Rottweiler Yanlız Kalabilirmi

PAYLAŞ
Rottweiler Yanlız Kalabilirmi

Açıklama:

Rottweiler yanlız kalabilirmi sorusunda bu köpeklerin kökenlerinin Roma İmparatorluğu’na kadar dayandığı bilinmektedir. Büyük Roma ordusu Avrupa’ya girdiğinde, askerlerin yemek için yanlarında taşıdıkları canlı sığırları korumak için köpeklere ihtiyaçları vardı. Bu köpekler sadece sürüyü korumakla kalmaz, aynı zamanda güçlü uzun mesafeli köpeklerdir. Yüksek koruma içgüdüsü olan askeri köpekler de çok zeki ve güçlüdür. Belgesel bir kanıt olmamasına rağmen, bu köpeklerin Roma ordusuyla birlikte bugün bildiğimiz Rottweiler atalarını yetiştirmek için kullanıldığına inanılıyor.
Karakteri Nasıldır?

Rottweiler yalnız kalabilirmi Sorusunda üreme tarzı Rottweiler’ın karakterinde önemli bir rol oynar. Bu köpeklerin genç yaşlardan itibaren yeterli sosyalleşmeleri, yumuşak huylu, uyumlu yetişkinler olmaları için önemlidir. Yeterince sosyalleşmeyen Rottweiler saldırgan olabilir. Rottweiler insanları ve ailelerini sever. Uzun süre yalnız bırakılan ve yeterince egzersiz yapmayan Rottweiler köpekleri de agresifleşebilir. Bu köpekler çocuklarla iyi anlaşabilir ve diğer köpeklerle sorun yaşayabilir.
Yabancılara karşı gereksiz yere saldırgan olmak yerine, bekle-gör stratejisiyle yabancıları tanımaya çalışırlar. Güvende olduklarını düşünürlerse yabancılarla da iyi geçinebilirler. Kısacası, Rottweiler’ın kişiliği, bazılarının iddia ettiği veya hayal ettiği kadar saldırgan veya kötü değildir. Bu köpekler farklı davranmaya zorlanmadıkları sürecekendinden emin, sevecen, sadık ve kibardırlar.
Bakım Aşaması Nasıldır?

Rottweiler yalnız kalabilir mi? SorusundaRottweiler bakımı söz konusu olduğunda yanlış inanışlar Rottweiler sahiplerinin çok şikayet etmesine neden olabilir. Bu nedenle Rottweiler’ınızı asla tasmalı bırakmayın ve zaman zaman saldırgan davranışlar sergiliyorsa bir ağızlık takın. Bu önlemler köpeğinizi güvende tutmak ve olası şikayetlerden korumak için oldukça önemlidir.
Rottweiler büyük bir cins olmasına rağmen tam bir aile köpeğidir.Evde ailesiyle birlikte yaşamak istiyorsanız, onu arka bahçeye bağlayıp kendi haline bırakmayı düşünüyorsanızRottweiler cinsini sahiplenmemeniz önerilir. Çünkü bu onu hem mutsuz edecek hem de saldırganlaştıracaktır. Bunların dışında haftada 1-2 kez bir Rottweiler tımarlamak yeterlidir. Her köpeğin aşılama, alma, düzenli veteriner kontrolleri gibi Rottweiler cinsinin de bakıma ihtiyacı vardır ve onu beslemeniz gerekir. Kaliteli gıda ile beslemeye özen gösterin.
Görülebilen Hastalıklar Nelerdir?

Rottweiler yalnız kalabilir mi? Sorusunda Rottweiler genellikle sağlıklıdır, ancak tüm köpek ırkları gibi belirli sağlık sorunlarına eğilimlidirler. Bu durum, her Rottweiler’ın aşağıda listelenen hastalıklara sahip olacağı anlamına gelmez. Cinsin dahil olmaya meyilli olduğu sağlık sorunları şu şekilde sıralanabilir;
• Kalça displazisi: Bu, uyluk kemiğinin kalça eklemine tam olarak oturmadığı genetik bir hastalıktır.
• Dirsek displazisi: Dirsek displazisi de dirsek ekleminin genetik bir bozukluğudur.
• Aort kapak darlığı: Bu, Rottweiler’da da görülen yaygın bir kalp kusurudur.
• Osteosarkom: Osteosarkom, genellikle büyük ve dev köpek ırklarını etkileyen agresif bir kemik kanseridir. Hastalığa yakalanan köpekler ortalama 9 ay ile 2 yıl arasında ölmektedir. Bununla birlikte, daha uzun yaşayan bazı insanlar olduğunu da belirtmek gerekir.
Fiziki Özellikleri Nasıldır?

Rottweiler yalnız kalabilir mi? Sorusunda fiziki özellikler şu şekilde sıralanabilir;
• Yetişkin Rottweiler, erkeklerde 60-60 kg, dişilerde 35-48 kg ağırlığındadır.
• Erkekler 61-69 cm arasında, kadınlar ise 56-63 cm arasındadır.
• Kürkleri çift katlı, kısa, sert ve kalındır.
• Kürk rengi siyah maun veya siyah bronzdur.
• Burunları geniş deliklere sahiptir ve her zaman siyahtır.
Rottweiler ayrıca siyah dudaklara ve koyu diş etlerine sahiptir.Gözleri orta büyüklükte ve badem şeklindedir. Rottweiler’ın gözleri de koyu, çoğunlukla koyu kahverengidir.Kulakları orta büyüklüktedir ve öne doğru alçaktır.Bir seferde ortalama 8-12 yavru üretirler.Ortalama ömrü 8-10 yıldır. Firmamız köpek eğitimi ve köpek temini konusunda hizmet veriyor. Firmamızdan köpek eğitimi hizmetleri alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir