Rottweiler Yavru Bakımı Hakkında Püf Noktalar

PAYLAŞ
Rottweiler Yavru Bakımı Hakkında Püf Noktalar

Açıklama:

Rottweiler yavru bakımı  konusunda bu cins atletik bir vücut yapısına sahip olmasıyla bilinir. Geniş kafa yapısının yanı sıra son derece güçlü bir çene yapısına da sahiptir. Göz rengi genellikle koyu kahve tonlarındadır. En güzel özelliklerinden biri de geniş yapılı siyah bir buruna sahip olmasıdır. Tüy yapısına gelince, yoğun bir orta uzunlukta tüy yapısı vardır. Kulakları bir üçgene benzer şekilde çökmüştür. Vücut yapısındaki en önemli detay sırt özelliğinin sağlam duruşudur.

Rottweiler yavru bakımı konusunda Rottweiler sakindir ve eğitilebilir. Mizaç sahibine güven verir. Ailesine ve yakın çevrelerine karşı son derece koruyucudur. Eğitim açısından kesinlikle disiplinli bir eğitime ihtiyacı vardır. Aksi halde kendini beğenmiş davranışlar sergileyebilir. Bu nedenle eğitim erken yaşta başlamalıdır. Diğer köpek ırkları ile pek iyi anlaşamadığı için kalabalık ortamlarda tasmalı olarak bırakılmamalıdır. Çocukluğunu birlikte geçirdiği hayvanları kabul edebilir.

Rottweiler Özellikleri Nasıldır?

Rottweiler yavru bakımı  konusunda bu cinsin erkekleri dişilere göre daha gelişmiş yapılara sahiptir. Erkekler 61 ila 69 cm, dişiler ise 56 ila 63 cm uzunluğundadır. Aynı şekilde, kilo bakımı söz konusu olduğunda, kadınlar erkeklerden biraz daha az ağırlığa sahiptir. Erkek ırkların ağırlığı 50 ila 60 kg arasındadır. Dişiler yaklaşık 35 – 48 kg ağırlığındadır. Bu arada, yaşam beklentileri yaklaşık 8-10 yıl sürer. İyi bir eğitim ve bakım süreci ile bu süre maksimuma çıkarılabilir. Bu köpekler için en iyi yaşam alanı bahçeli bir evdir. Böyle bir köpeği sahiplendiğinizde, ona en iyi imkanları sağlamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Bu cinsi evlat edinirken bakım hakkında bilmeniz gereken çok şey vardır. Yapmanız gereken ilk şey, ona mümkün olduğunca geniş bir ortam sağlamaktır. Çünkü bu cins özgürlüğünü çok sever. Bahçeli bir eviniz varsa, bu köpek orada rahatça yaşayabilir. Bu cins egzersize ihtiyaç duyduğundan bu ihtiyacı karşılamak için mutlaka sık sık sokak yürüyüşlerine çıkarmanız gerekecektir.

Saç bakımı söz konusu olduğunda, kesinlikle haftada birkaç kez fırçalamalısınız. Köpeğinizin düzenli fırçalamaya ihtiyacı yoktur. Tüylerinin sağlığı için ve ona sevginizi göstermek için arada fırçalama yapmanız yeterlidir. Köpeğinize banyo yaptırmak gibi bir alışkanlığınız varsa ilk 6 ay banyo yaptırmamanız gerekir. Bunun nedeni, bu süre zarfında köpeğinizin hassasiyetlere karşı bağışıklığı olduğu için çok çabuk hastalanabilmesidir. Yemek önerisi olarak yüksek kaliteli yem kullanmanızı öneririz.

Beslenme Düzeni ve Tarihi

Rottweiler yavru bakımı beslenmesi konusunda köpekler için mama kullanımı en önemli konu olduğu için kalitesiz mama kullanımı bazı sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Rottweiler, Rottie olarak da bilinir. Sığır gütmek için kullanılan Rottweiler kökenleri Roma İmparatorluğu’na kadar uzanıyor. Adını bir Alman kasabası olan Rottweil’den almıştır. 1800’lerde neredeyse yok olmasına rağmen, bugün yaygındır. Polis köpeği, iz köpeği, çoban köpeği veya jandarma köpeği olarak kullanılırlar. Güçlü ve yenilmez görünümünün yanı sıra son derece cesur bir kişiliğe sahiptir.

Sosyalleşme Süreci

Rottweiler yavru bakımı ve sosyalleşme süreci konusunda düzgün sosyalleştiklerinde çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinirler. Ancak bu köpeklerin geçmiş yaşamlarındaki olumsuz deneyimleri davranışlarını etkileyebilir. Dünyanın en vahşi ısıran köpekleri olarak bilinirler. İtaat, sadakat, koruma, cesaret ve son derece güçlü karakterden oluşan karakter yapısına sahiptirler.

Ailesini korumak için hayatını riske atmaktan çekinmez. Dikkatli, sakin ve sessizdirler. Dişiler erkeklerden daha fazla havlama davranışı sergiler. Güçlü köpeklerdir ve ilgiye ihtiyaçları vardır. Egemenlikleri nedeniyle antrenmanlar sıkı yapılmalı ve sakin bir şekilde yaklaşılmalıdır. Öğrenmeye isteklidirler. İtaat eğitimi şiddetle tavsiye edilir. Zekaları sayesinde birçok spor dalına uyum sağlayabilirler. Firmamızdan köpek eğitimi ve temini konularında hizmetler alabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir