Malatya Rottweiler Yavrular Muhteşemler

PAYLAŞ
Malatya Rottweiler Yavrular Muhteşemler

Açıklama:

Malatya Macar rottweiler yavru bakımı ile ilgili sürekli araştırmalar yapılmaktadır. Rottweiler cinsi köpekler genellikle saldırgan ve agresif bilinmektedir. Ancak bu ırkson derece cana yakın ve insan canlısıdır. Güçlü olmaları nedeni ile ne yazık ki kötü niyetli insanlar tarafından saldırgan olarak yetiştirilebilmektedirler.
Ülkemizde de bu ırk son derece popülerdir. Rottweilerlar bilinen en eski köpek ırkları arasında yer almaktadır. İsmi Almanya’nın Rottweiler kasabasından gelmektedir. Bu ırk kısaca “Rot” ismi ile de bilinmektedir. Özellikle Roma İmparatorluğu döneminde bu köpekten pek çok alanda faydalanılmıştır.
Rottweiler Cinsi Köpekler
Malatya Macar Rottweiler yavru sahiplenerek küçüklükte itibaren eğitimine başlanabilmektedir. Bu cins bilinenin aksine iyi huylu bir köpek türüdür. Güzel bir eğitim aldıklarında çocuklarla hatta bebeklerle iyi anlaşabilirler. Bebeklikten itibaren beraber büyüdükleri diğer hayvanlar ile yetişkinlik dönemlerinde de sıkıntı yaşamazlar. Geniş bir kafatası yapısına sahiptir. Kulaklarının üçgen şekilli ve düşük olması bu ırkın çok daha sevimli görünmesine neden olmaktadır. Dişi olanları erkeklere göre daha minyon tipli ve zayıf olur.
Rottweilerlar Nasıl Eğitilmeli?
Malatya Macar Rottweiler yavru sahiplenme bu bağlamda on derece önemlidir. Rottweilerlarda eğitim konusu son derece önemlidir. Bu ırk iyi bir şekilde eğitilmezse saldırgan ve agresif davranışlar gösterebilmektedir. Bu nedenle eğitimlerine küçük yaşlardan itibaren başlanması gerekmektedir.
Eğitimleri profesyonellerce yapılabileceği gibi kendi sahipleri tarafından da yapılabilir. Zeki olmaları nedeni ile verilen komutları çok çabuk bir şekilde öğrenebilirler. Eğitimlerinde ödül mamaları olumlu sonuçlar doğurmaktadır.
Bu köpeklere eğitim verilirken disiplinin elden bırakılmaması gerekir. En ufak bir açıklıkta kendilerini lider olarak görüp kontrolü ele alabilirler.Ancak eğitimde kesinlikle şiddete başvurmamak ve yüksek sesle konuşmamak gerekir. Her hayvanda olduğu gibi Rottweilerlarda da bu durum psikolojilerinin bozulmasına neden olmaktadır.
Toplumda Rottweilerların kuyruklarının kesilmesi gerektiği ile ilgili çok yanlış bir inanış vardır. Bu canlıların kesinlikle kuyruklarının kesilmemesi gerekir. Hem psikolojik hem de vücut sağlığı için bu son derece önemlidir.
Rottweiler Köpeklerin Karakterleri Nasıldır?
Malatya Macar Rottweiler yavru sahiplenerek küçüklükten itibaren sosyalleştirebilirsiniz. Böylece daha insan canlısı olacaklardır. Bu köpekler son derece itaatkâr ve vefalı canlılardır. Güçlü ve cesur bir yapıları vardır. Ailelerine çok düşkündürler. Bu nedenle ailelerini korumak adına canlarını tehlikeye atabilirler.
Dışarıdan bakıldığında ciddi ve korkutucu bir duruşları vardır. Ancak özünde son derece iyi huylu ve sevecen canlılardır. Yabancılara karşı temkinli olsalar da asla zarar vermezler. Sadece gözlemlemeyi tercih ederler. Ancak diğer köpeklere karşı saldırgan tutum sergileyebilirler.
Küçüklerinden itibaren sosyalleştirilmeleri gerekmektedir. Sakin bir ırktır. Çok fazla havlamazlar. Fakat dişileri erkeklere oranla daha çok havlama davranışı sergiler.
Rottweiler Yaşam Ortamı Nasıl Olmalıdır?
Malatya Macar Rottweiler yavru köpekler küçüklükten itibaren apartman ortamına alıştırılabilir. Bu hayvanlar bahçeli evlerde daha rahat bakılabilirler. Ancak çok fazla havlama güdüleri olmaması nedeni ile apartmanda da kolaylıkla bakılabilmektedir. Bu köpekler çok hareketli canlılardır. Enerjilerini atmaları için günlük olarakdışarı çıkarılmaları gerekmektedir. Enerjilerini atamadıklarında agresif davranışlar sergileyebilirler.
Sahiplerine çok düşkünlerdir. Evde yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Ede çok fazla yalnız kaldıkları zaman eşyalara zarar verebilirler. Bu nedenle evde uzun süreler yalnız bırakılmaması gerekmektedir. Sosyal canlılar olmaları nedeni ile kalabalıklardan hoşlanırlar.
Tanımadıkları hayvanlara karşı saldırgan olabilirler. Bu sebeple dışarı çıkarıldıklarında mutlaka tasma takılması gerekir. Dışarıdaykende tasmaları çıkarılmamalıdır. Vücut tasması bu ırk için çok daha uygundur. Küçüklükten itibaren beraber büyüdükleri canlılarla yetişkinlikdöneminde de sıkıntı yaşamazlar. Bakımları da oldukça kolaydır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir