Rottweiler Yavru Eğitimi Kaç Ay Sürer

PAYLAŞ
Rottweiler Yavru Eğitimi Kaç Ay Sürer

Açıklama:

Konya Macar Rottweiler Yavru sahiplenme günümüzde son derece popülerdir.Rottweiler köpekler oldukça sevimli köpek ırklarından biridir. Ancak yanlış eğitime bağlı olarak saldırgan yapıda olabilmektedir. Türkiye’de bu ırkın çok agresif ve saldırgan olduğuna dair yanlış bir inanış bulunmaktadır. Ancak yine de pek çok köpek severin ilgisini çekmektedir.
Rottweilerlar, kökeni çok eskiye dayanan Alman köpekleridir. Roma döneminde dahi pek çok alanda bu köpeklerden faydalanılmıştır. Sürü gütme, arama, kurtarma, koruma gibi özellikleri bulunmaktadır.
Konya Macar Rottweiler Yavru Köpek Cinsi Özellikleri
Konya Macar Rottweiler yavru özellikleri son zamanlarda sıklıkla merak edilmektedir.Bu köpekler kısaca “Rot” ismi ile de bilinmektedir. Orta boylu bir ırk olarak bilinmektedir. Erkekleri en fazla 70 santime kadar uzayabilmektedir. Dişileri ise daha minyon bir yapıda olmaktadır. Ağırlıkları ise 35 ile 65 arasında değişkenlik göstermektedir.
Bu köpekler 8 ile 10 yıl arasında yaşayabilmektedir. Rottweiler köpekler çok fazla havlamayı sevmez. Bu nedenle apartman dairelerinde kolaylıkla beslenebilir. Ancak bu ırkın hergün düzenli bir şekilde egzersiz yapması gerekmektedir. Düzenli olarak hareket etmezlerse agresifdavranışlar içine girebilirler. Tüyleri genellikle düz bir yapıda olmaktadır.
Konya Macar Rottweiler Yavru Köpek Özellikleri
Konya Macar Rottweiler yavru sahiplenerek eğitimine küçük yaşlarda başlayabilirsiniz. Bu köpekler sanılanın aksine oldukça insan canlısıdır. Doğru bir eğitim ile dünyanın en uysal hayvanları olabilirler. Ancak eğitimde disiplini elden bırakmamak son derece önemlidir. Sahibinin küçük bir boşluğunda kendini lider olarak görebilmektedir. Doğumundan itibaren sosyal bir yaşamı olursa çocuklarla ve diğer canlılar ile rahatlıkla anlaşabilmektedir.
Bebekliğinden itibaren beraber büyüdüğü hayvanlar ile yetişkinlik döneminde de rahatlıkla anlaşabilir. Sahiplerine çok düşkün olmaları ile bilinirler. Bu nedenle de sahiplerine karşı aşırı korumacı tavır sergileyebilirler. Tanımadıkları insanlara karşı temkinlidirler. Ancak zarar gelmeyeceklerini anladıkları zaman son derece sevecen tavırlar sergilerler.
Evlerde rahatlıkla bekçi görevi üstlenebilirler. Güçlü yapılarının farkındadırlar. Bu nedenle cesurdurlar. Çok havlayan bir ırk değildir. Çok fazla gürültü yapmadıkları için evlerde rahatlıkla beslenebilirler. Bu köpeklerin tüylerini düzenli olarak taranması tüy kalitesi açısından son derece önemlidir.
Konya Macar Rottweiler Yavru Köpek Sahipleneceklerin Dikkat Etmesi Gereken Konular Nelerdir?
Konya Macar Rottweiler yavru sahiplenip küçüklükten itibaren sosyalleştirebilirsiniz. Bu ırkı sahiplenmeyi düşünen kişilerin bu köpeklerin bakımı ile ilgili bilgi sahibi olması gerekmektedir. Diğer büyük ırklara göre çok fazla bakıma ihtiyaç duymazlar. Kısa ve sık tüyleri vardır. Kürkleri çift katmanlıdır. Çok fazla tüy dökmezler. Ancak düzenli bir şekilde taranmaları hem tüy kalitesini arttırır hem de sürekli banyo ihtiyacına gerek kalmaz.
Düzenli olarak egzersiz yapmaları gerekmektedir. Böylece enerjilerini atabilirler. Bunun yanında obeziteye meyilli canlılardır. Düzenli egzersiz kilo almalarını engelleyecektir. Bu canlıların kaliteli mama ile beslenmesi gerekmektedir. Veterinerlerin önerdikleri mamaları kullanabilirsiniz. Dengesiz ve bilinçsiz bir şekilde beslenmeleri kilo almalarına ve sağlıklarının bozulmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle beslenme konusunda çok dikkatli olmak gerekmektedir.
Konya Macar Rottweiler Türkiye Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?
Konya Macar Rottweiler yavru eğitimleri son derece önemlidir. Eğer eğitimi sahibi verecekse, ödül mamaları hızlı bir eğitim almalarını sağlamaktadır. Oldukça zeki canlılar olmaları nedeni ile eğitimlerinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Çok kolay öğrenirler.
Bebeklik döneminden itibaren eğitim alan Rottweilerlar çok daha sevecen ve cana yakın olurlar. B canlıların her gün düzenli olarak sokağa çıkması gerekmektedir. Ancak dışarıda muhakkak tasmalı olmaları gerekir. Aksi bir durumda istenmeyen durumlar yaşanabilir. Farklı köpek ırklarına karşı saldırgan olabilirler. Rottweilerlar için en iyi tasma vücut tasmasıdır. Boyun tasmasını çok çekiştirdikleri zaman soluk boruları zarar görebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir