Isparta rottweiler yavrular 2022 Doğum

PAYLAŞ
Isparta rottweiler yavrular 2022 Doğum

Açıklama:

Isparta Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpeklerden birine sahip olabilirsiniz. Bu köpekler günümüzde Türkiye’de de çok ilgi görmektedir. Bu köpeklerin nesilleri 20. yüzyıl başlarında tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Ancak günümüzde böyle bir tehlike bulunmamaktadır.
Rottweiler cinsi köpekler tarihte Almanya’nın Rottweile kasabasında ilk defa keşfedilmişlerdir. Ardından Romalılar tarafından savaş köpekleri olarak kullanılmışlardır. Bu köpeklerin tüyleri son derece parlaktır. Son derece güçlü köpekler olmaları ile bilinirler.
Isparta Rottweiler Köpeklerin Genel Özellikleri Nelerdir?
Isparta Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpekler küçüklükten alınarak eğitilebilir. Rottweilerlar tarih boyunca kırsal yaşamda sürüleri korumak için ve savaşlarda ise askerleri korumaları için görevlendirilmişlerdir. Bu nedenle Rottweiler köpekler “Alman Kasabı” ismi ile de bilinir.
Bu köpekler sorumluluk sahibi ve görev bilincinde canlılardır. Bu nedenle tarih boyunca bu köpeklere arama, kurtarma, polis köpekliği gibi görevler verilmiştir. Bunun yanında rehber, koruma ve terapi köpeği olarak da bu canlılardan faydalanılmıştır. Heybetli olmaları nedeni ile insanlara korkutucu gelebilmektedir. Ancak son derece uysal ve sevgi dolu canlılardır.
Isparta Rottweiler Köpeklerin Fiziksel Özellikleri
Isparta Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpeklere sahip olanlarının özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Fiziksel anlamda iri gövdeleri ile dikkat çekmektedirler. Tüyleri kısadır. Bu nedenle tüy dökme problemleri bulunmaz. Tüy bakımları da son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Düşük kulakları vardır. Yanakları da sarkık şekildedir. Bu fiziksel yapıları bu köpeklerin oldukça sevimli bir görünüşe sahip olmasına neden olur.
Özellikle büyüdüklerinde kasları belirgin bir hal alır. Güçlü ve dikkat çekici canlılardır. Çevik bir yapıları vardır. Isparta Yavru Rottweiler cinsi köpeklerin düzenli olarak egzersiz yaptırılması gerekir. Aktif olmadıkları zaman saldırgan olabilirler.
Bu köpeklerin yavruluklarından itibaren sosyalleştirilmesi son derece önemlidir. Bebeklik dönemlerinden itibaren beraber büyüdükleri hayvanlar ile büyüdüklerinde de iyi anlaşırlar. Ancak yabancı hayvanlara karşı tehlikeli olabilirler. Bu nedenle eğitimlerine dikkat edilmesi gerekmektedir.
Isparta Rottweiler Köpeklerin Karakteristik Özellikleri Nasıldır?
Isparta Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpeklerden birine sahip olabilirsiniz. Rottweilerlar zeki olmalarının yanında inatçı canlılardır. Küçüklükten itibaren verilen profesyonel eğitimler ile bu inatlarını kırmak mümkündür. Ancak sahipleri otoriteyi azalttıkları vakit liderliği ellerine almak isteyebilirler. Bu nedenle eğitimleri son derece dikkatli bir şekilde ilerlemelidir.
Çok fazla havlayan köpekler değillerdir. Sahiplerine karşı son derece sadıktırlar. Bunun yanında sahipleri ile oyunlar oynamayı severler. Her zaman öğrenmeye açık canlılardır. Tanımadıkları canlılara karşı sevecen olmayabilirler. Alıştıkları kişilere karşı son derece sevecendirler.
Bu köpekler tek başlarına kalmayı sevmezler. Günlük olarak sokağa çıkmaları ve enerjilerini atmaları gerekmektedir. Çocuklara karşı son derece anlayışlı davranırlar. Bu köpeklerin koruma iç güdüleri çok fazladır. Bu durum bazı zamanlar sorun çıkarabilmektedir.
Isparta Rottweiler Köpeklerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Isparta Rottweiler yavru sahiplenme ile yavru iken aldığını bu köpeklerin bakımlarına özen göstermelisiniz. Bu köpekler saldırgan davranışlarda bulunabilirler. Bu sebeple daha yavru iken eğitimlerinin başlaması gerekmektedir. Küçük ırklarda olduğu gibi bu ırkların uzun süre evde kalmaları mümkün değildir. Her gün dışarı çıkmaları gerekmektedir.
İnsanların ve hayvanların çok olmadığı yerlerde gezdirilmelidir. Çünkü yabancılara karşı agresif tavırlar sergileyebilirler. Bu hayvanların dışarıda mutlaka tasma ile dolaştırılması gerekmektedir.
Bazen bu ırkların kuyrukları kesilmektedir. Ancak bu çok yanlış bir uygulamadır. Rottweiler cinsi köpeklerin diğer köpekler gibi sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için kuyruklarının kesilmemesi gerekmektedir. Uzun bir ömür yaşamaları için veteriner kontrollerine düzenli gidilmelidir. Bunun yanında bu canlıların kaliteli köpek mamaları ile beslenmeleri gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir