Rottweiler Fiyatı Hakkında Merak Ettikleriniz

PAYLAŞ
Rottweiler Fiyatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Açıklama:

Rottweiler fiyatı ne kadar? Rottweiler’ınıza tüm besinleri içeren yaşına uygun bir mama vermelisiniz. Yemek artıkları sindirim sistemini bozabilir, bu yüzden yemek zorunda kalırsanız çok dikkatli olun. Özellikle pişmiş kemiklerden ve yağlı yiyeceklerden kaçının. Köpekler için yapılmış küçük bisküviler veya kuru mamalar eğitim sırasında ikram olarak kullanılabilir. Ancak çok fazla abur cubur yemek obeziteye neden olabilir. Köpeğinizin diyeti veya kilosu hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen veterinerinize danışmaktan çekinmeyin. Her zaman parmaklarınızın ucunda tatlı su bulundurun.
Temizlik Süreci
Rottweiler fiyatı ne kadar? Rottweiler’ların tüy dökme oranı düşüktür. Ceketini parlak ve düzenli tutmak için haftada bir fırçalamak yeterlidir. İstenirse banyo yapılabilir. Enfeksiyona yol açabileceğinden kulaklar her zaman balmumu için gözlemlenmelidir. Tırnaklar doğal olarak aşınmamışsa, düzenli olarak kesilmelidir. Yürürken ve koşarken uzun tırnakların köpeğinize zarar verebileceğini unutmayın. Dişler düzenli olarak fırçalanmalıdır.
Rottweiler yüksek enerjili köpeklerdir ve her gün egzersiz yapılmalıdır çünkü yeterince egzersiz yapmazlarsa obez olma ve kötü davranışlar geliştirme riskiyle karşı karşıya kalırlar. Rottweiler yüzmeyi, yürümeyi ve koşmayı sever. Ayrıca, yapması için kolay bir iş bulursanız, hem zihnini meşgul edecek hem de bittiğinde onu mutlu edecektir.
Eğitim Süreci
Rottweiler fiyatı ne kadar? Rottweiler eğitimi erken yaşta başlamalıdır. İyi bir lider olarak, Rottweiler’ınızın iyi bir mizaca sahip olması için köpek yavrusu eğitimi ve temel itaat eğitimi vermek çok önemlidir. Bazen inatçı olabilseler de Rottweiler, sahiplerini memnun etmeyi seven çok zeki, iyi eğitimli köpeklerdir. Disiplinli, tutarlı ve ona karşı adil olmalısınız ve elbette bu disiplin ileri gitmemeli ve gereksiz yere sertleşmemelidir.
Tüm köpekler gibi, Rottweiler’lar da iyi eğitilmezler ve sevgiyle yetiştirilmezlerse tehlikeli olabilirler. Rottweiler erken yaşta karanlığa yakın sert veya keskin köpekler haline gelir, kulakları kesilerek en saldırgan köpeklerden biridir. Güçlü vücut yapıları nedeniyle çok tehlikeli hale gelirler. Ölene kadar herhangi bir yabancıya saldırabilir. Bir psikopatın katil olması gibi, köpeğiniz de katil olabilir. Bu nedenle Rottweiler alırken iki kez düşünmeli ve daha yavruyken sosyalleştirmelisiniz.
Sosyalleşme Süreci
Rottweiler fiyatı ne kadar? Sosyalleşmemiş ve zihinsel olarak rahatsız olan Rottweiler’lar genellikle diğer hayvanlarla anlaşamazlar. Örneğin yolda sizinle birlikte yürüyen bir kedi görürse, kediyi kovalayabilir. Bu köpekler genellikle karşılaştıkları her köpeğe liderlik etmek ve köpekte alfa rolü oynamak isterler. Bu amaçla karşısına çıkan her köpeğe öncelikle güzellikle, hatta güzellikle, zorla boyun eğdirmeye çalışır. Bu, sizi çok zor bir duruma sokan gereksiz savaşlara ve olaylara yol açabilir. Ağrı eşiği çok yüksek ve çok güçlü olan bu köpekler sosyalleştirilmeli ve saldırganlıklarının artmasına asla izin verilmemelidir. Çünkü sonuçları felakete yol açabilir.
Özellikleri Nedir?
Rottweiler fiyatı ne kadar? Erkeklerde omuz yüksekliğinin 63 cm ile 68 cm arasında olduğu düşünülmektedir. Ancak ideal olan 51-63 cm’dir. Enseden kuyruk kemiğine kadar olan vücut uzunluğu, omuzlardaki yükseklikten biraz daha yüksektir. Kadınlar için kabul edilebilir omuz yüksekliği 58cm ile 63cm arasındadır. İdeal olarak boyları 60-61 cm olarak belirtilebilir. Erkek Rottweiler 50kg, dişiler ise 43kg civarındadır.
Rottweiler diğer köpeklere göre sahiplerine daha sadıktır. Bunu aşk açısından bile düşünebilirsiniz. Sahibini birkaç gündür göremeyen Rottweiler’lar sabaha kadar ağlayabilir. Terk edildiğinde intihar eğilimleri de oldukça yüksektir.
Rottweiler harika aile köpekleridir. Rottweiler isteyen herkes, onunla bolca vakit geçireceğini ve onu ailesinden ayırmayacağını bilmelidir. Çünkü bu köpeklerin çok büyük bir kalbi ve sevgi dolu gözleri var. Ailelerinden uzun süre ayrı kalamazlar.
Rottweiler’ların güçlü bacakları ve vücut yapısı onları kilo almak için ideal kılıyor. Bu nedenle yürüyemedikleri ya da enerjilerini boşaltamadıkları yerlerde çoğu zaman mutsuz olurlar. Firmamızdan bu konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

1 Yorum var

  1. Bende bir yavru var ama istediğim kiriterlerde deyil kocakafa olan bir yavru sahiplenmek istiyorum fiyat bilgisi alabilirmiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir