Rottweiler Eğitim Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

PAYLAŞ
Rottweiler Eğitim Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Açıklama:

“Rottweiler köpek eğitimi fiyatları ne kadar uygundur?” En çok merak konulardan bir tanesidir. Eski yıllarda savaş köpeği olarak kullanılmış cins bir köpektir. Gücü temsil eder. Havalı tüy yapısı ve sevimliliği ile herkesin ilgisini çeker. Almanya Rottweiler kasabasında ortaya çıktığı için bu ismi almıştır. İlk keşfi, Romalılar tarafından olmuştur. Eski zamanlarda koruma köpeği olarak kullanılmıştır. Bir dönem nesilleri bitme tehlikesi olmuştur. İnsanları çok seven ve cana yakın olan köpek türlerinden biridir. Rottweiler eğitim fiyatları değişiklik gösterir. Eğitim verilen kuruma bağlıdır.
Rottweiler Köpek Özellikleri

Günümüzde Rottweiler köpek cinsi ile ilgili herhangi bir soy tükenmesi gibi bir söz konusu değildir. Koruma güdüleri geliştiği için, sürülerin başında ya da insanların korunması amacıyla görevlerini en iyi şekilde yaparlar. Bu köpeklere bazı bölgelerde Alman Kasabı adı verilmiştir. Tam olarak görev bilincini taşıyan köpeklerdir. Zeka gelişimleri çok iyi bir düzeydedir. Eğitim için ideal cins köpeklerdir ve genelde eğitimleri çabuk biter. Rottweiler eğitim fiyatları süreye bağlıdır.
Eski yıllara bakıldığı zaman, bu cinslerin bir ara arama kurtarma ve polis köpeği olarak tercih edildiği görülmüştür. İnsanlara çoğu konuda faydaları vardır. Küçükken çok sevimli ama büyüyünce çok görkemli olan bu köpekler, sahiplerine bağlılıkları ile bilinir.
Rottweiler Köpek Özellikleri Nelerdir?

Rottweiler köpek eğitimi verilirken, birçok detayda göz önünde bulundurulur. Rottweiler köpeğinin bazı özellikleri aşağıdaki gibidir;
• Asıl vatanı Almanya’dır.
• Çok eski bir köpek türüdür.
• Fizik olarak oldukça ihtişamlıdır.
• Kulakları aşağıya doğru düşük bir şekildedir.
• Yanak yapıları sarkık ve sevimlidir.
• Kas yapıları iyi derecede gelişmiştir.
• Tüyleri uzun olmadığı , tüy dökme sorunu olmaz. Bakımları kolay yapılır.
• Hareketli ve hızlı bir köpek cinsidir.
• Havlaması çok fazla değildir ve rahatsızlık vermez. Sesleri güçlü aynı zamanda kalındır.
• Enerjik köpeklerdir ve sürekli oyun oynamak isterler.
Bu özelliklerinin haricinde meraklı bir köpektir. Her detaya fazlası ile dikkat eder. Bazen verilen yanlış eğitim sonucu, sinirli davranışlar sergileyebilir. Eğer kaliteli ve doğru bir eğitim verilirse, sakin ve uyumlu bir hayvandır. Öğrenmeye ve eğitime meyillidir. Çoban köpeği de denildiği için, korumacılık görevini benimserler. Tehlike anında saldırıda bulunabilir.
Sevdiklerine ve sahiplerine karşı çok cana yakın davranan bu köpekler, tanımadıkları kişilere karşı agresif davranışlar sergilerler. Bu durumda alışmalarını beklemek gerekir. Her zaman sevgi ve ilgi beklerler. Yalnız kalmak onlar için kötü bir durumdur. Kaliteli doğru besleme ile güzel bir şekilde bakılırsa, 10 yıl kadar sorunsuz yaşarlar. Rottweiler eğitim fiyatları için petshop mağazalarından bilgi alabilirsiniz.
Köpek Bakımı

Rottweiler köpek eğitimi gibi bakımı da çok fazla özen ister. Saldırganlığa ve agresifliğe açık olan bu hayvanlar, eğitime daha yavru iken gönderilmelidir. İnatçı oldukları için, büyüdükten sonra eğitim vermek çok zor olacaktır. Zekası çok iyidir. Her şeyi çok çabuk farkeder. Eğitim konusunda genelde problem olmaz. Çok fazla baskıdan hoşlanmaz. Bu yüzden çok fazla kuralcı yaklaşım doğru değildir. Aynı zamanda disiplin içerisinde olmak, dengeyi iyi kurmak gerekir. Bu köpekler lider bir ruha sahiptir ve bu da eğitim ile törpülenir. Rottweiler eğitim fiyatları için eğitim veren kurumlardan bilgi alabilirsiniz.
Bu köpeklere eğitim yavru iken başlanırsa, kısa bir süre içinde biter. Bunun için uzman köpek eğitimcilerinden ve profesyonel bir kurumdan hizmet almanız gerekir. Bu konu da siz de firmamızı tercih edebilirsiniz. Köpeğiniz için eğitim alabilir aynı zamanda köpek de temin edebilirsiniz. Rottweiler eğitim fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir