Rottweiler Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

PAYLAŞ
Rottweiler Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Açıklama:

Rottweiler cinsi köpekler estetik ve güçlü yapıları ile dikkat çekmektedir. Bunun yanında düşük kulakları ve sarkık yanakları ile son derece sevimli canlılardır. Ülkemizde de oldukça popüler olan köpek ırklarından bir tanesidir. Bu ırkın saldırgan olduğu ile ilgili bir takım şehir efsaneleri bulunmaktadır. Güçlü bir tür olduğu doğrudur. Ancak doğru bir yetiştirme ile dünyanın en iyi huylu köpekleri olacaklardır.
Kayseri Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpeklerden bir tane edinebilir ve mükemmel bir şekilde eğitebilirsiniz. Rottweiler köpekler genel anlamda iyi huyludur. Ancak kötü ellerde bazen saldırgan olmaya zorlanmaktadırlar.
Rottweiler Köpeklerin Tarihçesi
Kayseri Satılık Yavru Rottweiler ile bu köpekler yavruyken eğitimlerine başlanabilir. Bu köpekler doğuştan saldırganlık eğilimi göstermezler. Fakat yanlış eğitimler neticesinde saldırgan olabilirler.
Bu köpek cinsi oldukça eski evcil köpek ırklarından bir tanesidir. Roma İmparatorluğu döneminde sığır sürülerinin korunmasında görev almışlardır. Güçlü olmaları, uzun süre yürüyebilmeleri gibi özellikleri nedeni ile bu köpekler savaşlara da katılmıştır.
Yüksek koruma iç güdüleri ile orduya büyük katkıları olmuştur. Bunun yanında sağlam, dayanıklı ve zeki olmaları nedeni ile de bu köpekler her zaman tercih edilmiştir.
Rottweiler Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?
Kayseri Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpeklerin küçüklükten itibaren eğitilmesi son derece önemlidir. Yetişkin bir erkek Rottweiler yaklaşık 60 kg ağırlığa sahiptir. Dişilerin ağırlığı ise yaklaşık 48 kg’a kadar artabilmektedir.
Bu ırkın kürkleri çift kaplamalıdır. Bunun yanında kalın ve oldukça sert bir kürk yapıları bulunmaktadır. Siyah maun ya da siyah bronz renklerde tüy yapıları olabilmektedir. Rottweiler cinsi köpeklerin dudak kısımlarının rengi genellikle siyah olmaktadır. Diş etleri de koyu bir renge sahiptir. Burunları her zaman siyah renkte olmaktadır ve burunları geniş delikli özelliğe sahiptir.
Kulak yapıları çoğunlukla orta büyüklükte olmaktadır. Kulaklarının öne doğru düşük olması bu köpeklere sevimli bir hava katar. Bu köpeklerin gözleri de orta büyüklüktedir. Gözleri genelde koyu renklerde olmaktadır.Bir kerede 8 ile 12 yavru verebilmektedirler. Genellikle 8 ile 10 yıl arasında ömürleri bulunur.
Rottweiler Köpeklerin Karakterleri Nasıldır?
Rottweiler köpeklerin karakterlerinin oluşmasında yetiştirilme tarzları son derece önemlidir. Kayseri Rottweiler yavru sahiplenme ile bu köpekler yavruluktan itibaren yetiştirilebilmektedir. Yavruykeb bu köpeklerin sosyalleştirilmeye başlaması gerekir. Çünkü bu köpekler yeterli şekillerde sosyalleştirilmezlerse o zaman agresif tavırlar sergileyebilir.
Rottweiler köpekler sahiplerine son derece düşkündürler. Uzun dönemler boyunca yalnız bırakılan bu cins köpeklerde saldırgan davranışlar görülebilmektedir. Çocuklarla iyi anlaşırlar. Fakat farklı cins ırk köpekler ile çok nadir anlaşırlar.
Yabancılara karşı hemen saldırgan bir tavır içerisine girmezler. Daha çok bekle ve gör taktiğini kullanmaktadır. Yabancıların tehlikesiz olduklarını anladıkları zaman dost canlısı davranır. Bu köpekler oldukça sadık ve sevgi dolu canlılardır. Kayseri Rottweiler yavru sahiplenme ile sizde bir Rottweiler köpeğe sahip olabilirsiniz.
Rottweiler Köpeklerde Ne Tür Hastalıklar Görülebilir?
Bu cins köpekler son derece sağlıklı canlılardır. Ancak bazı ırklarda olduğu gibi bu ırklarda da bir takım sağlık problemleri görülebilir. Kalça displazisi; uyluk kemiği ile kalça kemiğinin tam oturmaması durumunda meydana gelir. Kalıtsal bir hastalıktır.
Aort Stenozu; bu köpeklerde sıklıkla rastlanan kalp rahatsızlıklarından bir tanesidir. Dirsek Displazisi; dirsek eklemlerinde görülen kalıtsal olan bir bozukluk çeşididir. Osteosarkom; bu rahatsızlık özellikle büyük köpeklerde görülen agresif bir kemik kanseri türüdür.
Bu hastalıkların yanı sıra Rottweiler cinsi köpeklerde bir takım alerjiler vehipotiroidizm gibi rahatsızlıklar da görülebilir. Bu köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürmeleri için düzenli veteriner kontrollerinin yapılması son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir