Kocaeli Macar Rottweiler Yavru Karakteristik Yapıları Nasıldır?

PAYLAŞ
Kocaeli Macar Rottweiler Yavru Karakteristik Yapıları Nasıldır?

Açıklama:

Kocaeli Macar Rottweiler yavru ile ilgili pek çok kişi araştırmalar yapmaktadır. Rottweilerlar gücü temsil eden köpek ırklarından bir tanesidir. Bu özelliklerinin yanında oldukça sevimli bir görünümleri vardır. Bu nedenle de köpek severlerin ilgisini çekmektedir.
Bu köpekler art niyetli kişilerin elinde son derece agresif ve saldırgan olabilmektedir. Ancak güzel bir eğitim verildiği zaman son derece uysal köpeklerdir. Bu nedenle Rottweilerlar için eğitim oldukça önemlidir.
Kocaeli Macar Rottweiler Yavru Tarihi
Kocaeli Macar rottweiler yavru sahiplenme de günümüzde son derece popülerdir.Rottweilerlar bilinen en eski köpek ırklarından bir tanesidir. Bu köpeklerin ismi Almanya Rottweiler kasabasından gelmektedir. Kökeni Romaİmparatorluğuna kadar dayanır. Romalılar zamanında bu köpekler sürü gütme, koruma,arama kurtarma gibi amaçlar ile kullanılmıştır.
Güçlü olmaları ve sürüleri çok iyi korumaları nedeni ile bu köpekler bir dönem “Alman Kasap Köpeği” olarak da anılmışlardır. 1900’lü yıllarda bu köpeklerin nesilleri tükenme tehlikesi yaşamıştır. Fakat günümüzde böyle bir problem bulunmamaktadır. Bu ırk bir dönem Almanya’da polis köpeği olarak da kullanılmıştır.
Kocaeli Macar Rottweiler Yavru Fiziksel Yapıları Nasıldır?
Kocaeli Macar Rottweiler yavru sahiplenmek isteyenler son zamanlarda oldukça fazladır. Bu köpeklerin sarkık yanakları ve kulakları bulunmaktadır. Bu nedenle de son derece sevimli bir görünüşleri bulunmaktadır. Bu köpekler günümüzde ortalama bir kiloya sahiptir. Erkek olanları dişilerine göre çok daha ağır ve uzun boyludur. Diğer büyük köpeklere nazaran bakımları zor değildir. Bu nedenle de büyük köpek seven kişilerce genellikle tercih edilmektedir.
Kafaları da ortalama bir büyüklüğe sahiptir. Çok uzun ya da çok kısa bir kafa yapıları bulunmamaktadır. Yandan bakıldığı zaman alınlarında hafif belirgin çizgilergörülmektedir. Burunları her zaman siyah olmaktadır. Bunun yanında ağızları ve diş etleri de siyah renktedir. Kulakları üçgen şeklindedir ve sarkıktır. Gövdelerinde belirgin kasları vardır ve bu canlılar son derece güçlüdür.

Kocaeli Macar Rottweiler yavru küçüklükten itibaren eğitime alıştırılabilmektedir. Sahiplerine karşı son derece sadık canlılardır. Çalışkan ve itaatkâr yapıları vardır. Bunun yanında son derece iyi huyludur. Çok zeki bir ırk olarak bilinmektedir. Eğitime açıktır. Küçük yaşlardan itibaren eğitimlerine başlanabilmektedir. Köpek ödül mamaları ile çok daha olumlu eğitimler vermek mümkündür.
Sokakta rahatlıkla dolaştırılabilecek bir köpek değildir. Dışarıda gezdirilirken mutlaka tasma takmak gerekmektedir. Çünkü bu köpekler diğer ırk köpekler ile çok iyi anlaşamamaktadır. Küçük yaşlardan itibaren dışarı çıkarılması ve sosyalleşmesi gerekmektedir. Bu sayede büyüdüklerinde daha az saldırgan hareketler göstereceklerdir. Çocuklar ile iyi anlaşırlar. Yavru ikende itibaren beraber büyüdükleri hayvanlar ile de büyüdüklerinde iyi anlaşabilirler.
Sokağa kesinlikle tasmasz çıkarılmaması gerekir. Bu cins köpekler için en uygunu vücut tasmasıdır. Günlük olarak yürüyüş yaptırılmalı ve enerjisini atması sağlanmalıdır. Aksi takdirde agresif tavırlarda bulunabilmektedir. Rottweilerlar sahiplerine karşı çok kormacı davranışlar sergileyebilmektedir.
Kocaeli Macar Rottweiler Yavru Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Kocaeli Macar Rottweiler yavru sahiplenerek küçüklükten itibaren temel eğitimleri verebilirsiniz. Rottweilerlar hareketli köpeklerdir. Bu nedenle hergün dışarı çıkmaları ve enerjilerini atmaları gerekmektedir. Sanılanın aksine çok fazla tüy dökmezler. Ancak haftalık olarak düzenli bir şekilde taranmaları hem tüy sağlığı açısından önemlidir hem de köpeğinizi sürekli yıkamak zorunda kalmazsınız.
Bu canlılar en fazla 10 yıl kadar yaşayabilmektedir. Düzenli veteriner kontrolleri ile bu süreyi uzatmak mümkündür. Rottweilerların beslenmesine de dikkat etmek gerekmektedir. Bilinçsiz bir şekilde beslenmesi çok kilo almalarına neden olabilmektedir.
Bu köpeklerin çok fazla yalnız başına evde bırakılmaması gerekir. Bu psikolojilerini olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Genelde sahipleri ile vakit geçirmekten hoşlanmaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir