Kırıkkale Rottweiler Yavru Çiftliği

PAYLAŞ
Kırıkkale Rottweiler Yavru Çiftliği

Açıklama:

Kırıkkale Rottweiler yavru sahiplenme ile yavru Rottweilerları küçüklükten itibaren himayeniz altına alabilirsiniz. Rottweiler, ülkemizde en çok sahiplenilen köpek ırklarından bir tanesidir. Bu ırk saldırgan olarak bilinir. Ancak bu bilgi yanlıştır. Küçük yaşlardan itibaren güzel bir eğitim almaları durumunda son derece dost canlısı olurlar. Bu ırk güçlü olması nedeni ile genellikle bekçilik ve koruma gibi görevler için kullanılmaktadır. Büyük ırk köpek sevenler öncelikle Rottweiler cinsi köpekleri tercih etmektedir.
KırıkkaleRottweiler Kökeni Nereden Gelmektedir?
Kırıkkale Rottweiler yavru sahiplenme öncesinde bakımı, eğitimi ve diğer özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bu köpek türü Alman kökenli olan köpek türlerinden bir tanesidir. Çoğunlukla bekçi ve koruma köpeği olarak tercih edilmektedir. Bu ırkın ismi, Almanya’da bulunan Rottweiler isimli şehirden gelmektedir. Bu köpekler Romalılar döneminde de çok sık eğitilen ve çeşitli işlerde kullanılan köpeklerdir.
Sürü gütme ve bekçilik gibi işlerde o tarihlerden günümüze insanlara oldukça yardımcı olmuşlardır. Rottweiler cinsi köpekler ilk başlarda, Alp dağlarının eteklerinde yer alan Rottweil isimli şehirde, Romalıların inşa etmiş olduğu bir kalede yetiştirilmiştir. Romalılar, bu köpek ırkını çoğunlukla çoban köpeği olarak eğitmişlerdir. Bu nedenle de uzun yıllar çoban köpekleri ile çiftleştirilmiştir.
İsviçre Dağ Köpekleri bu nedenle günümüzdeki Rottweiler cinslerine çok benzemektedir. Rottweilerlar sürülerin kontrol edilmesi ve güvenliğin sağlanması gibi işlerde son derece başarılı performans göstermektedir. Bu nedenle de Alman kasaplar da bu ırkı tercih etmişlerdir.
KırıkkaleRottweiler Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?
Kırıkkale Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpeklere küçükken eğitim vermeye başladığınızda dost canlısı bir köpeğe sahip olmuş olursunuz. Rottweiler köpekleri, süs köpeği olarak beslenebilecek bir tür değildir. Oldukça zeki ve fiziksel bakımdan da güçlü hayvanlardır. Bu nedenle çoğunlukla polis, koruma, bekçi, iz köpeği gibi alanlarda tercih edilmektedir. Bu köpeği sahiplenmek isteyen kişilerin doğru bir şekilde eğitim vermeleri son derece önemlidir.
Rottweiler cinsi köpeklere iyi bir eğitim verilmemesi durumunda tehlikeli durumlar meydana gelebilmektedir. Toplumda bu köpek türünün tehlikeli ve vahşi olduğu ile ilgili bir algı vardır. Ancak bu tür normalde son derece sakin ve aynı zamanda sadık bir türdür. Güçlü olmaları nedeni ile kızdıkları zaman son derece vahşi olabilmektedirler.
KırıkkaleRottweiler Köpek Eğitimi Nasıldır?
Kırıkkale Rottweiler yavru sahiplenme ile henüz ufak yaşlarda verilen eğitimlerin köpeğe çok faydası olur. Rottweiler köpeklerin saldırgan ve tehlikeli olması tamamen yetiştirme ile alakalı olan bir durumdur.
Bu cins köpekler sürekli olarak egzersize ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle gün içerisinde dışarı çıkarması ve enerjisini atması son derece önemlidir. Özgür bir yapıları vardır. Bu nedenle kapalı ortamlarda uzun süre bulunmaları mümkün değildir.
Bu köpekler ortalama irilikte bir ırktır. Doğru orantılı ve kaslı vücudu bu köpeklerin güçlü ve atik olmalarını sağlamaktadır. Üst ve alt çeneleri çok güçlüdür. Ağız içerisinde makas gibi kapanan 42 diş bulunmaktadır. Belli bir yaşa geldikleri zaman bu köpeklerin eğitilmesi çok zor olmaktadır.
KırıkkaleRottweiler Karakter Özellikleri Nasıldır?
Kırıkkale Rottweiler yavru sahiplenme ile alınan köpeklere küçükken verilen eğitimler karakter üzerinde son derece etkilidir. Bu köpek türleri bilinenin aksine iyi huylu ve uysal hayvanlardır. Çocuklarla iyi geçinebilmektedir. Sahibine karşı son derece sadık ve itaatkârdır. Çalışma konusunda da oldukça heveslidirler. Öz güvenli davranışlar sergilemektedir. Korkusuz bir yapısı vardır. Çevresine karşı atik tepkiler verebilmektedir.
Bu köpekler koşarken sırtları düz ve sabit bir şekil almaktadır. Kafasının sıkı bir görünümü vardır. Bir şeye dikkat kesildikleri zaman kafa derisi kırışık bir şekilde görünebilmektedir. Büyük bir ırk olmaları nedeni ile bakımları da kolaydır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir