Manisa Rottweiler Nasıl Eğitilir

PAYLAŞ
Manisa Rottweiler Nasıl Eğitilir

Açıklama:

Manisa Macar Rottweiler yavru güçlü ve bir o kadar da estetik bir köpektir. Kulakları sarkıktır. Ancak oldukça sevimli bir görünüme sahip olurlar. Üstelik ülkemizde de en çok sevilen köpek türleri arasında bulunur. Bu köpek türü bilinen en eski ırklar arasında yer alır. Ancak yanlış tanınan bir köpek türüdür. Kişilerin neredeyse hepsi bu köpek türünü saldırgan olarak tanır. Ancak bu durum köpeklerin yanlış kişilerin eline düşmesi nedeni ile saldırgan hale gelmiş olan köpeklerdir. Aslında bir anlamda da saldırgan olmaya zorlanmışlardır. Halk arasında bakıldığında kısaca rot denilen bir köpektir. Saldırganlık doğuştan gelen bir özelliği değildir. Aynı zaman da içgüdüsel olarak da saldırgan olan bir köpek türü değildir.
Manisa Macar Rottweiler YavruKökeni Nereye Dayanır?
Manisa Macar Rottweiler yavru en eski köpek türleri arasında yer alır. Ancak bu köpeğin kökeni Roma İmparatorluğu’na dayanır. Bilinene göre Roma ordusunun Avrupa’ya doğru ilerleyişi sırasında yanlarına aldıkları yiyeceklerini ve sürülerini koruyacak bir köpek ihtiyaçları bulunur. Onlarda Rottweiler köpekleri tercih ederler. Bu köpekler bir tek koruma işlemini yapmakla da kalmayıp aynı zaman da uzun süre yürümeye de müsait köpeklerdir. Bu köpekler hem akıllı hem sağlam yapılı hem de dayanıklıdır. Bu nedenle de ordunun vazgeçilmezi haline gelirler. Kısacası kökenleri oldukça sağlam olan ve bir o kadar da sevilen bir köpek türüdür.
Manisa Macar Rottweiler YavruNasıl Fiziksel Özelliklere Sahiplerdir?
Manisa Macar Rottweiler yavru büyük köpek ırkları arasında yerini alan bir köpek türüdür. Yetişkin olan bir köpeğin ağırlığının erkek için ortalama 60 ya da 68 kilo civarında olması beklenir. Dişi bir köpek ise o zaman ortalama olarak 35 ya da 48 kilo civarında olması beklenir. Boy uzunlukları ise erkeklerde 61 ya da 69 cm dişilerde ise 56 ya da 63 cm civarında olur. Çift kaplamalı deri yapısına sahiplerdir. Bunun yanı sıra hem kısa hem sert hem de kalın tüyleri vardır. Ancak tüy bakımları oldukça kolaydır. Aynı zaman da fazla da tüy dökmezler.
Tüy renkleri ise siyah ya da bronz şeklinde değişiklik gösterir. Ancak genellikle siyah tüyleri bulunur. Siyah renge sahip burunları vardır. Üstelik burun delikleri de oldukça büyüktür. Diş etlerinin rengi koyudur. Bunun yanı sıra dudakları da siyah renge sahiptir. Gözleri bademi andırır. Orta bir büyüklüğe sahiptir. Renkleri ise genel olarak koyu kahverengi olur. Kulakları da orta büyüklükte olur. Aynı zaman da öne doğru da düşük durumda bulunurlar. Ortalama olarak bakıldığı zaman 8 ya da 10 yavru yaparlar. Ortalama yaşamları ise 8 ile 10 yıl arasında değişiklik gösterir.
Manisa Macar Rottweiler YavruKarakter Yapıları Nasıl Olan Bir Türdür?
Manisa Macar Rottweiler yavru karakterinde yetiştirilme tarzı oldukça büyük bir önem taşır. Erken dönem içerisinde hem sosyalleştirilmeye başlanması hem de iyi bir eğitim almasının sağlanması gerekir. Bu sayede oldukça güzel huylu ve uyumlu bir köpek haline gelirler. Yeterince sosyalleştirilmemeleri durumunda ise agresif birer köpek haline gelirler. Hem insanları hem de ailelerini çok seven bir türdür. Uzun süre yalnız bırakılmamalıdır. Aynı zaman da düzenli egzersiz yaptırılmalıdır. Aksi halde saldırgan bir köpek haline gelebilirler.
Manisa Rottweiler Yavru Çocuklar İle Arası Nasıldır?
Manisa Macar Rottweiler yavru çocuklar ile arası oldukça iyi olan bir köpek türüdür. Ancak yine de yalnız bırakılmaması daha doğru olur. Çünkü yabancılara saldırganlaşabilir. Yabancıların güvenilir olduğunu anladıktan sonra anlaşabilme durumu meydana gelir. Oldukça sevgi dolu hayvanlar arasında yer alırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir