Çankırı Satılık Rottweiler Yavruları

PAYLAŞ
Çankırı Satılık Rottweiler Yavruları

Açıklama:

Rottweiler cinsi köpekler günümüzde herkes tarafından bilinen köpek cinsleridir. Bu köpekler Almanya kökenli olmaları ile bilinmektedir. Bekçi ve Koruma köpeği olma özelliklerine sahiptir. Rottweil cinsi köpekler adını Almanya’nın Rotweil kasabasından almaktadır.
Rottweiler Cinsi Köpek Nedir?
Rottweiler cinsi köpekler Alman köpeği olma özelliğine sahiptir. Güçlü bir ırk olmasının yanında estetik görünümü vardır. Bunun yanında düşük kulakları bulunur. Rottweiler cinsi köpekler ülkemizde çok sevilse de bazı kesimler tarafından korkulabilmektedir. Ancak yavru alınıp yetiştirilen bu cins köpekler son derece zararsızdır. Çankırı satılık Rottweiler yavruları bulabilirsiniz.
Rottweiler cinsi köpekler bilinen en eski Alman cinsi köpeklerdir. Oldukça sevimli olan bu tür pek çok köpek sever tarafından beslenir.
Rottweiler Cinsi Köpeklerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir?
Yetişkin Rottweiler cinsi köpeklerin erkek olanları yaklaşık 60 kg kadar olabilir. Bu cinsin dişi olanları ise yaklaşık 35 ile 48 kg kadar çıkabilir. Bu cinslerin erkeklerinin uzunlukları 61 ile 70 cm arasında olabilirken, dişileri ise yaklaşık olarak 56 ile 63 cm arasında değişir.
Rottweiler cinsi köpeklerin kürk renkleri kısa, kalın ve serttir. Genellikle iki renkli olur. Tüyleri çoğunlukla siyah ya da maun renktedir. Burunları ise büyük çoğunlukla siyah olmaktadır. Rottweiler cinsi köpeklerin gözleri orta bir büyüklükte olmaktadır. Gözleri badem şeklindedir ve genellikle kahverengidir. Bu köpek cinsi yaklaşık olarak 8 il 10 yıl arasında yaşar.
Rottweiler Köpeklerin Karakterleri Nasıldır?
Rottweiler cinsi köpeklerin karakterleri yetiştirilme tarzlarına göre farklılık gösterir. Bu köpeklerin yavruyken alınıp terbiye edilmesi gerekir. Çankırı Satılık Rottweiler yavruları alıp küçüklükten yetiştirilmesi lazımdır.
Yavru Rottweiler köpeklerin küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirilmesi önemlidir. Bunun yanında yumuşak huylu ve uyumlu birer yetişkin olabilmeleri için yavruyken eğitilmeleri şarttır.
Çankırı Satılık Rottweiler yavruları alınarak küçüklükten itibaren eğitilmelidir. Aksi takdirde bu köpekler büyüdükleri zaman son derece agresif davranışlar sergiler.
Rottweiler Köpek ve İnsan İlişkileri
Rottweiler köpekler genellikle insanlar ile iyi iletişim kurarlar. Ancak en iyi aileleri yani sahipleri ile güzel iletişim kurar. Bu cinsin çok fazla yalnız bırakılması ve egzersizlerinin aksatılması durumunda saldırgan davranışlar sergilediği görülür.
Rottweiler cinsi köpekler çocuklarla da iyi anlaşır. Ancak bu cins ağır olması ve saldırgan hareketlerde bulunması nedeni ile çocuklarla yalnız bırakılmaması gerekir. Çankırı satılık Rottweiler yavruları, küçüklükten itibaren çocuklara alıştırılabilir. Rottweiler köpekler farklı ırklar ile de sıkıntılar yaşayabilir. Bu nedenle yalnız bırakılmamaları gerekir.
Rottweiler köpekler yabancılara karşı hemen saldırgan bir tutum içine girmezler. Bekle ve gör taktiği ile hareket etmektedir. Yabancıların tehlikesiz olduğunu anlamaları halinde iyi anlaşmaları olasıdır. Yetiştirilme tarzlarına göre çoğunlukla iyi huylu ve sadık bir karakter sergiler.
Rottweiler Cinsi Yavru Köpekler Hakkında Bilgiler
Rottweiler cinsi köpekler genellikle tehlikeli olarak görülmektedir. Ancak bu cinsin yavruları oldukça sevgi doludur. Çoğunlukla yetiştiriliş şekillerine göre huyları gelişmektedir. Çankırı satılık Rottweiler yavruları, bebekliklerinden itibaren doğru bir şekilde yetiştirilirse son derece sevgi dolu olacaklardır.
Bu cins köpeklerin yavru olanlarının göz renkleri çoğunlukla siyah olur. Kulakları da eğik şekildedir. Rottweiler köpekler ister yavru olsun ister büyük olsun kesinlikle tasmasız olarak gezdirilmemelidir.
Rottweiler cinsi köpekler genellikle sahiplerinin sözünü dinler. Bu nedenle köpekler doğru bir şekilde yetiştirilmesi son derece önemlidir. Burada Rottweiler sahiplerine çok büyük görev düşmektedir. Agresif olarak yetiştirilen Rottweiler cinsi köpekler çevrelerine karşı saldırgan bir tavır sergileyebilmektedir. Bu nedenle tanınmayan rot köpeklere insanların temkinli bir şekilde yaklaşması son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir