Rottweiler Türkiye

PAYLAŞ
Rottweiler Türkiye

Açıklama:

Rottweiler Türkiye ve tüm illerinde tercih edilen köpek türleridir. Bu köpeklerin hırslı ve korumacı yanları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tercih görmesine sebeptir. Rottweiler cinsi köpekler hakkında doğru bilinen pek çok yanlış taraf bulunur. Bunların başında öfke kontrolünü sağlayamadıkları, herkese saldırdıkları gibi asılsız haberleridir.
Köpeklerin cinslerine uygun şekilde eğitilmeleri son derece önem taşır. Her köpek cinsinin uygun şekilde eğitilmesi, onların yaşam alanlarına uyum sağlamaları açısından son derece önem taşır. Rottweiler cinsi köpekler de diğer süs köpeklerinden farklı yaratılışa ve mizaca sahiptir. Bu köpeklerden beklenen fayda, yaşam alanlarının korunması şeklindedir. Bekçi köpeği olarak yetiştirilmesi için de farklı şekilde eğitilmeleri gerekir.
Rottweiler Türkiye İçerisinde Tercih Edilme Nedenleri
Rottweiler Türkiye içerisinde farklı sebeplerle tercih edilen köpeklerdir. Ev gibi yaşam alanları ile fabrika gibi her türlü iş yerini koruyabilecek özellikte köpek ırklarındandır. Bu köpekler, diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de Emniyet Teşkilatı’nda görev alan köpeklerdir. Köpeklerin sadık ve fedakar yapısı, yaşam alanlarını sahiplenmesi bu ırkı tercih edilir kılar.
Türkiye’de çok farklı yerlerde köpek yetiştirme çiftlikleri ve barınakları bulunur. Burada dikkat edilecek olan hususların başında, safkan ırkların tercih edilmesidir. Bu nedenle güvenilir köpek yetiştirme çiftliklerinin tercih edilmesi önerilir. Güvenilir köpek yetiştirme çiftlikleri, köpeklerin soy ağacı hakkında da bilgi veririler. Bir köpek yavrusunun büyüdüğünde neye benzeyeceği anne ve babasına bağlıdır. Bu nedenle, anne ve babasının özelliklerinin yer aldığı soy bilgileri son derece önemlidir.
Rottweiler Türkiye Satış ve Eğitimi
Rottweiler Türkiye, satış hizmetinin yanı sıra eğitim hizmeti sunan barınak ve çiftlikler de bulunur. Rottweiler cinsi köpeklerin temin edilmesinden sonra üzerinde önemle durulması gereken konuların başında eğitimleri gelir. Bu cins köpeklerin eğitimleri son derece özel kurallara tabidir. Diğer köpekler gibi ödül sistemi ile eğitmek bu köpeklerden beklenen faydanın tersine son derece sakıncalı durumlar da doğurur.
Temel işlevi yaşam alanlarını korumak olan bu köpekler, şayet ödüle alışırlarsa verilen ödüle karşılık istenilen her şeyi yaparlar. Özellikle, kötü niyetli kişilerin amaçlarına hizmet edecek olurlarsa yaşam alanlarını koruma gibi fonksiyonlarını da yerine getiremezler. Bu nedenle onlara verilecek eğitimin son derece bilinçli şekilde ve konunun uzmanı olan kişilerden alınması gerekir.
Rottweiler Türkiye İçerisinde Talep Gören Irkın Özellikleri
Rottweiler Türkiye içerisinde talep gören bu ırkın diğer köpek türlerine nazaran çok üstün tarafları bulunur. Irkın tarihçesi çok gerilere gider. Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanan tarihçesinde, ilk olarak Almanya sınırlarında bu cinse rastlanmıştır. Köpeklerin İsviçre Alp Dağları eteklerinde bulunan çiftlik köpekleri ile melezleşmesi, onlara farklı özellikler de kazandırmıştır.
Köpeklerin fiziksel özelliklerinin yanı sıra, davranış ile karakterleri de değişmiştir. Bu cinslerin korumacı olması, ev halkı ile iyi geçindiği gözlemlenir. Sahiplenen yapıları ev halkı içerisinde bulunan küçük çocukların bakımı ve korunmasında artı özelliklerdir. Evi ve her türlü yaşam alanlarını canı pahasına koruyan köpek cinsleridir. Son derece cesur ve sezgileri kuvvetli olan bu ırk, uygun eğitimle daha da verimli olmaktadır.
Rottweiler Türkiye Satışı Yapılan Köpeklerin Fiziksel Özellikleri
Rottweiler Türkiye köpek çiftliklerinde satışı yapılan bu ırkın fiziksel özelliklerinde bazı noktalar dikkat çeker. Son derece keskin bakışlı ve geniş alınlı olmaları ilk göze çarpan özelliklerdir. Çevik bacakları, siyah tırnakları ve üçgen şeklinde sarkık kulakları bulunur. Köpeklerin kulak ve kuyruklarının kesilerek fiziksel yapılarının bozulması da yasalarla önlenmiştir. Zeki ve çevik hareket etmeleri bu cinsin tercih edilme nedenleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir