Rottweiler Nereden Alınır?

PAYLAŞ
Rottweiler Nereden Alınır?

Açıklama:

Rottweiler nereden alınır? Bu cins köpekler genellikle yalnız kalmaktan hoşlanmazlar Çok uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmayan bu türleri evde bırakmayın. Onu mümkün olduğunca uzun süre çalıştırabilir ve dışarıda geçirdiği her zamanı kendi yararına sayabilirsiniz. Özellikle açık bir alan bulursanız, koşup istediği gibi oynamasına izin verin.

 • Rottweiler’ınızı her zaman kaliteli bir mamayla beslemelisiniz.
 • Kas yapılarını ve güçlü vücutlarını korumak için protein bazlı ve çeşide özel besinler tercih edin.
 • Veteriner hekimlerin önerdiği besin ve vitamin takviyeleri ile saçlarınızı sağlıklı ve parlak tutabilirsiniz.
 • Saç tek bir tabaka halinde olduğu için dökülme sorunları nadirdir. Haftada 1-2 kağıt taramak yeterlidir.

Çalışkan ve itaatkar Rottweiler, özellikleri bakımından iyi kalpli bir cinstir. Eğitimleri biraz zorlayıcı olabilir. Bu, ilk kez köpek sahibi olacaklar için doğru seçim olmayabilir. Ancak, daha önce tecrübeniz varsa ve onları yavruyken aldıysanız, eğitilmesi daha kolay bir cinstir.

Rottweiler Yaşam Alanı Neresi?

Rottweiler nereden alınır ?Rottweiler, yüksek yoğunluklu egzersiz gerektiren türlerdir ve alçak, yüksek sesle havlarlar. Agresif eğilimleri olan ve ırksal özellikleriyle savaşa girmeye hazır bir türdürler. Ancak itaat ve sosyal eğitim verildiğinde apartmanda yaşamaya uygun hale gelebilirler. Onları bekçi köpeği veya refakatçi köpek olarak düşünmemelisiniz. Bunlara bekçi köpeği ve polis köpeği de denmektedir

Rottweiler nereden alınır ?Rottweiler’ın özelliklerini ve etnik eğilimlerini incelemeli ve sahiplenmeden önce cins hakkında iyi araştırma yapmalısınız. İyi bir eğitimle ideal bir aile köpeği olabilirler. Rottweiler cinsi, güçlü ve sürekli bir enerji canlılığına sahiptir. Bu enerjinin serbest kalmasına izin vermez ve fazlalığı silkelemezseniz, Rottweiler mutlaka başka yollar bulacak ve enerjisini boşaltacaktır. Hoş olmayan durumlardan kaçınmak için oyun, egzersiz ve enerji dengesi ihtiyaçlarınız konusunda ciddi olmalısınız.

Rottweiler Evde Beslenir Mi?

Rottweiler nereden alınır ?Evde Rottweiler beslemek hakkında bilmeniz gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Aşırı korumacı bir içgüdüleri olabilir.
 • Bebeklik döneminden itibaren kendi oyuncaklarını koruma ve oyuncakları ellerinden alındığında saldırgan olma dürtüsü bile vardır.
 • Uykuyu seven yapıları nedeniyle nispeten sessiz bir ortamda uyumayı tercih ederler.
 • Rahatsız edilmemeleri için ideal bir ortam yaratılmalıdır.
 • Saldırgan olmaması için sevgi, ilgi ve oyun ihtiyaçlarını karşılamak önemlidir.
 • Onunla ilgilenirken, nazik olmak ve onu incitmemek önemlidir.
 • Rottweiler’lar oldukça gelişmiş bir tepkiye sahiptir ve bakıldıklarında bile yaralandıklarında tehlikeli olabilirler.
 • Beslenmenin ve kas yapısının korunması ileride oluşabilecek hastalıkları önlemek için çok önemlidir.

Rottweiler’ınızın profesyonel köpek eğitiminden faydalanacağından emin olabilirsiniz. Güçlü ve çevik doğalarına rağmen çok şefkatlidirler ve genellikle güldüklerinde asabidirler. Bir Rot’a sahip olmak, disiplinli bir eğitim ve dikkatli bakım, dikkat ve oyun gerektirir.

Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Rottweiler nereden alınır? Rottweiler büyük ve güçlüdür, bu nedenle erken yaşlardan itibaren kapsamlı eğitim ve sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır. Köpeğinizi iyi eğitip sosyalleştirseniz bile, bazen köpeğinize karşı haksız önyargılara maruz kalmayı ve ondan korkan insanlardan ve onun davranışlarından yanlış sözler duymayı beklemelisiniz. Uzun süre yalnız bırakıldığında veya egzersiz ihtiyacı karşılanmadığında olumsuz davranışlar sergileyebilir.

İyi kalpli Rottweiler çocuklarla birlikte büyütülürse onlarla iyi geçinir. Bununla birlikte, çocuklara kabul edilebilir davranışların ne olduğu öğretilmelidir. Bu cinsin hayvan otlatma geçmişi olduğundan, büyük olasılıkla güçlü burunlu çocukları “kovmak” isteyeceklerdir. Bu güçlü burun hareketi küçük çocuklarda düşmelere ve yaralanmalara neden olabilir. Ayrıca güçlü bir avlanma içgüdüsü vardır ve çocuklar oyun oynarken etrafta koşturduğunda heyecanlanır. Çocuklar etraftayken köpeğinizin etkileşimlerini denetlemelisiniz. Firmamız sizlere bu alanda en kaliteli hizmetleri aktif pozisyonda sunmayı başarıyor, dolayısıyla firmamızdan hizmetler alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir