Rottweiler Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Başlar

PAYLAŞ
Rottweiler Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Başlar

Açıklama:

Rottweiler tuvalet eğitimi konusunda Rottweiler ırkı tarihin en eski köpek ırklarından biridir. Bu cins köpekler, bekçi köpekleri ve çiftlik hayvanlarının koruyucuları olarak yetiştirilmektedir. Almanya’da geliştirilen bu cins tüm dünyada tanınmakta ve yetiştirilmektedir.

Rottweiler cinsini çalışan köpek olarak besleyenlerin memnuniyetleri oldukça yüksektir. Cesur ve arkadaş canlısı oldukları için onları besleyen insanlar tarafından tercih edilirler. Orta cinse ait olan bu cins saldırgan ve hırçın olarak bilinir. Ancak iyi bir eğitim, katı bir itaat ve yumuşak bir kişilik ile sonuçlanmıştır.Rottweiler cinsi köpekler için tuvalet eğitimi ve diğer eğitimlerin de verilmesi karakter özellikleri bakımından büyük bir önem taşır.

Rottweiler Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Rottweiler tuvalet eğitimi konusunda diğer ırklarda olduğu gibi Rottweiler sahipleri için köpek yavrusu yaşından itibaren en sorunlu durumlardan biri erken bağırsak hareketleridir. Bu konu hem köpeğin sağlığı hem de çevrenin temizliği için oldukça önemlidir. Yaklaşık 3 aylık köpeklere Rottweiler lazımlık eğitimi verilmektedir.

Tuvalet eğitimi, yaşadığı çevre koşullarına bağlıdır. İki gruba ayrılabilir: İç mekân tuvalet eğitimi ve dış mekân tuvalet eğitimi şeklindedir. Ev ortamında yaşayan Rottweiler köpeğinizin bulunduğu yerde, evinizin zeminine konulan pet adı verilen köpek tuvalet kâğıdına ulaşması önemlidir. Bu eğitim yaklaşık bir ay sürer. Sürekli olarak yapma fırsatınız varsa, açık havada lazımlık eğitimi verilir. Günde 3 defa alırsanız tuvalet alışkanlığı edinirsiniz.
Rottweiler Beslenme Alışkanlığı

Rottweiler tuvalet eğitimi konusunda Rottweiler hızlı kilo alma yeteneğine sahiptir ve bu nedenle beslenme programları veteriner hekiminizin tavsiyeleri göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır. Mama tercihleri belirlenirken veteriner hekiminizin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Yapacağınız uygunsuz beslenme programları, dış görünüşü ile ünlü olan köpeklerin yapısını kesinlikle etkileyecek ve birçok hastalığa yol açacaktır.

Rottweiler Sosyalleşme Eğitimi

Rottweiler tuvalet eğitimi konusunda Rottweiler, nasıl yetiştirildiklerine bağlı olarak çevrelerinde bazı tutumlar sergiler. Korkunun kontrolü veya dış etkenlerin baskısı nedeni ile köpek yavru aşamasında sosyalleşme eğitiminin verilmesi gerekir.

Sosyalleşme eğitimi, ruhsal sorunlar, davranış bozuklukları gibi birçok etkenin düzeltilmesi için verilmektedir. Bu eğitim Rottweiler’a erken yaşlardan itibaren verilmelidir. Ertelenirse, önlenmesi zor durumlar ortaya çıkabilir. Gereksiz yere havlama ve saldırma, köpeklerde yaygın olarak görülen temel sosyal problemlerdir.
Rottweiler Bakımı

Rottweiler tuvalet eğitimi konusunda elbette bakım sürecinde tüm bu detaylar hakkında tam bir bilgiye sahip olmanız ve bu nedenle birçok konuda bir veterinerden yardım almanız gerekir. Rottweiler köpeklerinin bakımı kapsamında değerlendirilmesi gereken alanlardan biri olan egzersiz konusunda dikkat etmeniz gerekmektedir. Rottweiler’ın arkadaşlarının fiziksel yapısı çok belirgindir ve bu fiziksel yapıyı korumak için düzenli egzersiz gerektirir.

Rottweiler köpekler zaman zaman canlı yapıları nedeniyle antrenmanlarınızda zorluk yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle egzersiz sırasında kullanırken hassas davranmalısınız. Rottweiler cinsi dostlarınıza zararlı olmayan tasma kullanabilirsiniz.

Rottweiler Eğitimi ve Temini

Rottweiler köpek eğitim sürecinin ne zaman başlayacağı konusunda belli bir olgunluğa ulaşmadan eğitim alması mümkün değildir. Çünkü yavru oldukları andan itibaren sosyal hayatı ve çevreyi öğrenmeye başlayan köpekleriniz, bu süre zarfında aldıkları eğitimleri benimser ve hayatlarının sonuna kadar içselleştirirler. Rottweiler köpekleri için eğitim süreci diğer ırklardan çok farklı değildir ancak Rottweiler köpekleri eğiticileri ve sahiplerini rahatsız etmez, kısa sürede eğitimi içselleştirecektir.

Firmamız tarafından Rottweiler eğitimi verilmektedir. Sizlerde firmamız ile iletişime geçerek firmamızdan eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Rottweiler cinsi bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçerek firmamızdan temin edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir