Rottweiler Yavru Fiyatları Neye Göre Belirlenir

PAYLAŞ
Rottweiler Yavru Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Açıklama:

Rottweiler yavru fiyatları ne kadar? sorusunda Rottweiler, özellikleri ve davranışları nedeniyle popüler köpek ırklarından biridir. Savaş köpekleri geçmişi olan bu cins, Alman kökenlidir. Cins, Alman Kasabı olarak bilinen ve ortaya çıktığı Rottweil kasabasının adını almıştır. Romalılar tarafından fark edilen bu köpek gülümsediğinde çok şefkatlidir.

Rottweiler yavru fiyatları ne kadar? sorusunda kolay öğrenebilen ve eğitimde istenen başarıyı sergileyen Rottweiler yüksek zeka seviyesine sahip güçlü köpeklerdir. İzleme, arama kurtarma gibi faaliyetler için kullanılmıştır. Rottweiler çeşitli zamanlarda terapi köpeği olarak da kullanılmış ve eğitimlerine bağlı olarak kendi özelliklerine sahip bekçi köpeği ve polis köpeği olarak yetiştirilmektedir.

Ön Plana Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Rottweiler yavru fiyatları ne kadar? Sorusunda sahibini dinleyen, sadık ve itaatte zorluk çekmeyen bir cinstir. Rottweiler’ın genel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Ömürleri 8 ile 10 yıl arasındadır.
 • Güçlü, neşeli köpeklerdir.
 • Sakin tavırları, cesaretleri ve korkusuz davranışlarıyla sevilirler.
 • Bir dişi Rottweiler’ın ortalama uzunluğu 56 ila 63 cm arasındadır ve bir erkek Rottweiler’ın ortalama uzunluğu yaklaşık 60 ila 69 cm’dir.
 • Dişilerin ortalama ağırlığı 35 ila 48 kg civarındayken, bu türün erkekleri genellikle 50 ila 60 kg’a ulaşır.

Ortak renkler; siyah ve maundur. Bir bronzluk tipi görülebilir. Bu cins, küçük gözleri ve geniş yüzü ile diğer cinslerden kolaylıkla ayırt edilir.

Tarihi Özellikleri

Rottweiler yavru fiyatları ne kadar? sorusunda Rottweiler oldukça eski bir tarihe sahiptir ve bir güç modeli olarak kabul edilir. Çevikliği, hareketi ve güçlü kemik yapısı ile her zaman şekil alan türlerden biridir. Rottweiler ırkı birçok bölgede koruma ve eğitim amacıyla kullanılmakta ve Roma İmparatorluğu’ndan beri bilinen bir ırktır. Bir savaş ırkı olarak; ordu sürülerine komuta etme, liderlik etme ve koruma geçmişine sahiptir. Rottweiler ırkı 1800’lerde güçlü bir dönemin ardından yok olma tehlikesiyle karşı karşıyayken 1900’lerde yeniden canlandı.

AllgemeinerDeutcherRottweiler-Klub (ADRK), Rottweiler ırkını korumak ve tanımlamak için kurulmuştur. Resmi olarak tanınan Rottweiler, özellikleri nedeniyle kayıtlara geçmiş ve günümüzde en popüler köpek ırklarından biri olmaya devam eden bir cinstir.

İlgi Çeken Özellikleri Nelerdir?

Rottweiler yavru fiyatları ne kadar? sorusunda Rottweiler, fiziksel özelliklerinin yanı sıra davranışsal ve ırksal özellikleriyle de bilinir. Rottweil kasabası isminden dolayı Alman kökenli olarak kabul edilir. Tatlı yüz ifadeleri ve küçük kasabalardan dünyaya yayılan güçleriyle çok sevilen uysal türlerdir.

Rottweiler, iş ve meslek alanlarında da kullanılan özelliklere ve fiziksel yapıya sahip ırklardır. Ancak, onları doğru yönde eğitmek çok önemlidir. Erken yaşlardan itibaren sosyal ve itaatkar bir şekilde eğitilirlerse diğer insanlarla iyi geçinirler. Genel olarak, Rottweiler nazik ve sakin bir mizaca sahiptir.

Mizaçları ve Karakterleri Nasıldır?

Rottweiler, özellikleri ve mizacından dolayı tercih edilen ve yaygın olarak sahip olunan bir cinstir. Bekçi köpeği ve çoban köpeği olarak kullanılan bu türler sahiplerine çok düşkündür. Koruma ve evlat edinme söz konusu olduğunda sahipleri için gelişen sezgileriyle tanınırlar.

Güçlü ve çevik oldukları için tehlike algılayan bir durumda durmak zordur. Bu yüzden eğitimlerinden iyi sonuçlar almanız ve eğitimde başarıyı yakaladığınızda dışarıda bırakmamanız gerekir. Rottweiler;

 • Sosyalleşme konusunda eğitilirlerse, başkalarına nazik davranırlar. Aksi takdirde, uzaktan çok samimi olmayabilirler.
 • Dikkat çekmeyi seven ve sahipleriyle oyun oynamayı seven türlerdir.
 • Bakımına ve beslenmesine dikkat etmelisiniz.
 • Saldırıları kolaydır ve nispeten ısırırlar.
 • Enerjilerini dengelemek için çekme, koşma, yürüme egzersizleri düzenli ve mutlaka yapılmalıdır.
 • Hızlı zekalı ve genetik olarak inatçı yapısı ile eğitimini geliştirmek bir profesyonel gerektirebilir.

Rottweiler ırkı için disiplin ve düzen önemlidir. Sevginizi, ilginizi ve kontrolünüzü ifade etmek ancak eğitime devam etmediğinizde ortadan kalkar. Firmamız sizlere köpek eğitimi hakkında her daim detaylı içerik hizmetleri sunmayı başarmaktadır. Ayrıca köpek temin de edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir