Denizli A-SCR Rottweiler Yavruları

PAYLAŞ
Denizli A-SCR Rottweiler Yavruları

Açıklama:

Rottweiler cinsi köpekler eski zamanlarda Romalılar tarafından Alman kasabalarında savaş köpeği olarak kullanılmışlardır. Bu köpekler oldukça güçlü canlılardır. Bu cins köpekler parlak tüyleri ile dikkat çekmektedir. Bunun yanında da gücü temsil etmektedirler.
Rottweiler Köpeklerin Tarihteki Rolü
Rottweiler cinsi köpeklerin 20. yüzyılın ilk yarısında soyları tükenme tehlikesi yaşamıştır. Fakat günümüzde bu konu ile ilgili herhangi bir problem yoktur. Rottweiler köpekler savaşlarda düşmanlara karşı kullanılmıştır. Bunun dışında kırsal yaşamda sürülerin korunmasını sağlamıştır.
Rottweiler cinsi köpekler Romalılar tarafından Almanlarakarşı kullanıldığı için bu köpeklere Alman Kasabı ismi verilmiştir. Bu cins oldukça zeki hayvanlardır. Bu nedenle kolay bir şekilde eğitilebilmektedir. Bu özellikleri nedeni ile de arama, kurtarma, takip, polis köpekliği gibi görevler verilmiştir.
Rottweiler Cinsi Köpeklerin Genel Özellikleri Nelerdir?
Rottweiler köpekler günümüzde terapi köpeği, koruma köpeği, rehber köpek olarak da kullanılabilmektedir. Sahiplerine sadık olsalar da bu güçlü köpeklerin iyi bir şekilde eğitilmesi son derece önemlidir. Denizli satılık Rottweiler yavruları alınarak küçük yaşlarda eğitim verilmesi gerekmektedir.
Rottweiler cinsi köpeklerin ana vatanı Almanya’nın Rottweil kasabasıdır. Bu köpek cinsi oldukça eski bir türdür. İri yapıları ile dikkat çekmektedir. Sarkık yanakları vardır. Bunun yanında düşük kulakları ile oldukça sevimli bir görüntüleri vardır. Yavru iken çok daha sevimli bir görünümleri bulunur. Denizli satılık rottweiler yavruları oldukça sevimli ve cana yakındır.
Rottweiler Yavru Eğitimi Kolay Mıdır?
Rottweiler cinsi köpekler kısa tüylü bir cinstir. Bu nedenle tüy dökme problemleri görülmez. Tüy bakımları da son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
Bu cins köpekler oldukça çevik bir bünyeye sahiptir. Büyüdükleri zaman kasları çok daha belirgin bir şekilde görülebilmektedir. Çok fazla havlama huyları yoktur. Ancak havladıkları zaman oldukça gür bir sesleri vardır.
Rottweiler cinsi köpekler çok zeki ve inatçıdır. Bu nedenle belli bir yaştan sonra eğitilmeleri çok zordur. Yavru iken eğitilmeleri gerekmektedir. Denizli satılık Rottweiler yavruları küçükken eğitildiğinde oldukça dost canlısı olur.
Rottweiler Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?
• Rottweiler cinsi köpeklerin düzenli olarak egzersiz yapması gerekir. Özellikle geniş alanlarda koşmayı sevmektedir.
• Gözlemci, meraklı ve dikkatli bir yapıları vardır.
• Özellikle sahipleri ile oyun oynamaktan zevk alırlar.
• Bu köpeklerin ataları çobandır. Bu nedenle koruma içgüdüleri çok yüksektir. Sahiplerini koruma içgüdüleri bazen aşırı olabilmektedir. Bu nedenle bu ırkın dikkatli bir şekilde eğitilmesi son derece önemlidir. Denizli satılık Rottweiler yavruları daha küçükken eğitime başlamaları gerekmektedir.
• Bazı zamanlar bu ırk agresif olabilmektedir. Ancak doğru bir şekilde eğitilmeleri ile uysal ve itaatkâr olabilirler.
Rottweiler Köpeklerin Bakımı Nasıldır?
Bu hayvanlar son derece saldırgandır. Bu sebeple yavru iken eğitimine özen gösterilmelidir. Denizli satılık Rottweiler yavruları profesyonel eğitimler ile eğitilmelidir. Son derece inatçıdırlar. Bu nedenle kuralları öğrenseler de bazen uygulamayabilirler. Bu sebeple eğitimlerine dikkat edilmesi gerekir.
Eğitime açık canlılardır. Komutları kısa sürelerde öğrenebilirler. Fakat küçük bir kural gevşekliğinde hemen bu durumu istismar edebilirler. Bu nedenle Rottweiler eğitimlerinin son derece disiplinli olması gerekmektedir. Disiplini elden bıraktığınız zaman kendisini lider olarak görebilmektedir. Bu durumda kuralları yok sayabilir.
Rottweiler cinsi köpekler küçük ırklar gibi ev ortamına uygun değildir. Bu nedenle gün içerisinde sürekli olarak dışarı çıkarılması gerekmektedir. Özellikle insan ve başka hayvanların olmadığı yerlerde egzersiz yapmaları gerekmektedir. Eğer düzenli egzersiz yapamazlarsa evdeki eşyalara zarar verebilirler. Kaçan ve hareket eden şeylere karşı zaafları vardır. Bu nedenle dışarı çıkarken mutlaka tasma takılmalı ve dikkatli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir