Rottweiler Yavru İzmirden Bulabilirmiyim

PAYLAŞ
Rottweiler Yavru İzmirden Bulabilirmiyim

Açıklama:

Rottweiler yavru fiyatları İzmir için size farklı seçenekler sunulabilir. Rottweiler neredeyse tarihte ilk bilinen köpek türlerinden birisidir. Kökenlerinin Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan Rottweiler köpekler, köpek sahibi olmak isteyen özellikle de ilk defa köpek sahibi olmak isteyenler için ideal türler arasındadır.
Hem genel olarak yumuşak huylu olmalarından hem de sürü gitme huyuna sahip olduklarından dolayı bu tür köpekler insanlar için iyi birer dost adayıdır. Bu köpekler Roma İmparatorluğu sakinleri Alp Dağları’nı aşarken onlara eşlik etmiş ve korumuştur. Ancak günümüzde bu tür köpeklerin Alman kökenli olduğu da iddia ediliyor. Çünkü isimleri bir Alman kasabası olan Rottweil’den geliyor.
Hem Hoş Hem de Estetik Bir Tür: Rottweiler
Rottweiler yavru fiyatları İzmir konusunda bilgi edinebilirsiniz. Rottweiler köpek sahibi olmak isteyen kişi sayısı çok fazladır. Çünkü kendisi ve ailesi için güvenilir bir dost edinmek isteyen herkes bir Rottweilersahibi olmak ister. Düşük kulaklı köpek türlerinden birisi olan Rottweiler son derece estetik ve güzel bir köpektir.
Gören herkesin beğendiği köpekler arasında olan bu türden korkanlar da bulunabilir. Ama henüz yavruyken alıp büyütürseniz korkmanıza gerek kalmaz ve sizin için çok iyi bir dost olabilir. Etrafınızda gördüğünüz ve sevimli bulduğunuz köpeklerin pek çoğu zaten Rottweiler olabilir. Siz de ilk defa yavru bir köpek alacaksanız ilk düşündüğünüz bu tür köpekler olmalıdır.
Rottweiler Fiziksel Olarak Nasıl Görünür?
Rottweiler yavru köpek fiyatları İzmir bölgesinde on yıl boyunca size ve ailenize arkadaş olabilecek için araştırma yapabilirsiniz. Rottweiler köpeklerin ağırlıkları cinsiyetine ve yaşına göre değişir. Yetişkin bir erkek Rottweiler köpek 60 kiloya kadar çıkabilir. Dişi Rottweilerlar ise en yüksek 48 kilo olabilir.
Dişileri 56-63 cm arasında erkekleri ise en çok 70 cm uzunluğundadır. Tüyleri oldukça sert, kalın ve kısadır. Maun ve siyah renkli olan bu köpek türleri gören herkesin sevdiği cinsler arasında yer alıyor. Badem şeklindeki kahverengi ya da siyah gözleri ile de görenlerin sevimli bulduğu bu tür köpekler yaklaşık olarak on yıla kadar yaşayabiliyor.
Rottweiler Köpeğin Huyları Nasıldır?
Rottweiler yavru köpek fiyatları İzmir size uygun gelir ve yavru bir Rottweiler satın alırsanız, onu küçüklüğünden itibaren yetiştirerek yumuşak huylu bir dost haline gelir. Aslında bazı köpek cinslerinin doğuştan agresif olduğu düşünülür. Ancak bu tamamen yanıltıcı bir önyargıdır. Bir köpeğin huylarını tıpkı insanlarda olduğu gibi küçükken yetiştirilme tarzı belirler. Hem çocuklarınız hem de sizin için iyi bir yoldaş olabilir. Yanlış yetiştirilme ve kötü muamele bütün köpekleri olduğu gibi Rottweilerları da olumsuz etkiler. Böyle büyüyen bir Rottweiler köpeğin büyüyünce agresif ve sinirli olması da sizi şaşırtmamalıdır.
Rottweiler Yavru Köpeğe Nasıl Bakılır?
Rottweiler yavru fiyatları İzmir konusunda bir karar verip satın aldıysanız tuvalet ve beslenme eğitimi kadar egzersizlerini aksatmamaya da özen göstermelisiniz.Köpeklerin de tıpkı insanlar gibi hareket etmeleri gerekir. Sağlıklı gelişmeleri için günde en az birkaç saat gezmeleri iyi olacaktır. Köpeğinizi küçük bile olsa alıştırmadan çocuğunuz ya da bebeğinizle hemen yalnız bırakamazsınız. Ama yavruyken aldığınız bir küçük köpek zamanla çocuklarınızla da sizinle de güzel bir iletişim kurabilir. Bir Rottweiler insanlar kadar iletişime ihtiyaç duyabilir. O yüzden çok yalnız kalması saldırganlaşmasına neden olur. Onları küçüklükten çocuklarınızla alıştırırsanız dost canlısı bir arkadaş haline gelirler. Diğer ırklarla da alıştırılmadan çok fazla yalnız kalmaları sorun yaratabilir. Ama alıştıktan sonra iyi birer arkadaş adayıdırlar.

yavru rottweiler, rottweiler yavru, satılık rottweiler yavrusu, satılık rottweiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir