Kahramanmaraş Rottweiler Yavru Seçim Hakkı

PAYLAŞ
Kahramanmaraş Rottweiler Yavru Seçim Hakkı

Açıklama:

Kahramanmaraş Rottweiler yavru sahiplenme ile hemen bu köpeklerden bir tane edinmeniz mümkündür. Rottweiler cinsi köpekler oldukça zeki canlılardır. Bunun yanında sadık ve sevgi dolu yapıları vardır. Çok hızlı bir şekilde öğrenebilirler. Bu sebeple iyi bir eğitim almaları oldukça önemlidir.
Bilinenin aksine son derece sakin canlılardır. Öğrenmeleri kolay olduğu için bakımı da kolay canlılardır. Yavru Rottweiler köpekler için sahipleri ve aileleri çok önemlidir. Bu nedenle aile halkı ile oldukça iyi anlaşmaktadırlar.
KahramanmaraşRottweiler İle İnsanlar Arasındaki İlişki Nasıldır?
Kahramanmaraş Rottweiler yavru sahiplenme ile bu canlılara küçük yaşlardan itibaren eğitim vermek mümkündür. Aile üyeleri ile oldukça sosyaldirler. Bunun yanında çocuklar ile de iyi anlaşmaktadırlar. Sahipleri tarafından verilen iyi bir eğitim ile bu köpekler ile insanlar arasındaki ilişki çok daha iyi olabilmektedir.
Rottweiler cinsi köpekler sadık olmaları ile de bilinmektedir. Bu nedenle ailesini ve sevdiklerini korumak için aşırıya kaçtıkları da görülebilmektedir. Dayanıklı olmaları nedeni ile de son derece güçlü canlılardır. Yavru iken doğru şekilde sosyalleştirilmesi ve eğitilmesi sayesinde iyi huylu olabilmektedir. Ancak sahibinin otoriteyi elinden bırakması durumunda liderlik vasfını üstlenebilir. Bu nedenle eğitim aşamasında çok dikkatli olmak gerekmektedir.
Köpeğin çevresinde sürekli bir oyuncak ve yiyecek bulundurulması gerekmektedir. Yemek yerken okşanmalı ve sevdiği oyuncaklar ile insanlara alışması sağlanmalıdır. Ülkemizde de rottweiler cinsi köpekler son derece popülerdir.
KahramanmaraşRottweiler Köpeklerin Karakteristik Özellikleri Nelerdir?
Kahramanmaraş Rottweiler yavru sahiplenme ile hemen bir yavru köpek sahiplenebilirsiniz. Bu köpeklerin sürekli zihinlerinin meşgul tutulması gerekir. Çünkü kolay bir şekilde sıkılabilirler. Sıkıldıkları zaman da agresif davranışlar sergiledikleri görülmektedir. Bunun yanında bu ırk çok fazla hareketsiz kaldığı zaman bir takım sağlık sorunları da meydana gelebilmektedir.
Rottweilerların karakterlerinin gelişmesinde almış oldukları eğitim büyük rol oynamaktadır. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren sıkı bir şekilde eğitilmeleri gerekmektedir.
KahramanmaraşRottweilerların Eğitimleri Nasıl Olmalıdır?
Kahramanmaraş Rottweiler yavru sahiplenme ile yeni patili arkadaşınıza eğitim vererek hayata alıştırabilirsiniz. Rotweiler cinsi köpekler sosyal bir ırk olarak bilinir. Bu nedenle küçük yaşlardan başlayarak bu köpeklerin sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Hâkimiyet kurmaya karşı iç güdüsel davranışlar sergiledikleri görülmektedir. Uygun bir eğitim ile saldırganlık huylarının giderilmesi mümkündür.
Rottweiler cinsi köpekler diğer erkek köpeklere karşı agresif davranışlar sergilerler. Çok fazla havlama huyları yoktur. Bunun yanında çok iyi bekçi köpeği olabilirler. Tehlike olduğunda ve beklenmedik bir durumda sahiplerini uyarmaktadırlar.
Rottweilerlar sahiplerine karşı son derece itaatkâr canlılardır. Almış oldukları eğitim ile sahiplerini memnun etmek için çaba gösterirler. Ancak sert bir şekilde uyarılmaları duygularının incinmesine neden olur. Eğitimlerin olumlu davranışların üzerinde durularak yapılması gerekmektedir. Zira bu hayvanlar son derece zekidir.
KahramanmaraşRottweiler Özellikleri Nelerdir?
Kahramanmaraş Rottweiler yavru sahiplenme sonrasında özellikleri hakkında edindiğiniz bilgiler ile daha çabuk bir adaptasyon süreci geçirebilirsiniz. Sakin ve hareketsiz bir görünümleri vardır. Ancak son derece çevik ve güçlü canlılardır. Kafaları ve gövdeleri orta bir büyüklüğe sahip olan bu canlılar oldukça güçlüdür.
Kafatası uzun ve geniş bir yapıya sahiptir. Daima siyah bir burna sahiptir. Dudak ve diş eti kısımları da siyahtır. Çenesi güçlüdür. Ağzında toplamda 42 adet diş bulunur. Diğer köpeklere nazaran ısırığı çok daha güçlüdür.
Badem şeklinde olan gözleri genellikle koyu kahverengidir. Sarkık kulakları bu canlıların son derece sevimli görünmelerini sağlamaktadır. Rottweilerlarda kürk bakımı çok önemlidir. Düzenli bir şekilde kürklerinin taranması gerekmektedir. Bu cannlıların dişlerine de ekstra özen gösterilmesi gerekir. Köpekler için uygun olmayan besinler ile beslenmeleri halinde dişlerinde çürüme meydana gelebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir