Köpek Çiftliğinden Rottweiler Satılık Yavru

PAYLAŞ
Köpek Çiftliğinden Rottweiler Satılık Yavru

Açıklama:

Köpek Çiftliğinden Rottweiler satılık yavru özellikle de bakımı ile ilgili bilgi sahibi olan kişilerin yoğun ilgisini çeken bir köpek türüdür. Romalılar tarafından keşfedilmiş olan bir köpek türüdür. Köpek ilk zamanlarda savaş köpeği olarak kullanılırdı. Parlak tüylere sahip olan bir köpek türüdür. Üstelik köpek güç sembolü olan bir köpektir. Geçmiş zamanlarda koruma köpeği olarak kullanılan köpekler 20. yüzyıla gelindiğinde tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Ancak günümüze gelindiğinde böyle bir tehlike kalmamış durumdadır.
Köpek Çiftliğinden Rottweiler Satılık Yavru Neden Tercih Edilen Bir Köpek Türüdür?
Köpek Çiftliğinden Rottweiler satılık yavru kırsal yaşamlarda tercih edildiği zaman sürüleri koruyan ya da savaş anında askerleri koruyan bir köpek türüdür. Bu nedenle de bu köpeklere Alman Kasabı ismi verilmiştir. Bu köpekler tam anlamı ile görev bilincine sahip olan köpeklerdir. Zekalarına bakıldığı zaman ise eğitilmeye oldukça uygun olan bir köpek türüdür. Bu nedenle de bu köpekler genel olarak arama kurtarma da takip işlerinde ve aynı zaman da polis köpekliği şeklinde ki alanlarda sıklıkla tercih edilen bir köpek türüdür.
Bir anlamda da bu köpekler insanların hayatlarını büyük oranda kolaylaştıran bir köpek türüdür. Rehber köpek olarak da sıklıkla tercih edilir. Terapi köpeği olarak da tercih edildiği bazı zamanlar bulunur. Yapı olarak bakıldığı zaman oldukça heybetli olan hayvanlardır. Bunun yanı sıra oldukça da zeki köpeklerdir. Görüntü olarak oldukça korkutucu olsalar da sevimli aynı zaman da sahiplerine de oldukça sadık olan köpek türüdür.
Köpek Çiftliğinden Rottweiler Satılık Yavru Köpeklerin Genel Olarak Özellikleri Nelerdir?
Köpek Çiftliğinden Rottweiler satılık yavru oldukça eski bir köpek cinsi olur. Fiziksel olarak bakıldığında iri bir yapıları vardır. Kulakları yanlara doğru düşük ve sarkık yanaklara sahiplerdir. Kısa tüy yapısına sahiplerdir. Bu nedenle de tüy dökme sorunları neredeyse yok denecek kadar azdır. Aynı zaman da bakımı da kolay olan bir tüy yapıları vardır. Kasları oldukça belirgindir. Güçlü bir yapıya da sahiplerdir. Oldukça çevik köpeklerdir. Çok fazla ve gereksiz havlamak gibi huyları yoktur.
Sesleri kalın ve oldukça da kuvvetlidir. Düzenli olarak egzersiz yapmaları gerekir. Aynı zaman da geniş alanlarda koşmak en çok sevdikleri durumdur. Sahipleri ile birlikte zaman geçirmeyi ve oyun oynamayı çok severler. Zeki hayvanlardır. Ancak bir o kadar da inatçı olan hayvanlardır. Dikkatli ve meraklıdırlar. Doğru bir eğitim almaları durumunda uysal hayvanlar olurlar. Hem öğrenmeye hem de eğitime açık olan bir türdür.
Atalarının çoban köpeği olması nedeni ile koruma içgüdüleri oldukça fazla olan köpeklerdir. Ancak hem sahiplerini hem de yuvalarını koruma durumları bazen aşırıya kaçabilen hayvanlardır. Bir tehlike sezmeleri durumunda durdurulması zor olan hayvanlardır. Henüz tanımadıkları kişilere karşı ve diğer hayvanlara karşı pek sevecen değillerdir. Başkalarına alışmaları zaman alan bir türdür. Sahiplerinden çok fazla ilgi ve sevgi beklerler. Tek kalmayı sevmezler. Kesinlikle kuyrukları kestirilmemelidir. İyi bir şekilde bakılmaları durumundan 10 seneden fazla yaşamaları mümkündür.
Köpek Çiftliğinden Rottweiler Satılık Yavru Köpeklere Nasıl Bakmak Gerekir?
Köpek Çiftliğinden Rottweiler satılık yavru doğası gereği saldırgan olan bir hayvan türüdür. Yavru olarak aldığınız sırada profesyonel bir bakıma gönderilmesi oldukça uygun olur. Eğitilmeleri oldukça önemlidir. Çünkü inatçı bir yapıları bulunur.
Köpek Çiftliğinden Rottweiler Satılık Yavru Nasıl Bir Köpek Türüdür?
Köpek Çiftliğinden Rottweiler satılık yavru eğitime oldukça açık olan bir tür olur. Bu nedenle de oldukça hızlı öğrenirler ve çabuk uyum sağlarlar. Ancak konulmuş olan kuralların gevşetilmemesi gerekir. Aksi halde bu durumu istismar etme durumu olabilir. Bu nedenle de kendinizden taviz vermemeniz oldukça iyi olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir