Kırşehir Macar Rottweiler Yavru Köpekler Ne Zamandan Beridir Ülkemizde Var?

PAYLAŞ
Kırşehir  Macar Rottweiler Yavru Köpekler Ne Zamandan Beridir Ülkemizde Var?

Açıklama:

Kırşehir Macar Rottweiler yavru bir köpeğe sahipseniz köpeğinizin tavırları gerçekten de çok fazla şey anlatıverir. Hayvanlar içinde insanoğluna en çok alışan, hatta insanoğlunun da en çok alıştığı tür köpek türü olmuştur. İster evcilleşmiş olsunlar. İsterse vahşi bırakılmış olsunlar doğanın hemen her bölgesinde yaşayabilen bir canlı türüdür.
Etçil sınıftan sayılan bu hayvanların çok iyi işitme ve koku alabilme özelliği vardır. Yavru köpekler her nekadar anne baba köpeğe bağlı ise de onu yetiştiren sahibine de her daim sadıktır. Ortalama yaşam süreleri 15 ila 20 sene arasında farklılık göstermektedir.

Kırşehir Macar Rottweiler yavru köpekleri de son derece tutulan köpek cinslerinden olmuşlardır ve yine bu yavrular da 1990 yılları sonrası ülkemizde isimlerini duyurmaya başlamışlardır.
Türkiye’de ekseriyetle çoban ve kangal köpekleri daha çok isimlerini duyurmuşken Rottweiler cinsi köpekler ülkemizde 1990 yılları sonrasında yavaş yavaş nam salmaya başlamış ve bu cins köpek üretimi ülkemizde yaygın bulunmadığından yurt dışından ithal edilmiştir. Bilhassa da Sırp ve Bulgar bölgelerinden temin edilmeye çalışılmıştır. Rottweiler yavru ırkları Macar ve alman şeklinde sıralanabilir.
Kırşehir Macar RottweilerYavruKöpeklerin Fiziksel Olguları
Kırşehir Macar Rottweiler yavru cinslerin fiziki özelliklerini sıralamaya ilk olarak en hassas olan organlarından yani kulaklarından başlamak gerekir;
Yavru Rottweiler Köpeklerinin Kulakları: Bu cins yavruların kulak ebatları, şekilleri farklılık göstermektedir. Bilhassa da kulak dilinin kolaylıkla farkedilip farkedilmemesi hususu da önemlidir. Zira atakta olan bir Kırşehir Macar Rottweiler yavru köpeğin kulakları oldukça diktir ve yüzü öne doğru durur. Şayet kulaklar baş arkasına doğru bir vaziyette yatırılmış ise bu o an köpeğin itaatkâr olduğu anlamına gelir.
Yavru Rottweiler Köpeklerinin Ağız ve Çene Yapıları: Geniş bir dil ile birazcık açılmış bir ağza sahiptirler Kırşehir Macar Rottweiler yavru köpekler genelde sanki her an sahibini yalayacakmış gibi dillerini oldukça sarkık bir vaziyette bırakmayı severler. Aynı zamanda diğer köpeklere karşı her zaman tetikte olduğunu gösterebilmek adına ağızlarını hep açık tutmaktadırlar. Bu cinsler sinirlendiği anda köpek dişi dediğimiz dişlerini rakiplerine belli edecek şekilde gösterip saldırgan bir tavır takınırlar.
Kırşehir Macar RottweilerYavruKöpeklerin Yapısal Özellikleri
Kırşehir Macar rottweiler yavru köpeğin büyüdüğü de cinsel yönden hareketli olması, sosyalleşmesi ve son olarak da diş çıkarması ile anlaşılmaktadır.
Yavru Rottweiler Köpeklerinin Duruş Yapıları: Yavru bir Rottweiler köpeğin tavırları aslında o köpeğin anlık psikolojisini anlamak açısından çok önemli ipuçları vermektedir. Kendi gücünün farkında olan ve rakiplerini ezmeye çalışan köpekler ekseriyetle başları dik bir şekilde yürümektedirler. Bu cins köpeklerin aksine daha sakin olan köpekler ise her hali ile itaatkâr olduklarını belli eden bir tavır sergiler ve hafif sevecen yaklaşılsa hemencecik patisini uzatmaya başlarlar.
Kırşehir Macar RottweilerYavruKöpeklerin Görünüm Farklılıkları
Kırşehir Macar Rottweiler yavru köpekleri sahiplerine itaatkâr ve ergenliğe girdikten sonrasında ise oldukça güçlü köpeklerdir.
Macar Rottweiler Yavruların Tüyleri: Yavru köpeklerin genel olarak tüylerindeki anlık değişiklikler de ruh hallerini anlatmaktadırlar. Bu cins köpeklerin panik yahut saldırganlık durumunda tüyleri dik birşekilde kalkmış hale gelmektedir. Bu da köpeğin etrafındaki insanlara onun psikolojisi hakkında bilgi vermektedir.
Rottweiler Yavruların Kuyruk Yapısı: Genel anlamda hem Rottweiler cinsi hem de diğer tüm köpek yavrularında sallanan bir kuyruk gördüğünüzde köpeğin o an için mutlu olduğunu düşünebilirsiniz. Bununla birlikte yavru Rottweiler köpekleri sevdikleri bir insanı gördüklerinde kuyrukları ile birlikte kendi vücutlarını da kısmen sallamaya başlarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir