İstanbul Rottweiler Yavru Satışı A-Scr Yavrular

PAYLAŞ
İstanbul Rottweiler Yavru Satışı A-Scr Yavrular

Açıklama:

İstanbul Yavru Rottweiler sahiplenme için öncelikle bu köpeğin ırkını iyi tanımak gerek. köpek ırkları hakkında herkesçe bilinen bir şey ki o da harika bir bekçi köpeği olmaları ve sahiplerine can dostu olmalarıdır. Alman ırkı olan bu cinslerin geçmişine baktığımız zaman Roma dönemine kadar uzanmaktadır.
Özellikle sürü gütmede ve çobanlık etmedeki başarısından dolayı insanların bekçi olarak evlerinde bulundurmaları boşuna değildir. Her ne kadar kökeni hakkında çok fazla bir bilgi bulunamasa daRomalıların arenalarda dövüştürdükleri bir köpek olduğu hakkında bilgiler mevcuttur.
İstanbul Rottweiler Cinsi Köpeklerin Tarihçesi
İstanbul Rottweileryavru sahiplenmedeneyimini yaşamadan evvel iyice bir tanıyalım bakalım bu itaatkar dostları. Sadık ve hizmetkar köpekler yüzyıllar boyu çoban köpeği olarak beslenmiştir. Tarihte Alp Dağları’nın eteklerinde bir kasaba olan Rottweilşehrinde Romalılar tarafından beslenmiş ve yerli çoban köpekleri ile çiftleştirilmişlerdir. Bu yüzden İsviçre dağ köpekleri ile çok benzetilirler. Neden Rottweil derseniz de koyun alınıp satılan bir merkezdi bu kasaba. Dolayısıyla da çok fazla çoban köpeği ihtiyacı doğduğundan herkes bu köpekleri alıp beslerdi.
Alman kasap köpeği diye de adlandırılırdı bu köpekler. Endüstrinin gelişmesiyle bu köpeklere olan ihtiyaç azalıyor ve nesli neredeyse tükenmeye yüz tutuyorken 20.yüzyıl sonlarında yeniden populer hale geldiler. Bu yüzyılda Alman polisler sık sık bu köpekleri kullanarak pek çok suçlunun hakkından gelmeye başladılar.
Güvenirliği ve gücü Rottweiler köpeklerini bir simge haline getirmişti. Doberman ve Alman kurtları ile birlikte Rottweilerları da resmi polis köpeği ırkı olarakkabul ettiler.
İstanbul Rottweiler Köpekleri Nasıl Bir Irktır?
Rottweilerköpekleri tehlikeli ve vahşi bir ırk olarak bilinmektedir. Gelin görün ki bu sevimli canavarlar hiç de vahşi değildir. Aksine oldukça sakin, ılımlı, güvenilir ve çok sadık bir köpek ırkıdırlar. Ama bedenleri çok güçlü hayvanlardır. Vahşi davranışlar sergilediğinde tehlikeli olabilirler. Bu yüzden yanlış eğitim verilmemelidir veya eğitimleri yetersiz bırakılmamalıdır. İstanbul Rottweiler yavru sahiplenme öncesi iyi bir araştırma ile eğitimleri konusunda fikir edinilmelidir.
Belirgin kahverengi lekeleri olan bu siyah kürklü iri yarı görünümlü hayvanlar asil duruşlarıyla Rottweiler yetiştiricilerini cezbetmektedirler. Tam bir arkadaş olan bir o kadar da iş ve hizmet köpeği olan bu sevimli dostlar sizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmaz.
Genellikle çocuk sahibi olan aileler çocuklarına arkadaş olarak aldıkları bu dost delisi köpekler korkusuz ve korumacı yanlarıyla da iyi bir bodyguarddır. Fakat yanlış ellere ve kötü niyetli kişilere düşerse tehlikeli hale gelebilen bu hayvanlar yanlış tutum ve davranışlarla korkunç bir hayvan imajına bürünmektedir.
İstanbul Yavru Rottweiler Ve Aile Yaşamı
İstanbul Rottweiler yavru sahiplenmeöncesi aile yaşamları içinde nasıldırlar öğrenmeye çalışmakta fayda var. yavruları oldukça zeki ve tam bir oyuncudurlar. Bu yüzden belli saatlerde onunla oynayarak enerjilerini atmalarını sağlamalıdır. Yalnız başına ve kapalı ortamda bırakılmamalıdır.
Tüm aile bireyleri yavrunun eğitimi ve disiplini konusunda ciddi olmalı ve kurallardan taviz verilmemelidir. İtaat eğitimini mutlaka doğru bir şekilde almasında yarar vardır. Rottweiler yavru köpekleri söz dinlemeyi ve verilen itaat emirlerine uymayı ve kurallara göre davranmayı öğrenerek büyümelidir.
Yaklaşık sekiz haftalık bir yavru yemeğini veya oyuncağını korumayı öğrenmiş olur. Hırlamayı da aynı şekilde. Ama burada doğru davranışları vermek gerekir. Yavru 6 aylık olana kadar egzersizlerini yormadan yaptırmalıdır. Her köpek gibi Rottweiler yavruları da yaşadığı evde kendine ait bir alanının olmasını ve rahatça uyumayı ister. O yüzden ona oldukça geniş bir kafes veya rahatça uyuyacağı bir yatağının olduğu köşe sağlanmalıdır. Ayrıca yavru Rottweilerlar sosyalleştirilmelidir mutlaka.
İstanbul Rotweiler Yavru Sahiplenmek İsteyenler
İstanbul Rottweiler yavru sahiplenme arzusu olan kişilerin bu yanlarını da düşünerek almalarında yarar var. Bunu büyüme çağında yaparak evdeki ziyaretçilerle de tanıştırarak mümkün olduğunca sosyal yaşamın içine dahil edilmelidir.
Saldırı içgüdüsünü geliştirecek oyunlara izin verilmemelidir. Onun zekasını geliştirecek aktivitelere önem verilmelidir. Böylece daha yavru iken itaat edip aile kuralları içinde büyüyerek doğru davranışları sergileyen bir sadık dosta dönüşürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir