Rottweiler Türkiye Yalova Satılık Yavru

PAYLAŞ
Rottweiler Türkiye Yalova Satılık Yavru

Açıklama:

Yalova Rottweiler satılık yavru türündeki köpekler Almanya kökene sahip olan köpeklerdir. Koruma ırkına sahip olan köpeklerdir. İsimlerini ise Almanya Rottweil kasabasından alırlar. Günümüzde bakıldığı zaman rot diye kısaltılmış bir isme sahip olurlar. Neredeyse herkes tarafından bilinen köpeklerdir. Ancak yapısı ve özellikleri nedeni ile bu köpeklere genellikle korkarak bakılır. Güçlü hayvanlardır. Kendilerine has karakter ve fiziksel özellikleri bulunur.
Yalova Rottweiler Satılık Yavru Nasıl Bir Köpektir?
Yalova Rottweiler satılık yavru aslında Alman köpeğidir. Güçlü bir yapıya sahiptir. Estetik açıdan bakıldığı zaman ise düşük kulakları ve şekilsiz kafası dikkat çeken durumlar arasında yer alır. Sarkık olan yanaklara sahiptir. Ancak bakıldığı zaman sevimli görünen bir yapılarıda vardır. Türkiye’de ve dünya da en çok sevilen ve tercih edilen köpek türleri arasında yer alır. Yalnız bunun yanı sıra en fazla korkulan hayvan türüdür. Almanların bilinen en eski köpek türleri arasında yer alır.
Yalova Rottweiler Satılık Yavru Fiziksel Özellikleri Hakkında Bilgi
Yalova Rottweiler satılık yavru dayanıklı olan köpeklerdir. Yetişkin hale geldikleri zaman erkekleri ortalama 60 kilo dişileri ise 38 ile 48 kilo arasında bir ağırlığa sahip olurlar. Boyları da değişiklik gösteren bir diğer konu olur. Erkek en az 61 cm en fazla ise 69 cm uzunluğuna ulaşır. Dişisi ise en az 56 cm en fazla ise 63 cm uzunluğa ulaşır. Tüy yapılarına bakıldığı zaman ise çift kaplamalıdır. Aynı zaman da hem sert hem kısa hem de kalın bir yapıda bulunurlar.
Genel olarak tüyleri siyah renge sahip olur. Arada ise nadiren bronz renge sahip olan türleri de bulunur. Hangi renk tüy yapısına sahip olurlarsa olsunlar burunları her zaman siyahtır. Göz yapıları kafalarına oranla bakıldığı zaman orta büyüklüğe sahip olur. Şekil olarak bakıldığında bademi anımsatırlar.Genel olarak koyu kahverengine sahiplerdir. Kulak yapılarına bakıldığında ise orta büyüklüğe sahiptir. Aynı zaman da öne doğru düşük bir yapıları bulunur. Ortalama olarak bakıldığında ömürleri ise 8 ya da 10 sene olur. Ancak bu durum sizin bakımınıza göre de farklılık gösterir.
Yalova Rottweiler Satılık Yavru Köpekler Nasıl Bir Karaktere Sahip Olur?
Yalova Rottweiler satılık yavru karakterleri yetiştirilme tarzına göre değişiklik gösteren hayvanlardır. Erken dönemde iyi ve profesyonel bir eğitim almaları gerekir. Aynı zaman da erken dönem içerisinde sosyalleştirilmeleri gerekir. Bu sayede daha yumuşak huylu ve bir o kadar da uyumlu köpekler haline gelirler. Yeterince sosyalleştirilmemeleri halinde agresif ve saldırgan köpekler olurlar. Genel anlamda insan seven bir türdür. Ancak insanlara oranla ailelerini daha fazla severler.
Uzun süre yalnız bırakılmaması ve düzenli olarak egzersiz yaptırılması gerekir. Aksi halde saldırgan hayvanlar haline gelirler. Çocuklar ile oldukça iyi anlaşan bir türdür. Ancak yine de çocuklar ile yalnız bırakılmamalıdır. Diğer köpek türleri ile sorun yaşama durumları bulunur. Yabancı gördüğü kişilere karşı hemen saldırmak gibi bir huyu yoktur. Daha çok bekler ve gözlemler bu yöntem ile yabancı kişiyi tanımaya çalışır. Yabancının tehlikesiz olduğunu anlaması durumunda ise anlaşabilir.
Yalova Rottweiler Satılık Yavru Köpek Eğitimi Neden Önemlidir?
Yalova Rottweiler satılık yavru rottweiler aldığı eğitime göre hareket eden ve ona göre şekillenen bir köpek türüdür. Genel anlamda bakıldığı zaman ise oldukça kendinden emin bir türdür. Bunun yanı sıra sahibine sadık ve iyi huylu da bir hayvan olur. Ancak yetiştiren kişinin yanlış yetiştirmesi durumunda saldırgan hayvanlarda olabilirler. Bu nedenle doğru eğitim verilmeli ve saldırgan olmaması için dikkat edilmelidir. Bu sayede sadık bir dost kazanılmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir