İzmir Rottweiler yavru Scr

PAYLAŞ
İzmir Rottweiler yavru Scr

Açıklama:

İzmir Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpeklerden bir tanesini sahiplenebilirsiniz. Rottweiler cinsi köpekler iri yapılı ve güçlü olmaları ile bilinmektedir. Öz güvenleri son derece yüksektir. Kaslı bir yapıları vardır. Ancak görünümlerine göre son derece sevecen canlılardır. Korkutucu bir görünümleri olsa da sahiplerine karşı sadıktırlar. Bunun yanında sevgi dolu bir yapıları da vardır.
Rottweilerların sürekli olarak bir iş ile meşgul olması gerekmektedir. Kendilerini bu şekilde mutlu hissetmektedirler. Genellikle koruyuculuk ya da bekçilik gibi görevler tam da bu köpekler içindir. Toplumda bu ırkın çok agresif ve tehlikeli olduğu ile ilgili yanlış bir bilgi vardır. Ancak bu tamamen yanlıştır. İyi bir eğitim ile dünyanın en sevecen köpekleri olabilirler.
İzmir Rottweiler Köpeklerin Kilosu Ne Kadar Olmalıdır?
İzmir Rottweiler yavru sahiplenme ile küçük ve büyük cinslerinin kiloları hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Rottweiler cinsi köpekler oldukça iridir. Erkek olanları yetişkin olduklarında 50 ile 60 kg arasında olabilmektedir. Dişi olanları ise yetişkinlik dönemlerinde 35 ile 50 kg arasında olabilmektedir. Bu canlılarda kilo kontrolüne dikkat edilmesi son derece önemlidir.
Düzenli veteriner ziyaretleri ile kilo kontrolleri yapılabilmektedir. Bunun yanında besleme veterinerin dediği ölçütlerde tutulmalıdır. Yetişkin olan erkek Rottweilerların boyu 61 ile 70 cm arasında değişiklik göstermektedir. Dişi olanlarının boyu ise 56 ile 63 cm arasında değişkenlik göstermektedir. İdeal kilosu köpeğin boyu ile doğru orantılı bir şekilde ilerlemektedir.
İzmir Rottweiler Köpeklerin Kökenleri Nereden Gelmektedir?
İzmir Rottweiler yavru sahiplenme ülkemizde sıklıkla gerçekleştirilmektedir.Bu köpeklerin geçmişi son derece eskidir. Rottweiler cinsi köpekler Roma imparatorluğu döneminden beri insanlara dostluk yapmakta ve çeşitli konularda yardımcı olmaktadır. Bu köpeklerin ismi Almanya’nın Rottweiler kasabasından gelmektedir. O zamanlarda koyun sürülerini korumak, savaşlarda askerleri korumak amaçlı kullanılmışlardır.
Almanya’da, Alp Dağlarının eteklerinde bulunan Rottweiler isimli kasabada ilk başlarda polisler ile birlikte görev almışlardır. Bu ırk 1900’lü yıllarda resmi olarak ilk ismini almıştır. Günümüzde de son derece popüler olan köpeklerden bir tanesidir.
İzmir Rottweiler Köpeklerin Bakımı Nasıldır?
İzmir Rottweiler Yavru sahiplenme ile sağlıklı yavru köpeklere sahip olabilirsiniz. Bu köpekler bir doğumda 8 ile 12 arasında yavru doğurmaktadır. Bunun yanında nadir de olsa daha fazla doğuranları da olmaktadır. Doğuracakları yavru sayıları köpeklerin boyuna, yaşına ve sağlığına göre değişkenlik göstermektedir. Hamilelik dönemleri 63 ile 65 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süreden daha fazla süren hamileliklerde mutlaka veterinere gidilmesi gerekmektedir.
Rottweiler cinsi köpeklerin kürkleri çift katlıdır. Dış katmandaki kürk orta uzunlukta yer alır. İç katman ise yoğun tüylerden meydana gelmektedir. Bu köpeklerin çok fazla tüy döktüğü düşünülür. Ancak beklenenden çok daha az tüy dökmektedirler. Mevsimsel olarak tüy dökmelerinde artış meydana gelebilmektedir. Bu nedenle ilkbahar ve sonbahar aylarında tüy bakımlarına ekstra dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli bir şekilde taranmaları cilt ve tüy sağlıkları açısından son derece önemlidir.
İzmir Rottweiler Eğitimleri Nasıl Olmalıdır?
İzmir Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpeklerin eğitimlerine erken dönemlerde başlanabilmektedir. Rottweiler köpeklerin eğitimlerine küçük yaşlarda başlanması gerekmektedir. Bu köpekler 6 ile 8 haftalık oldukları zaman eğitimlerine başlanabilir.
Eğitimlerin dikkatli ve tutarlı bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Zeki canlılar olmaları nedeni ile kısa sürelerde eğitimlerin sonuçlarını alırsınız. Rottweilerların düzenli olarak aktivite yapmaları son derece önemlidir. Küçük yaşlardan itibaren sosyalleşmeleri gerekmektedir. Çocuklarla iyi anlaşırlar ve çocuklara karşı aşırı korumacı olabilirler. Küçüklükten itibaren başka hayvanlar ile bir arada yaşamaları neticesinde büyüdüklerinde de aynı hayvanlar ile sıkıntı yaşamazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir