Ankara Yavru Rottweiler

PAYLAŞ
Ankara Yavru Rottweiler

Açıklama:

Ankara yavru rottweiler yapı olarak sportif aynı zamanda da iridir. Sürekli hareket ederler ve enerjileri, kolay kolay tükenmez. Eğer siz de sahiplenmeyi düşünüyorsanız, yavru iken sahiplenmek önemlidir. Sadakat yavru iken başlar. Yine eğitimin kolay olması açısından da önemlidir. Bir köpek sahiplendiğiniz zaman, sizle arkadaşlık edip, vefa gösterecektir. Özelikle köpekler bu konuda çok hassas hayvanlardır. Mutlaka gerekli eğitim verilmelidir. Bu sayede ev ortamına daha çabuk uyum sağlayabilir. Eğitimli köpekler asla yorucu olmaz, hatta pozitif kalmanızı sağlar. Köpekler bilindiği üzere, insanlara en yakın ve sadık olan hayvandır. Beslemek için en fazla tercih edilen cins ise rottweiler olarak bilinir. Çok zeki ve güçlü oldukları söylenebilir. İnsanlar köpek sahiplenmeyi sever.
Ankara yavru rottweiler fiyatlarının uygun olduğu söylenebilir. Yine de çeşitli özelliklere göre fiyat değişir. Köpeğin erkek ve ya dişi olması, önemli bir etkendir. Rottweiler yavruları, 90’ lı yıllardan sonra, ülkemizde daha çok sahiplenmeye başlamıştır. Türkiye’de üretimi çok zor olduğu için, yurtdışındaki ülkelerden satın alınır. Özellikle Rusya, Bulgaristan ve Sırbistan’ da üretimi fazladır. Ülkeye de giriş olarak da biraz sıkıntı yaşanabilir. Eğer bir anlaşma sağlanırsa, yeni ailelerine kısa sürede teslim edilir.
Ankara Yavru Rottweiler Özelikleri Nelerdir?
Ankara yavru rottweiler görünüm bakımından gösterişlidir. Vücudu kaslıdır. Ayrıca, bedeni iridir ve kafa yapısı da geniştir. Çeneleri çok güçlüdür. Dişleri makas tipindedir. Gözlerinde her zaman sadakati görebilirsiniz. Koyu bir rengi vardır. İyi huylu bir cinstir. Kulakları üçgen yapı da düşüktür. Burunları ise siyah ve büyüktür. Yine burunları gibi ağızları da siyahtır ve ağız içi koyudur. Sık tüyleri vardır. Kısa ve serttir.
Ülkemizde Macar rottweiler ismi verilen cins ise siyah renklidir. Vücudunun bazı bölümlerinde kahverengi lekeler bulunur. Yanak, burun ve patiler de daha sıktır. Ankara yavru rottweiler en önemli özelliği, yaşadığı alanı ve insanları korur.
Ankara Yavru Rottweiler Irk Kökeni Nedir?
Ankara yavru rottweiler ırkı sınıflandırıldığı zaman, safkan bir ırk olduğu söylenebilir. Satın alırken, ırkın özellikleri, hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Günümüzde ve ülkemizde en çok Macar rottweiler tercih edilir. Bu yavruların ırk kökenleri yüksek ihtimalle İtalyan mastiften gelir. Çok eski çağlarda sürü köpeği olarak kullanılmıştır.
Almanya’da bulunan, Wurttemberg’ de ki Rottweil kasabasından ismini alır. 1800’ lü yılların sonunda nesli tükenmiştir. Fakat bazı üreticiler tarafından yeniden eski sayılarına yaklaşmıştır. Bekçi köpeği olma özelliği vardır. Çok iyi iz sürer. Ayrıca koruma köpeği olabilir. Arabaları çekebilir ve polis köpeği olarak da tercih edilebilir. Bunlar sayılabilecek, önemli özelliklerinden bazılarıdır.
Ankara Yavru Rottweiler Fiyatları
Ankara yavru rottweiler fiyatları, değişiklik gösterir. Pandemi öncesi döneme bakıldığı zaman, fiyatlar daha ekonomiktir. Dünya ülkelerinin çoğunun sınırlarının kapanması sonucum da fiyatlar da neredeyse iki katı kadar bir artış olmuştur. Şu anda da fiyatlar yüksekliğini korumaya devam ediyor. Pandemi sonrasın da fiyatların eski haline dönmesi beklenebilir.
Sahiplenme İle Yavru Rottweiler Sahibi Olmak
Ankara yavru rottweiler sahiplenmek isteyenler için, ülkemizde fiyatlar daha makuldür. Sahiplenmek isteyenler, öncesinde küçük çaplı bir araştırma yapabilir. Fiyatları kıyaslayarak, bir karar verebilirsiniz. Yavru Rottweiler alırken, dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.
Bunlardan en önemli iki tanesi, köpeğin sağlık durumunun nasıl olduğu ve üretim yerinin neresi olduğudur. Yani anne babasının orjinal olup olmadığına bakılır. Bu husus sadece bu cins için değil, diğer cins köpeklerin alımında da son derece önemlidir. Siz de önemli detaylara dikkat ederek, kendinize sevimli bir dost alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir