Kütahya Macar Rottweiler Yavru Bakımı

PAYLAŞ
Kütahya Macar Rottweiler Yavru Bakımı

Açıklama:

Rottweiler büyük ve güçlü bir yapıya sahiptir. Bu nedenle görüldükleri her yerde dikkatleri kolaylıkla üzerlerine çekebilirler. Atletik ve adaleli olan bacak yapısı sayesinde çok hızlı bir şekilde koşabilir. Fiziksel görünümü geniş kafası ve yuvarlak bir surattan oluşuyor. Dişleri beslenme şartlarına göre çok fazla gelişebilir. Herhangi bir nesneyi ısırdığı an koparak güce sahiptir.
Gözler Rottweilerin adeta ruhsal dünyalarını yansıtıyor. Eğer kendisini iyi hissederse ışıldayan gözler ile sahibine bakarlar. Göz renkleri çoğunluk ile koyudur. Kulakları üçgen görünümlü ve ileriye dönüktür. Burun yapısı geniştir ve buna siyah bir renk eşlik eder. Dudaklar geniştir ve içi koyun renklidir.
Kütahya Macar Rottweiler Yavru Karakteri
Kütahya Macar Rottweiler yavru çok hareketli yapıları sayesinde her yere hızlı bir şekilde koşabilirler. Sahipleri tarafından verilen yönergeleri kolayca anlayabilirler. Rengi siyahtır, bacak ve pati kısımlarında ekstradan pas rengi bulunuyor. Sahibine karşı aşırı derece koruma iç güdülerine sahiptirler. Günümüzde kökenine bakıldığında Macar ırkından geliyor.
Orta çağ döneminde sürü köpekleri olarak isimlendirilmiştir. İz sürme konusunda oldukça başarılı köpeklerdir.Bekçi köpekliği görevi de kendisine uygundur. Köpek sahibi olunurken ırkın saf kanlı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Erkek standartları olarak vücut yapıları farklılık gösteriyor. 61-62 cm arasında olanlar kısa statüsünde yer alıyor. 63-64 cm arasında olanlar orta olarak yer alıyor.
Kütahya Macar RottweilerYavru Bakımı
Kütahya Macar Rottweiler yavru özlerinde bekçi köpeği olarak görev alıyor. Rottweiler diğer cinslere oranla çok daha kısa sürede sosyalleşebilirler. Ayrıca diğer köpekler ile kurulan ilişkileri sağlıklıdır. Çok kısa sürede diğer cinslere de alışabilirler. Erkek cinsleri dişi cinse göre daha agresif yapıda olabiliyor.
Aktif ve hareketli yapıları nedeni ile canlılara ciddi anlamda zarar verebilirler. Bu nedenle bakımları yapılırken mutlaka eğitilmelidirler. Kurallara sahiplerinin izni ile uymaları gerekiyor. İlk defa köpek beslemek isteyen insanlar Rottweiler sahibi olmamalıdır. Çünkü bu durum zarar verici sonuçları da beraberinde getirebilir. Önemli olan iyi bir sahip olmaktır.
Kutahya Macar Rottweiler Yavru Fiziksel Özellikleri
Kütahya Macar Rottweiler yavru 60-61 kilo aralığında değişim gösteriyor. Dışı olan türü ise 35 veya 45 olabilir. Boy uzunluğu erkeklerde 62-69 cm’dir. Dişi köpek boy uzunluğu 56-63 cm arasındadır. Kürkü sert ve kalındır.Mevsim şartlarının değişimine göre kendisini koruyabilir. Renkleri siyah maun veya siyah bronz arasında değişiyor.
Dünyaya yavru getirdiklerinde ortalama olarak 8 veya 12 aralığında yavru getirirler. Ortalama olarak yaşam süreleri en az 8 en fazla ise 10 yıldır. Rottweilerin sosyalleşmeleri önemlidir. Çünkü sosyalleşme sağlanamazsa agresif bir ruh haline sahip olma oranları yüksektir. Bu nedenle dikkatli olunmasında fayda vardır.
Kütahya Macar Rottweiler Yavru Fiyatları
Kütahya Macar Rottweiler yavru bakım verenlerin sahiplenme oranları oldukça fazladır. Satın alırken yavru olan hallerini almak daha ideal bir seçimdir. Çünkü yavru oldukları zaman kolayca eğitimleri sağlanabilir. Satılık olan Rottweiler diğer cinslere göre fiyat açısından uygundurlar. Erkek ve dişi cinsine göre de fiyatları farklılık gösteriyor.
Köpeklerin yaşına göre de fiyatları aynı miktarda kalmıyor. Yavru olan köpekler yaşı büyük olanlara göre daha pahalı olabiliyor. Rottweiler bulundukları her ortamı ve çevreyi rahatlıkla koruyabilirler. Bu nedenle güven içerisinde satın alınabilir.
Kütahya Macar Rottweiler Yavru Temizliği
Kütahya Macar Rottweiler yavru diğer köpeklerden çok farklıdır. Irkından dolayı asi olduğu için sık sık vücudu kirlenir. Bu nedenle de düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekiyor. Normal bir süs köpeği muamelesi asla yapılamaz. Tam tersine polis köpeğidir ve her daim hareketlidir.Orta derecelerde tüy dökme özelliği vardır.Yılda üç defa yıkamak yeterlidir. Bu yıkama miktarı Rottweilerin temiz olmasını sağlayacaktır. Özellikle haftada bir kereye mahsus olarak taranması gerekiyor. Sert kıllı fırçalar ile bu ihtiyaçlar giderilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir