Rottweiler Satılık Yavru Bakımı Nasıl Olur

PAYLAŞ
Rottweiler Satılık Yavru Bakımı Nasıl Olur

Açıklama:

Rottweiler cinsi köpekler günümüzde çok sevilen köpek türlerinden bir tanesidir. Özellikle sarkan yanakları ve estetik duruşları ile insanların beğeni ve ilgisini çeker. Almanya ırkından olan bu köpek türü ismini Almanya’nın Rotweil kasasından alır.
Köpek Cinslerinden Rottweiler
Alman kökenli olan Rottweiler köpekler, güçlü bir ırktan gelir. Estetik görünümlerine eşlik eden düşük kulakları ile oldukça sevimli görünürler. Sevimli görünmelerinin yanı sıra pek çok insan heybetlerinden dolayı da korkar. Ancak bu köpek cinsi oldukça sadık olduğu için satın alınıp büyütmeniz halinde en sadık dostunuz olur.
Günümüzde Uşak Rottweiler satılık yavru bulmanız çok kolaydır. Geçmişten günümüze kadar gelen en eski köpek cinsi olarak bilinir. Özellikle yavru halinde satın alınıp beslenmesi halinde oldukça koruyucu bir tavra bürünürler.
Rotweiler Köpeklerin Fiziki Özellikleri Nedir?
Uşak Rotteweiler satılık yavru almanız halinde ilk merak edilen konu köpeğin büyüdüğünde fiziksel özelliklerinin neler olacağıdır. Bu konuda yapacağınız detaylı bir araştırma sonrasında şunlar görülebilir. Yetişmiş bir Rotweiler cinsi köpek 60 kg ağırlığında olabilir. Bu kiloya erkek Rotweiler gelirken, dişi Rotweiller ise en fazla 48 kiloya kadar çıkabilir. Erkek Rotweillerın boy uzunlukları 70 cm olurken, dişi Rotweillerın boy uzunlukları 65 cm olur. Bu ölçüler en üst sınırdır.
Uşak Rotweiler satılık yavru almanız durumunda 8 ile 10 yıl size eşlik eder. Rotweiler cinsi yavru bir köpek satın almanız halinde yetiştiğinde tüylerinin kısa ve kalın olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca sert olan bu tüyler 2 renkte görülebilir. Siyah ve maun renkte tüy renklerinin olduğu görülür. Siyah burunları ile oldukça sempatik görünürler. Badem şeklinde gözleri bulunur ve çok iyi bir görme yetisine sahiptirler.
Yavru Rotweilerın Karakteri Nasıldır?
Uşak Rotweiler satılık yavru aldığınız zaman karakter konusunu da merak edersiniz. Her Rotweiler cinsinin aynı karakter özelliğine sahip olmadığını bilmeniz gerekir. Karakterini şekillendirirken sizin yetiştirme tarzınızın çok etkisinin olduğunu asla unutmamanız gerekir. Özellikle Rotweiler cinsi köpek sahibi olacak iseniz özellikle yavru iken satın alıp yetiştirmeniz tavsiye edilir. Yetişkin bir Rotweilerın karakterini sonradan değiştirmek mümkün olmaz.
Ilımlı, yumuşak başlı ve söz dinleyen bir köpek olması için yavru iken iyi eğitilmesi şarttır. Ancak bu şekilde çevresine zarar vermeyen ve sahibini dinleyen bir Rotweiler sahibi olabilirsiniz. Bu cins köpeklerin sosyal hayata karıştırılması da büyük önem taşır. Küçük yaşlardayken sosyal ortama sokulması halinde de eğitim verilmelidir. Ancak bu şekilde toplum ve insanla uyumlu bir cins köpek olabilir.
Rotweiler Köpeklerin İnsanlar İle İletişimi
Uşak Rotweiler satılık yavru alarak küçük yaşlarda eğitim verebilirsiniz. Büyük ya da büyümeye yaklaşmış bir Rotweilerın eğitilmesinin mümkün olmayacağı bilgisi her daim aklınızda olmalıdır. Özellikle yetişkin bir Rotweiler asla eğitilmeyecektir. Bu da sizi ve çevrenizdeki diğer insanları zor durumda bırakabilir.
Rotweiler cinsi köpekler aslında uyumlu ve insanlar ile iletişimi oldukça güçlü köpeklerdir. Ancak bunun olması için erken yaşlarda eğitilmesi büyük önem arz eder. Çocuklarla çok iyi anlaşan bir köpek cinsi olarak tanınırlar. Fakat her ihtimale karşı ve boyutlarının büyük olması nedeni ile çocuklar ile yalnız bırakılmaması tavsiye edilir.
Bunların yanı sıra yabancı kişilere karşı olan tutumları oldukça serttir. İlk başta gördüklerinde saldırgan bir hal alabilirler. Ancak kişinin ona zarar vermeyeceğini anladıkları anda oldukça uysal bir hal alırlar. Ancak yine de dikkatli olmakta her zaman fayda vardır. Yavru iken satın alınıp eğitilen bu cins, yaşı ilerledikçe sevgi dolu ve uyumlu bir cins köpek haline gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir