Mardin Macar Rottweiler Yavru Irk Araştırması

PAYLAŞ
Mardin Macar Rottweiler Yavru Irk Araştırması

Açıklama:

Mardin Macar Rottweiler yavru sahibi olmak isteyenler için çok fazla sebep bulunur. Bu sebeplerin başında, bu cins köpeklerin korumacı ve fedakar yapıları gelir. Yetişkin bir Rottweiler cinsi köpek, hiçbir zaman bir süs köpeği gibi olmaz. Onların temel işlevi, yaşam alanlarını korumaktır. Ev halkı ile iyi bir dost ve yaşam alanlarının bekçileridir.
Rottweiler cinsi köpeklerin temin edildiği yerler de son derece önem taşır. Köpek çiftliklerinin de alanında uzman ve kurumsal yerler olması önerilir. Köpek çiftliklerinde satılan köpeklerin anne ve babası hakkında bilgilerin verilmesi de önem taşır. Bir köpeğin büyüdüğü zaman fiziksel ve karakter yapısı, anne ve babasına benzer. Bu nedenle, köpeklerin soy ağacı ile ilgili bilgilerin verilmesi gerekir.

Mardin Macar Rottweiler yavru ırk araştırması incelendiği takdirde farklı bulgular elde edilir. Bu cins köpeklerin geçmişi, Roma İmparatorluğu dönemlerine kadar inmektedir. Almanya sınırlarına dayandıkları dönemlerde bu cins köpeklerin, İmparatorluk tarafından keşfedildiği söylenir.
Roma İmparatorluğu’nun Almanya içerisinde gördüğü bu köpekler, sonraki yıllarda farklı fiziksel özelliklere sahip olmuştur. Alp Dağları eteklerindeki çiftliklerde beslenen çiftlik köpekleri ile melezleşen köpekler, bugünkü halini almıştır. Irkın bu denli sevilmesi ve tercih edilmesinin başlıca nedenleri arasında, bu köpeklerin üstün yetenekleri gelir. Cesur, gözü pek olan bu türler, yaşam alanlarının başlıca koruyucuları arasındadır. Bu sebeple pek çok yaşam alanında beslenmesi tercih edilen köpek türleri arasındadır.
Mardin Macar Rottweiler Yavru Özellikleri
Mardin Macar Rottweiler yavru son derece sevimli köpek ırkları içerisindedir. Bu köpeklerin, çocuklarla başarılı şekilde iletişim kurdukları gözlemlenir. Rottweiler cinsi köpekler, ev halkı ile geldikleri ilk günden itibaren sıcak ilişkiler kuracak canlılardır. Küçük çocuklar ile bebekleri, canı pahasına koruyacak hayvan ırklarıdır.
Eğitilmeleri için de yaşam alanlarına yavru çağlarda gelmesi önerilir. Annesinden ayrılması, sütten kesilme dönemleri olmasına dikkat edilmelidir. Bu dönemlerde eğitilmeye başlanması, öğretilenlerin akılda kalıcılığı açısından önem taşır. Bu nedenle, küçük yaşlarda alınan saf ırkların eğitilmesi çok daha kolay olur. Cinsin özelliklerinin bilinmesi, yaşam alanlarında hangi tür köpeklerin beslenmesi açısından da fikir verir.
Mardin Macar Rottweiler Yavru Yapısal Özellikleri
Mardin Macar Rottweiler yavru yapısal özellik bakımından diğer köpeklerden farklıdır. Yetişkin oldukları zaman diğer köpeklere nazaran geniş alınları ile iri kafatasına sahiptir. Burum delikleri iri, kulakları üçgen şeklinde ve sarkık yapıdadır. Ayak tırnakları koyu renk olmakla birlikte, bacakları çevik ve kuvvetlidir. Atak halleri ve kuvvetli sezgileri mevcuttur.
Kaşlarının üzerinde siyah çizgileri bulunur. Irkın fiziksel özelliklerinin koruma altına alınması kanunlarla belirlenir. Bu nedenle, kulak ve kuyrukların kesilmesi gibi özellikler, ırkın karakteristik özelliklerini bozan etkenlerdir. Son dönemlerde bu türlü melezleştirme ve her türlü cerrahi girişim yasaklanmıştır. Gerek karakter gerekse de fiziksel özelliklerinin aynı kalması bu cins hayvanlar için oldukça önem taşır.
Mardin Macar Rottweiler Yavru Cinsinin Eğitimi ve Beslenmesi
Mardin Macar Rottweiler yavru satışı yapan üretim çiftliklerinin pek çoğu eğitimleri için de destek sunar. Bu cins hayvanların eğitimleri diğer köpek cinslerinden farklı olmak zorundadır. İtaat eğitimi, beslenme gibi temel eğitimler ile birlikte koruma eğitimi de mutlaka verilmek zorundadır.
Bekçi köpekler için ödül sistemli eğitimler önerilmez. Ödüle alışan köpeklerin yaşam alanlarını yeterince koruyamadıkları gözlemlenir. Sakatat, somon, tavuk eti ve kırmızı etle beslenen bu cins hayvanlar için mineral takviyesi de önem taşır. Bu ırk, polis köpeği olarak ta hizmet verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir