Rottweiler Sahibini Korur Mu?

PAYLAŞ
Rottweiler Sahibini Korur Mu?

Açıklama:

Rottweiler Sahibini Korur Mu;

Rottweiler sahibini korur mu sorusundaRottweiler cinsi görsel olarak, ne hafif ne de ağırdır. Ortalama bir ağırlıktadır. Ayrıca oldukça güçlü, çevik ve dayanıklı olmaları onları öne çıkaran fiziksel özelliklerden biridir.Rottweiler bakımı çok zor olmadığı için tercih oranının yüksek olduğu söylenebilir.
Kafaları ne çok uzun ne de çok kısadır. Yüzüne baktığınızda alın bölgesinde hafifçe beliren çizgileri fark edebilirsiniz. Bu durum Rottweiler özelliklerinde bulunan fiziksel bir durumdur. Dudakları ve burun delikleri her zaman siyah renklidir ve burunları hafif yuvarlaktır. Kulakları sarkık, orta büyüklükte ve üçgen şeklindedir. Boyunları, vücutları ve eklemleri çok güçlü ve kaslıdır.

Rottweiler Tarihi
Rottweiler sahibini korur mu sorusunda Rottweiler, Almanya kökenli bir bekçi ve polis köpeğidir. Adını bir Alman kasabası olan Rottweil’den alır. Rottweiler bilinen en eski köpek ırklarından biridir. Tarihi Roma İmparatorluğu’na kadar uzanabilir. Koruma ve gütme özellikleri ile insanlara yardımcı olmuştur. Uzun zaman boyunca Roma ordularına rehberlik eden ve kervanları koruyan köpeklerdir.
Rottweiler cinsi büyük, güçlü bir gövdeye, geniş bir kafaya ve yuvarlak bir alına sahip kaslı, atletik bir ırktır. Kara gözleri ırkın iyiliğini ve sadakatini yansıtır. Sakin, dengeli, itaatkar, cesur ve eğitilmesi kolaydır. Ancak efendisine, ailesine ve koruması gereken kişilere saldırıldığında oldukça acımasız hale gelir.

Rottweiler Özellikleri Nasıldır?
Rottweiler sahibini korur mu sorusunda Rottweiler cinsi sevecen, sadık, çok zeki ve sanılanın aksine oldukça duygusal köpeklerdir. Bu köpeklerin sahipleriyle olan çok özel ve yakın ilişkilerinden dolayı tamamen insancıl bir cins olduğu söylenebilir.
Bir Rottweiler yavrusunun birçok sorumluluğu vardır. Bu tür köpekler, yanlış ellerde son derece tehlikeli hale gelebilir. Bu cins, nispeten yavaş olgunlaşmaktadır. Rottweiler cinsi köpekler istekli, çok güçlü ve baskın davranış sergileme eğilimindedir. Bu nedenle köpek yavrusu seçimi, itaat eğitimi, doğru sosyalleşme gibi noktalar oldukça önemlidir. Aslında tüm bu ayrıntılar, tüm ırklardan bir köpek seçmenin çok önemli bir parçasıdır. Ancak Rottweiler’ın büyüklüğü ve büyük gücü göz önüne alındığında, bu noktalar daha da önemli hale gelir.

Rottweiler Fiziksel Özellikleri Nelerdir?
Rottweiler sahibini korur mu sorusunda Rottweiler cinsi gerekli koşullara sahip olduğunda çok empatik, sakin, kararlı ve kendinden emin olarak büyürler. Çok cesur, akıllı, arkadaşlarını eğitmeye ve sevmeye istekli bir yapısı vardır.

Rottweiler, insanlarla çok gelişmiş bir ilişkiye sahiptir. Sahipleriyle çok güçlü bir bağ kurar ve uzun süre yalnız bırakıldığında, izole edildiğinde ve sıkıldığında sorunlara neden olabilir. Kendilerini ailenin bir üyesi olarak gördükleri için tüm aile etkinliklerine katılmaya isteklidir.
Rottweiler’ı sağlıklı ve mutlu tutmak için hem fiziksel hem de zihinsel motivasyonu kullanmak gerekir. Tasma yürüyüşleri ve itaat eğitimi gibi aktivitelerden hoşlanırlar. Bu aktiviteler sayesinde çiğneme, kazma, havlama, uluma gibi istenmeyen davranışların önüne geçilir.

Saldırgan Yapısı İçin Eğitim
Rottweiler sahibini korur mu sorusunda çoğu Rottweiler, insanlara ve diğer hayvanlara karşı baskın davranışlar sergiler. Bu problemler, itaat eğitimi ve uygun köpek sosyalleşmesi ile tamamen önlenebilir veya en aza indirilebilir. Tatmin edici ve sağlıklı bir sahip-köpek ilişkisi için eğitim uygulamaları erken yaşta başlamalıdır. Yavru köpekler mükemmel bekçi köpekleridir. Doğal özelliklerinden dolayı korunmaya uygun savunma köpekleridir. Rottweiler’ların kötü özelliklerinden biri yavaş olgunlaşma süreleridir. Tamamen olgunlaşmaları genellikle iki yıl sürer. Çiğneme, bebek diş çıkarma, hiperaktif patlamalar gibi aylarca süren yaramazlıklara hazırlanmak gerekir.
Rottweiler’ınızı eğitmek için zaman ayırmak, köpeğinizle sağlıklı bir bağ geliştirmek ve güçlendirmek için önemlidir. Birlikte vakit geçirmek, köpekle iletişim yollarını açar. Köpeğin izleyeceği kurallar ve sınırları oluşturmaya yardımcı olur. Firmamızdan sizler de köpek eğitimi hizmetleri alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir