Amasya Satılık Rottweiler

PAYLAŞ
Amasya Satılık Rottweiler

Açıklama:

Rottweiler köpekler güçlü ırklar türündendir. Eskiden beri var olan bu hayvanların kökeni roma imparatorluğuna kadar dayanmaktadır. O dönemlerde savaşlarda yük erzaklarını korumak için kullanılmışlarsada günümüzde evcilleştirilip evlerde kullanılabiliyorlar. Koruma özellikleri olan bu tür köpeklerin bakımıda beslemeside kolaydır.
Amasya Satılık Rottweiler Köpek Beslenmesi ve Geçirebileceği Hastalıklar
Amasya satılık Rottweiler satın alıp onu nasıl doğru şekilde besleyeceğinizi bilmek istiyorsanız, Köpeklerin çoğu sağlıklı olmasına rağmen, türünde sağlıklarını etkileyen belirli hastalıklara maruz kalma gibi belirli bir hastalığa yatkınlık sorunlarının olabileceğini de aklınızda bulundurmalısınız.
Bu hastalıkların bazıları eklemleri, gözleri, mideyi ve kalbi etkiler. Büyük boyutları ve sağlamlıkları nedeniyle, osteokondroz veya kalça ve dirsek displazisi gibi eklem sorunları çok yaygındır ve aşırı kilolu olmaları durumunda riski ve ağrıyı artırır.
Bazıları, ciddi vakalarda hafif görme kaybı veya körlüğe yol açabilen atrofi ve displazi gibi retina problemlerinden muzdarip olabilir. Rottweiller ayrıca göğüs morfolojileri nedeniyle mide bükülmesine eğilimlidir. Ayrıca kalp problemleri de olabilir, bu yüzden bunun farkında olmalı ve onların sağlığı için veteriner ziyaretleri yapmalıyız.
Amasya satılık rottweiler tesislerinde iyi bakım ve kaliteli diyet sağlıklı, güçlü bir hayvan için hayati derecede önemlidir. Beslenmesine dikkat edilirse, sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmesi için bahsettiğimiz bazı hastalıkların ortaya çıkması önlenebilir.
Ailelerin %43’ü evlerinde evcil hayvanlarıyla yaşıyor. Köpek en sevilen evcil hayvandır. Çalışma verilerine göre insanların %31’i evcil hayvanları olan köpek ve kedilerini diğer çevresindeki insanlardan daha önemli görmektedir. Ayrıca %71’i evcil hayvanlarıyla düzenli olarak iletişim kurduklarını söyler.
Amasya Satılık Rottweiler Sahibi Olmanın Faydaları ve Avantajları
Amasya satılık Rottweiler ile köpekler harika arkadaşlardır ve insanları sevdikleri için birçokları en sevilen evcil hayvandır. Köpekler bizi yargılamadan bize belirli bir şekilde davranırlar.
Peki evde köpek beslemenin faydaları nelerdir? İşte bir köpeğe sahip olmanın size sağlığınızın ve esenliğinizin diğer önemli yönlerinde getirdiği bazı faydaları;
• Egzersiz Yapmanıza Yardımcı Olurlar
Amasya satılık Rottweiler köpekleri olan herkes, onlarla yürüyüşe çıktığında öğleden sonraların tadını çıkarmış olur. Diğer evcil hayvanlar birçok yarar sağlar, ancak bir evcil kediyi yürüyüşe çıkarmak çok yaygın değildir. Köpeklerin günde birkaç kez kendilerini rahatlatmak için dışarı çıkmaları ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için uzun yürüyüşlere ihtiyaçları vardır.
Yürüyüş mükemmel bir aerobik egzersiz olduğu için bu yürüyüşlerde onlara eşlik etmek de size fayda sağlar. Yürümenin daha iyi uyumanıza yardımcı olduğunu, yaşam süresini uzattığını veya Alzheimer riskini azalttığı bir gerçektir.

• Daha Aktif Bir Sosyal Yaşam
Amasya satılık Rottweiler ile yürüyüşe çıkmak, sadece fiziksel egzersiz ile kilo vermek ve daha fazla kardiyovasküler sağlığın keyfini çıkarmak için mükemmel bir fırsat değildir. Bunlara ek olarak, yeni insanlarla tanışmak için harika bir fırsattır.Köpeklerin sıklıkla koştuğu parklar, sizinle aynı hobiden hoşlanan insanlarla doludur.

• Mükemmel Bir Tedavi Aracı
İçinde Hayvan Destekli Tedavilerde, en çok kullanılan hayvan köpektir birçok psikolojik, sosyal ve fiziksel faydalar. Çocuklar, ergenler, yaşlılar, akıl hastaları vb. köpeklerden yararlanır. Kişilerde fayda ve yararlar elde etmeye katkısı olan terapötik bir kaynaktır.

• Daha İyi Kardiyovasküler Sağlık Oluşumu Sunarlar
Bir köpeğe sahip olmak kardiyovasküler olarak kişiyi iyileştirir. Yalnızca egzersizlere izin verdiği için değil, aynı zamanda bir köpeği sevmek gibi basit bir hareket, kalp atış hızını ve kan basıncını düşürdüğü için faydalıdır.
Çin’de yapılan araştırmalar, köpek sahiplerinin en düşük kolesterol seviyelerine sahip olduğunu ve kalp krizi gibi durumlar yaşama olasılıklarının daha düşük olduğunu bulmuştur.

• Daha Az Stresli Olursunuz
Köpeklerin stres seviyelerini düşürdüğünü gösteren çok sayıda çalışma yapılmıştır. Köpeğinizi sevmek, onunla oynamak veya onun sevgisini fark etmek gibi basit bir gerçek, günlük olarak stres seviyenizi azaltabilir. Bilim adamları, bir köpeğe sahip olmanın stres hormonu kortizolünü azalttığını gösteriyor.

1 Yorum var

  1. Merhaba ,
    Küçük kafa tabiriyle Macar , erkek yavru , fiyatı nedir ve nasıl ulaşabilirim .
    Saygılar .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir