A Scr Rottweiler Yavrusu Bolu Merkez

PAYLAŞ
A Scr Rottweiler Yavrusu Bolu Merkez

Açıklama:

Bolu satılık Rottweiler ev ortamında beslemek için en çok tercih edilen köpek türüdür. Köpekler, insanların sadık dostlarındandır. İnsanlar doğası gereği sosyal bir varlıktır. Yanlarında her zaman güvenilir bir dost ister. Kimileri bu ihtiyacını hayvan sahiplenerek giderir. Rottweiler, cana yakın bir canlıdır. Vücudu kaslı ve iri yapılıdır. Devamlı hareket halindedir. Yorulmak nedir bilmez.
Rottweiler cinsi köpek sahiplenmek isterseniz yavru iken almanız önerilir. Sahiplendiğiniz an o da artık ailenin bir üyesidir. Yavru iken uzun süreli bağ kurmak daha kolay olur. Az büyümüş veya yetişkin bir köpek sahiplendiğinizde bağ kurmak imkansız olmasa da daha zordur. Eğitildiği takdirde bulunduğu ortama hemen adapte olur.
Bolu Satılık Rottweiler Nasıl Bir Köpek Türüdür?
Bolu satılık Rottweiler heybetli bir görünüme sahiptir. İri bedenlidir. Kafa bölgesi geniş ve bir futbol topu büyüklüğündedir. Çene bölgesi geniş ve çenelerinin baskı gücü fazladır. Makas şeklinde keskin dişleri vardır. Kontrolü kolay, sadık bir dosttur. Vücudu koyu renklidir. Tüyleri sık ve kısadır. Tüy dökme problemi yaşanan bir köpek türü değildir. Üçgen kulakları aşağı yönlüdür.
Ağız ve burun bölgesi siyah renklidir. Ağız içi ise koyudur. Türkiye’de üretimi çok az olması nedeniyle yurt dışından satın alınır. Yanak, burun ve patiler dahil olmak üzere vücudunun bazı bölgelerinde kahverengi lekeler mevcuttur. Duygu yoğunluğu yüksek olan Rottweiler, çevresindeki insanları canı pahasına korur.
satılık rottweiler Türünün Geçmişi
Bolu satılık Rottweiler köklü bir geçmişe sahiptir. Kökeni ilk çağlara kadar dayanır. Safkan bir ırktır. Roma İmparatorluğu döneminde çoban köpeği olarak kullanıldığına dair kanıtlar bulunur. Rottweiler cinsi köpek sahiplenmek istiyorsanız kökenini bilmek fayda sağlar. Bu sayede onu daha iyi anlayabilir ve daha güzel iletişim kurabilirsiniz. İtalyan masif cinsi köpeğin Rottweiler’ın atası olduğu söylenir.
İsmini Almanya’da bulunan Rotweill kasabasından alır. 1900’lü yılların başında nesli tükenme tehlikesi olsa da bazı üreticilerin desteği ile tehlike ortadan kalktı. Koku alma duyuları çok iyidir. Ülkemizde kullanılan Macar türü olarak bilinir. Rusya, Sırbistan ve Bulgaristan dünyada en çok Rottweiler üreten ülkeler arasında yer alır. Çeşitli amaçlar için değerlendirilebilir.
Bolu Satılık Rottweiler Ücretleri
Bolu satılık Rottweiler ülkemizde beslenmesi en çok tercih edilen köpek türleri arasında yer alır. Türkiye’de üretimi yok denecek kadar az olması nedeniyle dışarıdan satın alınır. Pandemi öncesi fiyatlar olağan durumdaydı. Ancak salgın sonrası ülkelerin birbirlerine sınırlarını kapatması ve uçuş yasağı olması nedeniyle Rottweiler alımları düştü. Bu durum fiyatlarda artışlara neden oldu.
Rottweiler fiyatları halâ yüksek seviyelerdedir. Uzmanlar pandemi etkisi azaldıkça fiyatların düşeceğini ve pandemi ortadan kalktıktan sonra salgın öncesi fiyatlarından satılacağını ifade ediyor. Ücretlerde önümüzdeki günlerde düşüş bekleniyor. Türkiye’de bulunan Rottweiler ücretleri yurt dışı fiyatlarına göre daha uygundur.
Bolu Satılık Rottweiler Nasıl Sahiplenebilirim?
Bolu satılık Rottweiler sahiplenmek isteyenler, sahiplenmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Sahiplenmeye karar verdiğinizde önce tür hakkında araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz. Rottweiler hakkında bilgi sahibi olmanız onunla iletişim kurmanızı kolaylaştırır. Ardından nerelerde satıldığını belirlemek gerekir. Fiyatları mukayese ederek en uygun yerden temin edebilirsiniz.
Temin etmeden önce özellikle iki husus çok önemlidir. Biri köpeğin sağlık durumudur. Satın almadan önce veteriner kontrolünden geçmesi önerilir. Diğeri safkan ırk olup olmadığıdır. Yani anne babası orijinal Rottweiler olduğundan emin olunmalıdır. Detaylara dikkat ederek kendinize bir dost edinebilir ve ailenize bir üye kazandırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir