Rottweiler Beslenmesi Gereken En iyi Cins Köpektir

PAYLAŞ
Rottweiler Beslenmesi Gereken En iyi Cins Köpektir

Açıklama:

Toplumda dönen ve yanlış bilinen konulardan bir tanesi Rottweiler’ın tehlikeli bir köpek cinsi olduğudur, fakat bilmeyen kişiler ise Rottweiler tehlikeli bir köpek mi diye sormaya başlar. Oldukça güçlü ve akıllı bir köpek cinsidir.
İyi bir eğitim aldıktan sonra tehlike arz etmeyen bir durum olmuş olur. Aksi durumlarda kötü niyetli olan kişilerin eline geçince hırslı, asabi ve hırçın olacak şekilde eğitilir. Bu yüzden tehlikeli bir köpek cinsi olduğu kanısına varılmış olur. Bu kanıya varılması sonucunda rottweilerın toplumda tehlikeli olarak bilinmiş olur.

Rottweiler Ne Kadar Güçlüdür?
Rottweiler tehlikeli bir köpek mi diye yöneltilen sorulara kesin cevap vermek mümkün değildir Dünyanın en güçlü köpek cinsleri arasında yer alan Rottweiler aynı zamanda bazı kişiler tarafından tehlikeli olarak da biliniyor.
Bazı kişiler tarafından agresif ve hırçın bir şekilde eğitilebilir. Güçlü olmasından kaynaklı olarak bu şekilde eğitilir ve korumalık için tercih edilir. Kolaylıkla eğitilebilen köpek cinsleri arasında yerini almış oluyor. Binek aracı çekebilecek güçte ve yapıdadır. Çeneleri tarafından uygulanmış olan basınç 328 psi’dir.

Rottweirler Eğitimi Nasıl Gerçekleştirilir?
Rottweiler tehlikeli bir köpek mi sorusuna yanıt arayan pek çok kişi bulunur. Bu cins köpekler oldukça sert ve güçlü bir yapıya sahipler. Sert hareket etmesi gerekiyor ve sahibini korumakta büyük rol oynar. Eğer sert hareketleri gerçekleştirmezse, davranışlarında sorun yaşanabilir açık alanlarda eğitilmeyi ve koşmayı çok sever. Bu yüzden ormanlık ve açık alanlarda eğitilmesi durumunda daha iyi sonuçların alınmasına yardımcı olunacaktır. Sahiplerine değer verirler. Bu sebepten dolayı uzun süre sahiplerinden uzak durmaya alışık değiller.
Yetişkin olanların mutlaka gün içerisinde iki saatten daha fazla hareket etmesinde fayda olacaktır. Uysal veya agresif bir şekilde eğitilmesi durumunda, karakter özellikleri o yönde gelişir ve bu şekilde devam etmiş olur. Her zaman uysal ve sakin bir köpek yetiştirmek daha doğru olacaktır. Aksi durumlarda sahibine saldırabilme durumları olabilir.
Rottweirler Neden Tehlikeli Bir Köpek Olarak Bilinir?
Rottweiler tehlikeli bir köpek mi sorusuna karşılık olarak iki farklı cevap verilmiş olur. Aslında bakıldığı zaman rottweirler köpeğinin tehlikeli olduğu kanısına varılır. Rottweirler almış olduğu eğitimden sonra karakterist yapısı oturmuş olur. Normal şartlar altında, oldukça uysal ve sakin bir köpek cinsidir.
Bakıldığında hırçın gibi durur ama aslında öyle bir şey mümkün değildir. Cinsinden kaynaklanan bir yapısı olduğu için herkesin ön yargıyla yaklaştığı ve korktuğu bir türdür. Çocuklar tarafından sevilen bir köpek cinsidir.

Rottweirler Irkı ve Tarihçesi
Adını Almanya’nın satılık rottweiler kasabasından alırken Rottweiler tehlikeli bir köpek mi gibi sorularla karşı karşıya kalınır. Dünyada ve ülkemizde yaygın olarak görülen ve tercih edilen köpek türüdür. Eski roma dönemine dayandığı hakkında söylentiler yer alıyor. Bu söylentilerin gerçekliği henüz tam olarak kanıtlanmış değildir. Fakat o zamanlarda Roma halkının savaşa gitmesi sonucunda hayvanlarını ve koyunlarını emanet edeceği kimse yoktu. Koyunların ve diğer hayvanların bekçiliği ve korumalığını yapabilmek adına satılık rottweiler köpeğinden yardım alınırdı.
Aslında tehlikeli değildir. Sadece koruma içgüdüsünün ağır bastığı ve korumakla yükümlü olduğu insanların can güvenliğini tehlikeye atmamak adına görevini yapar. Bu durum göz önünde bulundurulmadığı için rottweirler köpeğinin tehlikeli olduğu kanısına varılır ve ön yargıyla yaklaşılır. Rottweirler oldukça güçlü ve sorumluluk sahibi olan tür olarak bilinir. Bu gibi durumlarda sahiplenilen rotların karakteristik özelliklerini göz önünde bulundurup, sahiplendirilmiş olması da gerekir.

Rottweiler Besle, Rottweiler Yavru Besle, Rottweiler Yavru Fiyatı, Rottweiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir