Rottweiler Eğitimi Kaç Yaşında Başlar

PAYLAŞ
Rottweiler Eğitimi Kaç Yaşında Başlar

Açıklama:

Rottweiler eğitimi kaç yaşında başlar sorusunda Rottweiler ırkları, 8-10 yıl arasında değişen yaşam beklentisi ile dünyanın en eski köpek ırklarından biri olma geçmişine sahiptir.Cesur, zeki ve nispeten saldırgan Rottweiler’ların soğukkanlı tavrının altında yatan hassas bir yön de vardır.

Köpeklerinin Eğitimi Nasıl Yapılır?
Rottweiler eğitimi kaç yaşında başlar? Sorusunda köpek eğitimi, patili arkadaşınızla daha iyi yaşamanın günlük konforunu sağlamak için köpek sahibinin atması gereken en önemli adımlardan biri olmalıdır.Bazı çeşitlerin, çok daha kısa sürede başarılı bir şekilde eğitmek için belirli alanlarda doğal olarak oluşan becerilerden faydalanması çok yaygındır.Rottweiler bu çeşitlerden sadece bir tanesidir.

Köpeğinize verdiğiniz derslerin sistematik olmasını sağlamak için lazımlık eğitimi ile bir Rottweiler köpek eğitim programı başlatmalısınız.Sonraki itaat eğitiminin yanı sıra, yavrularınızın psikolojilerine de dikkat etmelerini ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamalısınız.Rottweiler eğitimi kaç aylıkken başlar? Sorusu için Rottweiler eğitimi uzmanlar eşliğinde verilmelidir.

Gelişmiş İtaat Eğitimi
Rottweiler eğitimi kaç yaşında başlar? Sorusunda tüylü arkadaşınızla geçirdiğiniz zaman sayesinde onu daha iyi tanımanız için daha fazla bilgi verir.Temel itaat eğitimi almış geleneksel Alman köpekleri, Rottweiler’ın ileri eğitimine hazır olduklarında dört haftanın önemini hatırlamalı ve ilerlemeyi kaybetmemek için sabırla çalışmalıdır.Çalışmalara sabırla devam etmeniz gerekir. Diğer eğitim türlerinin aksine, tasmasız sınıflar Rottweiler’ın yıkıcı davranışını önemli ölçüde azaltır.Bu antrenmanın sonunda en çok tüylü arkadaşlarınızla vakit geçirebilir ve yabancılara havlama, zıplama gibi istenmeyen durumların önüne geçebilirsiniz.

Eğitimler Kaç Ay Sonra Başlıyor?
Rottweiler eğitimi kaç yaşında başlar Sorusu için3-6 aylık aralığa ulaşmak için gereksinimleri karşılayan Rottweiler’lar nihayet geleceklerini şekillendirmek için eğitime başlayabilirler.Rottweiler’ın temel komutların yanı sıra zihinsel gelişimi korumaya ve gözlemlemeye yönelik aktivitelerle dolu eğitim programı sayesinde, sevgili patili arkadaşınızda sizinle geliştirdiği iletişim sayesinde çok daha fazla kendinden emin ve neşeli bir mizaca kavuşabilirsiniz.

Çeşitliliğin Fiziksel Özellikleri
Bir Rottweiler ırkının fiziksel özelliklerini bilmek, ayağınıza bir arkadaş edinmeden önce yapılacaklar listesinin başında gelir.Irklara özel kazınmış özellikleri anlayabilmek, bir sonraki süreçte kazınması gereken diyet ve bakım gibi rutinleri doğru bir şekilde oluşturmada çok etkilidir.Önden sarkık kulaklı ve siyah burunlu Rottweiler’ların siyah dudaklarına ek olarak iki kat kürkü vardır.Boyu dişilerde 56-63 cm, erkeklerde 61-69 cm’dir.Ağırlık dişilerde 35-48 kg, erkeklerde ise 60-60 kg’a çıkıyor.

Rottweiler Bakım Ve Beslenme
Farklı köpek ırkları, benzersiz özellikleri nedeniyle farklı bakım gerektirebilir.Ancak Rottweiler köpek sahiplerini kendilerine bakmaya zorlamayan ırklardan biridir.Sert ve kısa kürkün dokusu, tüyleri haftada bir veya iki kez hijyenik pet tarakla taramanıza olanak tanır.Rottweiler bakımında göz önünde bulundurulması gereken bir diğer nokta, psikolojik rahatsızlıktır.Bu nedenle, onu kendi haline bırakmak yerine, aktivitenize dâhil etmeniz gerekir.Düzenli olarak kontrolleri yapılan bu canlıların kalça displazisi, dirsek hipoplazisi, osteosarkom gibi zor hastalıklara yakalanmamaları için aşılarının tam olması gerekmektedir.

Rottweiler Hangi Ortam İçin Uygundur?
Rottweiler cinsi köpekler için sizin gibi özel bir alana ihtiyacı olacağını unutmayın.Her iklimde yaşayabilen Rottweiler için oluşturacağınız ideal atmosfer, onların kişilikleri ve fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak tasarlanmalıdır.Egzersiz ihtiyaçları yüksek olduğundan, özgürce dolaşabilecekleri ve stres atabilecekleri bir ev ortamı apartmanda yaşamaktan çok daha uygundur.Bir Rottweiler’ın yaşam alanı keyifli bir bahçe içerdiğinde, sevgili arkadaşınızın yüzünde bir gülümsemeye tanık olmanız daha olasıdır.Sevimli Rottweiler sahibi olmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.Firmamızdan Rottweiler eğitimi temin edebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir