Rottweiler Ne Zaman Saldırganlaşır?

PAYLAŞ
Rottweiler Ne Zaman Saldırganlaşır?

Açıklama:

Rottweiler ne zaman saldırganlaşır? Rottweiler, adını Alman şehri Rottweiler’den almıştır. Rottweiler, özellikle Orta Çağ’da Almanya’da çok yaygındı. Kasap köpeği olarak da bilinir. Kasap köpeği denmesinin nedeni, kasabın et satmak için farklı şehirlere gittiğinde, arabayı çekmek için Rottweiler kullanmasıdır. Rottweiler, traktöre ek olarak, yoldaki hırsızlara veya vahşi hayvanlara karşı koruma görevi de görür. Daha sonra otomobillerin icadı ve yaygın kullanımı ile Rottweiler’a olan ilgi azaldı ve sayısı azaldı. Ancak Rottweiler’ın üstün nitelikleri, onları polis köpeği olarak yetiştirmenin uygun olacağını düşünen Alman polisinin dikkatini çekti. Bir polis köpeği olarak başarılı rolü, yakışıklılığı ve eğitime olan eğilimi, bu türe olan ilgiyi artırdı. Günümüzde birçok görevi başarıyla yerine getirebilmektedirler.

Rottweiler İçgüdüleri Nasıl?
Rottweiler ne zaman saldırganlaşır ?Ailesine çok bağlıdır ve onları her zaman koruması altına alır. Genellikle yabancıların evine girmesine izin vermez. O çok cesur ve güçlüdür. Polis, asker ve gümrük görevlilerinin takibi ve asistanlığı gibi görevleri başarıyla yerine getirir. Eğitimden sonra çocuğunuzla iyi geçinin. Diğer köpeklerle anlaşamaz, bu yüzden tasmasız dolaşmak doğru değildir. Yeterli egzersiz verilirse bir apartman dairesinde yaşayabilir. Agresif bir cins olduğu için aile hayatına adapte edilemez ve genellikle bekçi köpeği olarak iyi çalışır.
Dünyada farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek iki yüzden fazla köpek ırkı bulunmaktadır. Her ırkın kendine has özellikleri vardır. Birçok cins av köpekleri, çalışan köpekler, yarış köpekleri, terapi köpekleri gibi farklı bölümlere ayrılmaktadır. pet market Bunun için her yarışı dikkatlice incelemek gerekir. Alacağınız köpeğin tarihçesi, tarihi, özellikleri gibi birçok özelliğini mutlaka araştırmalısınız. Popüler köpek ırklarının her an değişebileceğini unutmayalım. Bu nedenle, köpek ırklarının zamanımızdaki popülaritesi, seçimlerimizi asla etkilememelidir.

Rottweiler Yapısı Nasıl?
Rottweiler ne zaman saldırganlaşır? Rottweiler, güçlü yapısı nedeniyle bir bekçi köpeği olabilir. Ancak bu ancak çok iyi bir koruma eğitimi, sosyal ve itaat eğitimi sonrasında olur. Aksi takdirde Rottweiler’ınız nasıl korunacağını bilemediği için sizi son derece olumsuz etkileyebilecek davranışlarda bulunabilir. Yani köpeğinizin sosyalleşmesine değer vermiyorsanız ve ona temel itaat ve koruma eğitimi vermiyorsanız böyle bir talepte bulunmayın. pet market, Ayrıca Rottweiler çok fazla havlayan bir cins değildir. Bu nedenle bahçenize yaklaşan yabancılar karşısında havlamayabilir. Sadece havlayarak tepki veren ve koruyan bir köpek istiyorsanız, bir Labrador veya bazı teriyerleri seçebilirsiniz.
Rottweiler ne zaman saldırganlaşır ?Rottweiler, koruma, gönüllü çalışma ve iyi oyun arkadaşı olarak hizmet ederek ailelere iyi bir şekilde yerleştirilebilir. Ayrıca aile bireyleri ile arkadaş edinmede hızlı gelişim gösterirler. Sizinle evinizde yaşamaktan ve siz yokken dışarı çıkmaktan çok mutlular. Özellikle uzun süre çiftliklerde yaşayan köpekler sizinle sosyal olarak iletişim kurmaya daha isteklidir. Düzgün eğitimli ve sosyalleşmemiş Rottweiler‘lar antisosyal olabilir. Bu da kazma, havlama gibi tepkilerle sizi ve komşularınızı rahatsız etmesine neden olabilir. Köpeğiniz ve sizinle aynı evde yaşıyorsunuz, elbette biraz sıkıntı yaşayacaksınız. pet market. Temizlik ve tüy dökme gibi konularda köpeğinize karşı hoşgörülü olmanız gerekir. O yüzden evde tutmak istiyorsanız ve bu konularda hassassanız Rottweiler yerine kedi almak daha doğru bir seçenek olacaktır.

Eğitim ve İtaat Eğitimi
Rottweiler ne zaman saldırganlaşır ?Temel itaat eğitimi ve temizlik eğitimi, Rottweiler için isteğe bağlı eğitim değildir. Aksine, vazgeçilmez bir eğitimdir. Rottweiler hiçbir şey bilmese bile, en azından tasmalı ya da tasmasız gel, git, git, yat, yanımda yürü gibi komutları bilmesi gerekiyor. Ayrıca evinizin kurallarına kesinlikle uymaya özen gösterin, mobilyalarınıza tırmanmayın ve yemek yerken ellerinizi savurganlık yapmayın. Rottweiler’ınıza bu eğitimi alın; minimum 8 ila 10 hafta, 5 ila 20 dakika eğitim olmalı ve eğitmen evde olmalıdır. pet market ten satın alabiliriniz. Köpek yavruları ise bu tür eğitimler için daha uygundur. Ayrıca, her Rottweiler öğrendiği her komutu uygulamaya çok heveslidir. Ancak ev kurallarına asla tahammül etmemelisiniz ve onların sevimli küçük görünümlerine aldanmamalısınız. Çünkü unutmamalısınız ki o sevimli küçük köpek bir süre sonra 50-60 kg ağırlığında büyük bir köpeğe dönüşecektir. Firmamızdan da bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir