Eğitimli Rottweiler Fiyatları

PAYLAŞ
Eğitimli Rottweiler Fiyatları

Açıklama:

Rottweiler hem bakımı hem de eğitimi diğer köpeklere oranla oldukça zor olan bir köpek türüdür. Buna rağmen hem Dünyada hem de ülkemizde oldukça tercih edilen ve en fazla beslenen köpek türleri arasında yer alır. Toplumun da benimsediği bu köpek aslında saldırgan bir yapıya sahip değildir.
Ancak sahibi tarafından yanlış yönlendirilmesi ve yanlış bir eğitim alması nedeni ile saldırgan bir hale gelen köpek türüdür. Bu nedenle de herkes bu türü saldırgan olarak bilir. Köpeklerin saldırgan olarak anılmasının bir diğer nedeni de fiziksel görünüşleridir. Ürkütücü bir yapıya sahip olmaları nedeni ile saldırgan olarak tanımlanan bir köpek çeşididir. Bu durumunun yanı sıra oldukça korumacı ve bir o kadar da güvenilir köpeklerdir.
Rottweiler Fiziksel Özellikleri Nelerdir?
Rottweiler bakımı sırasında sahibinin ne kadar özenli davrandığına göre ömrünün belirlendiği bir köpek türüdür. Bakımı sırasında, beslenmesinde ve herhangi bir hastalık durumunda hassas davranılması halinde 10 ya da 12 sene yaşama durumları bulunan köpek çeşitleridir. Bunun yanı sıra dikkat çeken fiziksel durumları da bulunan bir köpek türüdür.
Erkek bir Rottweiler köpek boy olarak en az 59 cm en fazla ise 69 cm olurlar. Kilo olarak bakıldığı zaman ise en az 43 kilo en fazla ise 60 kilo ağırlığa sahiplerdir. Dişi bir Rottweiler için ise durum biraz daha farklıdır. Dişi türün boyu en az 56 cm en fazla ise 63 cm olur. Aynı zaman da en az 39 kilo ve en fazla da 50 kilo kadar ağırlıkları bulunur. Kısacası oldukça cüsseli hayvanlardır. Bu nedenle de beslemeye karar vermeden önce iyi bir şekilde düşünülmesi gerekir.
Rottweiler Eğitim Alması Halinde Nasıl Farklılıklar Olur?
Rottweiler eğitim alması durumunda kurtarma gibi birçok görevde yer alan bir köpek türüdür. Ancak farklı alanlarda kullanılabilmesi için profesyonel bir eğitim alması gerekir. Profesyonel anlamda eğitim almaları halinde hem sahibi için hem de ailesi için canını dahi verebilecek kadar sadık bir köpek haline gelirler.
Eğitim süreçleri diğer köpeklere oranla daha kısa sürer. Çünkü çabuk kavrama yetkisine sahip olan köpeklerdir. Üstelik eğitim sonrasında da sosyal yaşama kısa bir sürede adapte olabilme yetkisine sahiplerdir. Öngörülü köpeklerdir. Bu nedenle de bir tehlikeyi daha önceden sezinler ardından da harekete geçerler. Aynı zaman da dikkatli de bir yapıları vardır.
Rottweiler Eğitime Ne Zaman Başlanması Gerekir?
Rottweiler eğitimi alması gereken önemli bir köpek türüdür. Ancak kişiler eğitime ne zaman başlaması gerektiği ile ilgili tereddüt yaşarlar. Bunun için söylenebilecek olan belirli bir yaş durumu bulunmaz. Keskin bir çizgisi ve zamanı olmayan haller arasındadır. Ancak eğitime başlamak için en doğru zaman tabiki de erken yaşlardır.
Çünkü o zamanlarda hem eğitilmesi daha kolay olur hem de öğrenmesi daha hızlı olur. Yavruyken aldıkları eğitim yaşantılarını etkileyecek ve hayatlarının sonuna kadar da bu aldıkları eğitim ile hareket edeceklerdir. Bu nedenle erken yaşta eğitimin tamamlanması oldukça doğru bir yaklaşım olur.
Rottweiler Eğitim Nasıl Verilmelidir?
Rottweiler eğitim alması gereken köpek türlerinden olduğunu biliyoruz. Ancak nasıl ve nerede bu eğitimi alması gerektiği merak konuları arasında yer alır. Eğitimin disiplinli ya da profesyonel bir alanda verilmelidir. Aksi halde eğitim alma durumu söz konusu olmaz. Bu duruma alacağı tuvalet eğitimi ve itaat etme eğitimi de dâhildir. Bu eğitim ev ortamında değil. Profesyonel kişiler tarafından doğru bir alanda verilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir