Bayburt Yavru Rottweiler

PAYLAŞ
Bayburt Yavru Rottweiler

Açıklama:

Bayburt yavru rottweiler güçlü yapısı ve heybetli görüntüsü ile kendisine hayran bırakıyor. Devamlı hareket eden köpeklerdir ve tükenmeyen enerjileri vardır. Rottweiler köpekleri yavru iken sahiplenmek daha iyidir. Sahibine karşı sadakatli ve sadık olması yavru iken başlar. Aynı zamanda yavru iken eğitilmesi daha kolaydır. Köpekler, insanların önemli dostlarındandır. Her insan yaratılışı gereği çevresinde güvenilir dostları bulunsun ister. Yavru rottweiler sahiplenenler dost ihtiyacını karşılamış olur.
Bebekliğinden itibaren onunla geçirdiğiniz her zaman size sadakat ve sevgi olarak geri dönecektir. Mutlaka eğitilmesi gereken bir köpek türüdür. Eğitildiğinde aile ortamına daha kolay uyum sağlar. Evdeki neşesi ile ortama pozitif hava katar.
Yavru rottweiler fiyatları ortalama seviyelerdedir. Fiyatı etkileyen bazı etmenler söz konusudur. Köpeğin dişi veya erkek olması, yaşı, bakımı gibi unsurlar fiyatları etkiler. Türkiye’de yaygın olarak sahiplenen köpek türlerindendir. Ülkemizde üretimi yok denecek kadar azdır. Yurt dışından satın alınır. Rusya ve bazı balkan ülkelerinde üretimi yoğundur. Almak isteyenler ailelere teslimatı kısa sürede gerçekleştirilir.
Neden Bayburt Yavru Rottweiler Tercih Edilmelidir?
Bayburt yavru rottweiler evde beslenebilecek en uygun köpek türlerindendir. Güçlü duygusal yapısı ile güvenilir ve cana yakındır. Korumacıdır. Ailesini korumak için her şeyi yapar. Agresif bir köpek olmasına karşın eğitildiğinde sakinleşebilir. Eğitimlerinde disiplinli ve kararlı olduğunuzda en iyi arkadaşınızdır. Yaşadığınız alanı ve sizleri sahiplenir. Çok zeki bir köpektir. Gelişmiş koku alma duyuları vardır. Koruma içgüdüsü doğuştandır.
Polis, asker veya ev köpeği olarak kullanılabilir. Safkan bir ırktır. Yabancı kişiler gördüğünde veya yabancı sesler duyduğunda savaşçı ruha bürünür. Büyüdüğü ailedeki çocuklarla olan ilişkisi güzeldir. Sürekli hareket halinde olması nedeniyle eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir dosttur. Sıcak ve soğuk havaya dayanıklıdır.
Bayburt Yavru Rottweiler Nasıl Beslenir?
Bayburt yavru rottweiler güçlü ve kaslı bir vücut sistemi olması nedeniyle beslenmesine dikkat edilmesi gerekir. Bu konuda bir veterinerden destek almanız önerilir. İlk altı hafta yavrular anne sütü ile beslenmelidir. Üç hafta sonunda kuru mama ile ek besin desteği yapılabilir. Rottweiler gibi gelişmiş ırklar için kuru mama eşsiz bir lezzettir. Çünkü kuru mamalardaki protein, karbonhidrat ve yağlar kalitedir. Bir köpeğin ihtiyacı olan miktar kadadır. Kuru mamadaki yağ oranı dengelidir.
Vitamin takviyeleri düzenli bir şekilde takip edilmesi önemlidir. Belirli aralıklarla veteriner kontrolü şarttır. Yeterli oranda et ve süt takviyesi yapılmalıdır. Kaburgaları gözle görülemeyecek ama dokunulduğunda hissedilebilecek kiloda olması sağlıklı olduğunun işaretidir. Kilo kontrolleri düzenli yapılması mecburidir.
Bayburt Yavru Rottweiler Fiyatları
Bayburt yavru rottweiler fiyatları değişebilir. Fiyatlara etki eden bazı faktörler bulunur. Köpeğin dişi veya erkek olması, üretildiği yer, sağlık durumu gibi faktörler bunlardan bazılarıdır. Pandemi nedeniyle fiyatlar normal seyrinin üzerindedir. Salgın nedeniyle sınırlarını kapatan ülkeler rottweiler alım veya satımı yapamadı. Bu durum da fiyatlara yansıdı. Pandemi sonrası fiyatların normal seyrine döneceği düşünülüyor.
Bayburt Yavru Rottweiler Sahiplenme
Bayburt yavru rottweiler sahiplenmek isteyenler nasıl temin edebileceğini merak ediyor. Salgın şartları nedeniyle yüksek olan fiyatlar Türkiye’de diğer ülkelere göre daha uygundur. Sahiplenmeden önce rottweiler cinsi ile ilgili bilgi edinmez gerekir. Bu sayede köpek ile daha güçlü bir iletişim kurulur. Daha sonra birkaç üretim tesisi gezerek köpekler görülebilir. Gezilen tesisler arasında fiyat kıyaslama yaparak en uygun olanına karar verebilirsiniz.
Yavru rottweiler sahiplenirken dikkat etmeniz gereken iki önemli husus vardır. Bir tanesi köpeğin nerde üretildiği, yetiştirilme şartları ve anne babasının safkan rottweiler olup olmadığıdır. Diğeri ise köpeğin sağlık durumudur. Sahiplenmeden önce veterinere kontrolünden geçmesi önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir