Çanakkale Rottweiler Çiftliğinden Efsane Yavrular

PAYLAŞ
Çanakkale Rottweiler Çiftliğinden Efsane Yavrular

Açıklama:

Çanakkale satılık rottweiler tarih sahnesi olan güçlü Çanakkale’nin karakteristik köpek türlerinden biridir. Sahiplenmek için en çok tercih edilen köpek cinsi arasında yer alır. Fiziksel ve karakteristik özellikleri ile ön plana çıkıyor. Kaslı ve iri vücut yapısına sahiptir. Görünümü bazen ürkütücü olsa da özünde sevgi dolu bir canlıdır. Aile ortamında beslenebilecek en uygun köpeklerdendir.
Çoğunlukla yavru iken sahiplenilir. Disiplinli ve düzenli bir eğitim ile bulunduğu ortama kolayca uyum sağlar. Kıvrak zekâlı bir canlıdır. Bitmek bilmeyen bir enerjiye sahiptir. Devamlı hareket halindedir. Koruma dürtüsü yüksektir. Türkiye’de üretimi az olması nedeniyle yurt dışından temin edilir. Ülkemizde bulunan Macar türü siyah renklidir. Köpek sahiplenmek isteyenler için tavsiye edilir.
Çanakkale Satılık Rottweiler Bakımı
Çanakkale satılık rottweiler güçlü ve kaslı bir köpek olması nedeniyle bakımı düzenli yapılmalıdır. Düzenli bakım yapılması akabinde apartman dairesinde de beslenebilir. Bakımlarından randıman alabilmek için öncelikle iyi bir şekilde eğitilmelidir. Dinamik bir hayvan olması nedeniyle bol bol egzersiz yaptırılmalıdır. Tüyleri kısa ve sıktır. Haftada bir tüylerinin taranması bakım için yeterlidir.
Tüy dökme sorunu olan bir köpek değildir. Sağlık kontrolleri belirli periyotta veteriner kontrolünde yapılmalıdır. Aşıları ihmal edilmemelidir. Yıkamak için kuru şampuan kullanılabilir. Yavru iken ilk bir ay kesinlikle anne sütü ile beslenmelidir. Doğumundan iki ay sonra ek gıdalara başlanabilir. Yetişkinler için bütün vitamin, mineral ve besin değerlerinin yer aldığı kuru mamalar tavsiye edilir.
Çanakkale Satılık Rottweiler Duygusal Yönü
Çanakkale satılık rottweiler cinsi köpekler duygularını en yoğun şekilde yaşayan türlerdendir. Cana yakın ve sevecen bir türdür. Bulunduğu ortama pozitif enerji katar. Eğitildiği takdirde sahibine hep itaat eder. İri ve kaslı vücut yapısı ile dosta güven düşmana korku salar. Sahibine ve aile üyelerine çok bağlıdır. Devamlı sevilmek ve ilgi ister.
Hareketli bir köpektir. Onunla yapacağınız yürüyüşler rottweiler için vazgeçilmezdir. Koruma içgüdüsü en yoğun yaşadığı duygulardandır. Bulunduğu aileyi ve alanı canı pahasına korur ve sahiplenir. Çocukların en iyi oyun arkadaşıdır. Aynı zamanda hassas bir canlıdır. Çabuk kırılır ve küser. Kıvrık zekası ve duygularıyla hareket eder. Sevildiğini hissettikçe daha çok sevgi gösterir.
Çanakkale Satılık Rottweiler Özellikleri
Çanakkale satılık rottweiler sahiplenmek her birey ister. Hem sevecen olup hem de koruyucu özellikleri bir arada bulunan sayılı köpek türlerindendir. Fiziksel ve duygusal özelliklerinin harmanlanması ile ortaya çıkmış harika bir canlıdır. Vücudu iri ve kaslıdır. Kafa kısmı geniş ve yuvarlaktır. Ağız ve burun kısmı siyah renkli, ağız iç bölgesi koyu renklidir.
Vücudunun bazı bölümlerinde doğuştan gelen kahverengi lekeler bulunur. Koku alma duyusu oldukça iyidir. Bu nedenle iz takip köpeği olarak da kullanılıyor. Boy uzunluğu erkeklerde 65 cm, dişilerde 60 cm civarındadır. Üst çenede 22 tane, alt çenede 20 tane olmak üzere 42 diş bulunur. Çenesinin baskı gücü yüksektir. Tüyleri kısa ve serttir.
Neden Çanakkale Satılık Rottweiler Sahiplenelim?
Çanakkale satılık rottweiler sahiplenme nedenleri saymakla bitmez. Çok fonksiyonel bir canlıdır. Fiziksel ve duygusal yönünün birleşimi sonucu ortaya çıkan mükemmel bir köpek türüdür. Eğitilmesi kolaydır. Sevgi dolu ve itaat eden bir canlıdır. Hızlı koşabilme, gelişmiş koku alma özellikleri bulunur. Ülkemizdeki fiyatları makul düzeydedir. Bulunduğu yere adapte olmada sorun yaşamaz.
Korumacı bir canlıdır. Sizi ve ailenizi var gücüyle korur ve sahiplenir. Hassas bir köpek olduğu için merhamet duygusu da fazladır. İnsanların en sadık dostlarından biridir. Yanında kendinizi güvende hissedersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir