Diyarbakır Satılık Yavru Rottweiler

PAYLAŞ
Diyarbakır Satılık Yavru Rottweiler

Açıklama:

Diyarbakır satılık Rottweiler köpekleri mastiff ırkı köpeklerle yarışacak derecede güçlü ısırık yapısına sahip köpeklerden olduğunun bilinmesi gerekir.Köpek denince kişinin aklına ilk gelen şey tabi ki de sadakat olmaktadır. Köpekler genetik yapıları itibarıyla son derece sadık ve benimseme duyguları son derece yüksek olan hayvanlardır.
Bu cinsi çok fazla duymuşsunuzdur. İsten Batı olsun İsterse Doğu olsun birçok insan Rottweiler cinsi köpekler hakkında birşeyler duymuştur. Hatta belki bunların nasıl satıldığına ilişkin de bir takım merak ettiğiniz hususlar olmuştur. Bu cins köpekler İspanya’da potansiyel olarak tehlikeli köpekler sınıfında bulunmaktadır. Korkutucu bir görünüşleri (ki kesinlikle saygıyı hak ediyor) olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ancak Rottweiler, doğru yetiştirilip normalleşmesine izin verildiğinde sadık ve arkadaş canlısı bir köpek olacaktır.
Diyarbakır Satılık Rottweiler Köpek Kökeni Nereye Dayanmaktadır?
Bu ırkın kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanmaktadır. Antik Roma döneminde Rottweiler cinsi köpekler sadece koruma amaçlı değil, aynı zamanda sürülerin güdülmesinde de kullanılıyordu. Romalılar Rottweil diye bilinen Almanya topraklarına ulaştıklarında, bu yerel köpeklerin çiftleştirme işi Rottweil’in Kasap Köpekleri diye bilinen bir statüye ulaşmıştır.
Zira bu köpekler büyükbaş hayvanlarla ilgili işlerde kullanılmış ve ayrıca oldukça çok cesur görüldüğünden insanlar bu Rottweiler cinsi köpekleri mülklerinin koruması için de faydalanmışlardır. Tabi zaman içerisinde bu köpeklerin diğer yetenekleri de keşfedilmiş ve çok daha gözde bir konumda olmuşlar.
Diyarbakır Satılık Rotweiler Cinsi Köpeklerin Fiziki Yeterliliği Nasıldır?
Diyarbakır satılık Rottweiler birçok yerden satın alınabilir.Rottweiler cinsi köpekler güçlü, dayanıklı ve atletik hayvanlardır. Ortadan büyük boya uzanan bir cüsseye sahip olan köpeklerin en çok belirgin olan özelliği geniş omuz ve orantısız kafalarıdır. Ayrıca bir de güçlü, makas gibi kesen çeneleri.
Bahsedilmesi gereken diğer fiziksel özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;
• Erkeklerde 62 – 69 cm arası boy, dişilerde 57 – 64 cm arası boy.
• Erkeklerde 51 kg civarı, dişilerde 43 kg civarı bir ağırlık.
• Ortalama yaşam süresi 13 yıl.
• Ortalama büyüklükte, özgüveni yüksek bir ifadesi olan kahverengi gözler.
• Öne doğru sarkan üçgen kulaklar. Kafalarına çok yakın durduğu için olduğundan büyük görünmektedir.
• Orta boyda, siyah ve turuncu tüyler. Bu husus bu cinsin karakteristik özellikleridir.
Diyarbakır Satılık Rottweiler Cinslerinin Yetenekleri
Diyarbakır satılık Rottweiler cinsi olan bu hayvanlar en uygun sıfatların ne olduğunu söylemek gerekirse, bunlar beceriklilikleri ve zekalarıdır.Sadakat ehli, cesur, sakin ve ailelerine de son derece sadık köpeklerdir – ki bunlar bu güzel tüylü dostlarımızı tarif eden sıfatlardan sadece birkaçıdır.
Esneklikleri ve duygusal açıdan itidalli olmaları onların birçok farklı aktivitelere adapte olmalarını kolaylaştırmaktadır. Ülkemizde ise Diyarbakır satılık Rottweiler cinsi köpekler Polis, Terapi, Rehberlik gibi farklı alanlarda kullanılabilmektedir.

Rottweiler Köpekleri Temiz Midir?
Diyarbakır satılık Rottweiler cinsi köpekler boyut ve kişilikteki köpeklerin yavru oldukları dönemden itibaren sosyalleşmeleri son derece iyi bir durum olacaktır. Bunun sebebi ise, her ne kadar ailelerine karşı çok sevecen ve korumacı olsalar da diğer hayvanlar ve insanlara karşı o kadar da arkadaş canlısı olmayabilirler. Bu sebepledir ki bu ırktan bir tüylü Diyarbakır satılık Rottweiler istiyorsanız, ona acilen kimin sahip olduğunu aşılamanız iyi olacaktır.
Makalemizde belirtmiş olduğumuz zorlukların dışında, Rottweiler cinsine sahip bulunan köpeklerin hijyenini sağlamak kolaydır ve büyük sağlık sorunları yaşamazlar. Ancak, kilo almaya meyilli oldukları için veterinerinizin önereceği türde yiyecekleri yine onun önereceği miktarlarda vermeniz çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir