En iyi Rottweiler Yavru Oldugunu Nasıl Anlarız

PAYLAŞ
En iyi Rottweiler Yavru Oldugunu Nasıl Anlarız

Açıklama:

Rottweiler yavru sahiplenme yolu ile hayvan çiftliklerinden alacağınız Rottweiler köpekleri yetişkin olanlara nazaran eğitimi daha kolaydır. Rottweiler cinsi köpekler, öne doğru düşük kulakları, hafif asık suratları, kocaman delikli siyah burunları ve badem gözleri ile çok sevimli hayvanlardır. Toplum üzerinde oluşan, saldırgan hırçın gibi önyargıların aksine Rotweiler cinsi köpekler aslında içgüdüsel olarak doğuştan gayet uyumlu, dost canlısı, sadık ve sevimli hayvanlardır.
Tarihi çok eski olan atletik vücutlu Rottweiler cinsi köpekler, Roma imparatorluğu döneminde savaşçıların yanında yer alarak, gıda için toplanmış olan sığır sürülerini korumakla görevli, dayanıklılığı ve sağlamlılığı ile ünlenmiş hayvanlardır. Aynı zamanda hareketli ve çevik olan bu köpekler ailelerini çok severler.
Rottweiler Yavru Sahiplenilen Cins Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?
Rottweiler yavru satılık internet sitelerindende bulabilirsiniz. Rot şeklinde kısa ismi ile bilinen Rottweiler cinsi köpekler, Almanya kökenli olup, tamamen koruma köpeğidir. Ortalama yaşam süresi 10 yıl olan bu köpeklerin kürkleri çift katmanlı olup renkleri genellikle siyah tonlarındadır.
Dudakları ve diş etleride kendileri gibi koyu renktedir. Burun delikleride oldukça geniş olan bu cins köpeklerin kulakları orta büyüklükte ve gözleride genellikle kahverengidir. Erkeklerin ağırlıkları genelde 60 kg civarında boyları 61-69 cm arasındadır. Dişilerin ağırlıkları ise 34-41 kg iken boyları ise 55-65 cm arasında görülür. Hırçın olarak bilinen bu köpekler aslında çok uysaldır.
Rottweiler Yavru Sahiplenilen Köpeklerin Karekterleri
Rottweiler yavru sahiplenme olarak çok zeki olduğu bilinen bu cins köpekleri alabilir ve henüz küçükken eğitebilirsiniz. Çünkü çok akıllı olan bu köpeklerin sahibine alışması, daha kolay olacaktır. Rottweiler cinsi köpeklerin çok uzun süre yalnız bırakılmaması tavsiye edilir, Çünkü yeterince sosyalleşmeyen ve hareketsiz kalan Rottweiler köpekler hırçın bir tutum sergileyebilirler.
Çocuklarla oynamayı çok seven Rottweiler, yabancılara karşı daha dikkatlidir. Öncelikle yabancı ile karşılaştıklarında tepkisiz kalarak yabancı kişinin hareketlerine göre davranırlar. Tasmasız dışarı çıkarılmaması önerilen köpeklerin, başka köpeklerin saldırısına uğrayabilme ihtimaline karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Çünkü en iyi rottweiler yavru, kendi cinsi dışındaki diğer köpeklerle yetişkinlik döneminde genellikle anlaşamazlar.
Rottweiler Yavru SahiplenilenKöpeklerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Rottweiler yavru sahiplenme konusunda karar verdiğinizde göz önünde bulundurmanız gereken ön önemli konu, onları asla bahçenizde köpek klübenizde tek başına bırakmamanızdır. Atletik ve gösterişli bir vücuda sahip olan Rottweiler cinsi köpekleri beslemek için premium köpek maması çeşitleri tercih edilmelidir. Yaşam ömürleri pek uzun olmasada, mutlaka düzenli veteriner kontrolü ihmal edilmemelidir.
Rutin bakımları diğer cinslerle hemen hemen aynı olsada, köpek tarağı yada köpek fırçası ile tüylerinin taranması, köpeğin hoşuna gidecektir. Hareketli olmayı, ev ortamını, sosyalleşmeyi çok seven bu cinsler yalnız bırakıldığında depresyona girerek saldırganlaşabilirler. Ayrıca Rottweiler cinsi köpeğinizin düzenli yürüyüşe çıkarttığınızda enerjisini boşaltacak ve çok daha uyumlu hale gelecektir.
Rottweiler Yavru Sahiplenilen Köpekler Pahalı mıdır?
Rottweiler yavru sahiplenme köpek almaya karar verdiğinizde, doğru bir karar olacaktır. Hemen hemen her köpek çiftliğinde veya petshoplarda bulabileceğiniz Rottweiler cinsi köpeklerin yetişkin fiyatları uygun fiyatlar ile başlamaktadır. Ancak daha düşük ücretlerle başlayan yavru Rottweiler cinsi köpekleri almanız, köpeğin eğitimi açısından çok daha önemlidir.
Tam olarak erişkin boyutlarına 3 yaşlarında gelen Rottweiler köpekler 1 yaşının sonunda ideal boya ulaşırlar. Rottweiler cinsi bir köpek alacak olan kişilerin bilmesi gereken bir başka konu ise köpeğe takılacak tasma çeşididir. Gladyatör denilen bir türden tasmanın tercih edilmesi, bu güçlü ve dayanıklı köpeğin ani asılmalar sırasında boynuna zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır.

En iyi Rottweiler Yavru, Rottweiler Yavrusu, Satılık Rottweiler Yavrusu, Rottweiler Satılık Yavru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir