İstanbul Safkan Rottweiler Çiftliği

PAYLAŞ
İstanbul Safkan Rottweiler Çiftliği

Açıklama:

İstanbul Safkan Rottweiler Almanya’nın Rottweiler kasabasında doğan köklü geçmişe sahip bir köpek türüdür. Ülkemizde ve dünyada çok tercih edilen bir köpektir. Bekçi köpeği olarak çok karşımıza çıkar. Bunun dışında koruma köpekleri de genelde bu türlerden seçilir. Özellik olarak çok dayanıklı, güçlü estetik görünüme sahiptir. Kulaklarının düşük olması ile tanınır. Agresif bir köpek olarak tanımlansa ve bilinse de küçük yaşlardan itibaren eğitimleri verilirse dost canlısı köpekler halini alırlar. Köpek severlerin çok tercih ettiği bu köpek Alman kökenli olarak bilinir.
İstanbul Safkan Rottweiler Köpeklerin Yaşamları
İstanbul Safkan Rottweiler köpekler evde bakıma uygun olan köpekler değildir. Özgürlüğü severler. Sosyalleştirildikleri takdirde insanlar ve çocuklar ile arasında iyi ilişkiler olur. Küçükken mutlaka eğitimlerinin yapılması gerekir. Aksi halde saldırgan tavırlı ve zarar verici olabilirler. Özellikle aileleri ile çok güzel anlaşır. Sadık köpeklerdir. Egzersizleri düzenli olarak yapılmalıdır. Yalnızlığı sevmezler. Günlük olarak mutlaka bakımlarının yapılması gerekir. Eğitimlerine yavru iken başlandığında çocuklarında en iyi arkadaşlarından biri olma özelliğine sahiptir.
İstanbul Safkan Rottweiler Köpeklerin Fiziksel Yapısı
İstanbul Safkan Rottweiler köpekler yaşam süreci olarak 8 ile 10 yıllık bir ömre sahiptir. Erkek ve dişi cinslerinin birbirlerini ayıran özellikler vardır. Dişi Rootweiler köpeklerin kilogramları ortalama 35 kg ile 50 kg aralığındadır. Bu erkek cinslerde 60 kg a kadar çıkar. Aynı fark boy uzunluklarında da karşımıza çıkar. Erkek olan cinslerin boyları en az 61 cm en çok 71 cm e kadar çıkar. Dişilerde ise bu uzunluk 56 cm ile 63 cm civarındadır. Vücutlarını saran tüyleri kalın ve serttir. Ayrıca çok uzayan bir kıl yapısına sahiptir. Renk olarak maun renk ve en çok görünen siyah renge sahiptir. Orta büyüklükte badem şeklinde göz yapısına sahiptir. Çoğunun gözleri kahverengidir.
İstanbul Safkan Rottweiler Köpekler Tehlikeli midir?
İstanbul Safkan Rottweiler köpekler genellikle saldırgan ve tehlikeli olarak bilinir. Ancak yavru iken sahiplenilip eğitimlere başlanıldığında gayet dost canlısı hayvanlar olurlar. Günlük olarak mutlaka egzersiz yapmaları ve çok fazla yalnız bırakılmamaları önemlidir. Tüylerinin taranması ve kıllarının temizliğini yaparak sağlıklı ve hijyenjik bir sosyal yaşantı sağlanabilir. Sosyalleştirildiği sürece herhangi bir tehlikesi yoktur. Yabancılar ile ilgili ise saldırganlıkları karşı taraftan gelecek olan tepkilere göre belirler. Şayet karşısındaki kişilerin tehlikesiz olduğunu anlar ise herhangi bir şekilde agresiflik göstermezler. En sadık köpekler arasındadır. Tasma ile gezdirilmelidirler. Küçük yaşlarda çok sevecen olurlar. Sahipleri ile araları her zaman iyidir ve söz dinleyen köpeklerdir.
İstanbul Safkan Rottweiler Köpek Fiyatları
İstanbul Safkan Rottweiler fiyatları yavru ya da yetişkinlik durumuna göre değişiklik gösterir. Bakımları, eğitimleri gibi faktörlerde fiyatlar konusunda etkendir. Beslenmeleri de için de ayrı ve özel bir bütçe ayırmak gerekir. Aylık rutin veteriner kontrolleri ide aksatılmadan yapılmalıdır.
Sahiplenmek İsteyenlere Öneriler
köpekler vitaminler ile desteklenmelerinin yanı sıra kırmızı et ve tavuk eti ile beslenmelidir. Atletik bir vücuda sahip olan köpeklerin çok keskin bakışları vardır. Kafataslarının iri olması ile ve alnının kavisliği ile diğer türlerden ayrılabilir özelliğe sahiptir. Dost canlısı olabilen bu köpekler koruma ve bekçi köpeği olarak çok tercih edilir. Küçük yaştan itibaren eğitimlerine özen verilir ve bakımları düzenli bir şekilde yapılırsa sorunsuz bir aile dostu olur. Çocuklarla da arası her ne kadar iyi olsa da sahiplerine olan düşkünlüklerinden dolayı yalnız bırakılmaması ve dışarıda gezerken mutlaka tasma ile yönlendirilmesi önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir