Rottweiler Eğitimi Kaç Aylıkken Başlar

PAYLAŞ
Rottweiler Eğitimi Kaç Aylıkken Başlar

Açıklama:

Her evin bir aile bireyi olan sevimli dostlarımız, çoğu kişilerin evlerinde besledikleri kendilerine yakın dost olan köpeklerdir. Genelde bütün hayvan çeşitleri çok sevilen, herkes tarafından sahiplenen ilgi gören hayvanlardır. Hayvan çeşitleri herkes tarafından farklılık gösterse de en sevimli ve sadık olan Rottweiler köpek cinsini daha çok tercih ederler.
Rottweiler Almanya’nın eyaleti olan Rottweiler isminden alınmıştır. Alman köpek türlerinin en güçlü dayanıklı ve insanlarla kolay adapte olan hayvan türüdür.Rottweiler eğitimi kaç aylıkken başlar konusu araştırıldığında köpeğin cinsine ve eğitim veren kişiye göre değişebilir. Bu sevimli dostumuzun en belirgin özelliği aile bireylerine alıştıktan sonra çok sosyal olmaya yönelmesidir.

Rottweiler Köpeklerin Özellikleri

Rottweiler köpek cinsi güçlü estetik bir o kadar da sevimli görünüşüyle ülkemizde popüler olan köpek ırkıdır. Rottweiler eğitimi kaç aylıkken başlar konusundan önce bu köpeklerin yaşam süresi nedir diye düşünülürseRottweiler köpek ırkının yaşam süresi 8 ile 10 yıl arasında değişiklik göstermektedir.
Yetişkin bir Rottweiler yetişkinlik döneminde 56 ile 69 santimetre arasında büyümektedir. Ortalama ağırlıkları ise erkekler dağıtmış kişiler değilse ortalama aldıkları 42 kg ’dir. Kürkleri çift kaplamalı kısa sert kalın olan Rottweiler köpeklerin tüy renkleri siyah Maun- siyah bronz rengindedir. Burunları siyah olan bu köpeklerin burun delikleri geniştir. Rottweiler köpeklerin dudakları, diş etleri koyu renktedir. Kulakları orta büyüklükte ve öne doğru düşüktür. Gözleri de genellikle kahverengidir.

Rottweiler Köpeklerin Bakımı

Rottweiler köpekler insanlarla yaşamaktan hoşlanırlar. Sevimli dostunuzu bahçenizde veya dışarıda bırakmayı planlıyorsanız köpeğiniz depresyona girecek ve saldırgan tavır olmasına neden olacaktır. Rottweiler köpekler evde sizinle birlikte yaşamaktan hoşlanırlar. Bu da köpeğin yaşam alanının doğru seçilmesini gösteriyor. Köpeklerin yaşam ömürleri kısa olsa da ömrünü uzatmak sizin elinizdedir. Tüm hayvanlarda olduğu gibi bu köpeklerin de veteriner kontrolüne ihtiyaçları vardır.
Rottweiler eğitimi kaç aylıkken başlar denildiğinde önce beslenmesi önem taşır. Bu da köpeklerin yaşam sürelerini uzatmak için vitamin ağırlıklı mamalarla beslenmesine bağlıdır. Ayrıca tüy bakımlarının yapılması da önemlidir. Haftada iki kez rutin olarak köpek fırçası veya köpek tarağıyla tüylerinin bakımının yapılması köpeklerin tüy bakımı için yeterli olacaktır.

Rottweiler Eğitimi

Rottweiler köpeği ırkı gereği eğitim konusunda oldukça başarılıdır. Köpek eğitimi süresinde ona sevgi dolu olduğunuzu hissettirmeniz gerekir. Rottweiler eğitimi kaç aylıkken başlar sorusunun cevabı, köpeğinizin 3 ve 6 ay içerisinde eğitim almasıdır. Bu dönemler köpeklerin eğitim alabilecekleri en verimli dönemleridir. Köpeğinize ilk olarak tuvalet eğitimiyle başlayabilirsiniz. Daha sonrasında temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi gelmektedir.
Tuvalet eğitiminde köpeğiniz yavruluk döneminde yanlış yerlere dışkısını yapabilir. Bu durumda sabırlı olup eğitimini sevgiyle vermelisiniz. İtaat eğitiminde; öncelikle köpeğinize komutları verirken anlaşılır sakin tonda söyleyin. Komutları net öğrenebilmesi için sürekli tekrar etmelisiniz. Köpek eğitimlerinizi 15-20 dakika aralıklarla tutun ve başarılı davranışlarında mutlaka ödüllendirin. Dost olduğunuzu asla unutmayın, köpeğinize sevgiyle yaklaşın. Köpeğinizin eğitimi için eğitim veren firmalardan yardım alabilirsiniz.

Rottweiler Köpeğini Sahiplenme

Rottweiler eğitimi kaç aylıkken başlar diye düşünerek kendinize sorduğunuzda yavru iken eğitimine başlanırsa sonrasında daha sosyalleşmesine olanak sağlar. Rottweiler köpeklerin fiziksel olarak görünüşleri dikkat çekmektedir. Kaslı bir vücut yapıları olup, son derece atik hayvandır. Rottweiler köpeği oldukça dikkatli ve uyanık hayvandır. Ev sahibi ile rahat iletişim kurarlar. Alman kökenli bekçi ve koruma köpeği olarak bilinen bu hayvanı her petshopmağazasında bulunmaz. Irkından ve farklı özelliklerinden dolayı daha çok sahiplenme özelliği bulunur. Firmamız köpek eğitimi konusunda hizmet veriyor.Rottweiler almak ve temin etmek isterseniz firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir