Rottweiler Yavru Köpek Maması

PAYLAŞ
Rottweiler Yavru Köpek Maması

Açıklama:

Rottweiler yavru köpek maması denilince akla hemen yem ve farklı konserve çeşitleri gelir. Şu anki hızlı yaşam temposu, köpekleri bir paket veya kutu açıp hazır mama ile beslememize neden oluyor. Ancak sanayileşmiş gıda en iyi seçenek midir?
Yavru Köpek Beslemenin Temelleri
Rottweiler yavru köpek maması üretenlere göre köpeklerin insanlara göre daha az tat alma tomurcuğu vardır, ancak tatlı, ekşi, acı ve tuzlu gibi tatları ayırt edebildiklerine inanılır. Ek olarak, menülerini hazırlarken dikkate alınması gereken belirli yiyeceklerin tercihleri önemlidir. Bu dengelenmeli bir şekilde ayarlanmalı ve köpek için gerekli olduğu düşünülen on amino asidi içermelidir, çünkü köpekler bazı aminoasitleri sentezleyemez.
Bu nedenle, günlük yiyeceklerinde belirlenen şeyleri vermek çok önemli olacaktır. Bu anlamda, bitkisel kaynaklı proteinleri hayvansal kaynaklı diğer proteinlerle karıştıran iyi bir kombinasyon mevcuttur. Bu tüm amino asitlerin varlığını kesinleştirecek olan şeydir. Bu kısım temeldir, çünkü hayvanın bu temel amino asitlerde eksiklikleri varsa, gelişimde değişiklikler, anemi veya bağışıklık sistemindeki sorunlar ortaya çıkabilir.
Rottweiler’ın Alması Gereken Besin Değerleri
Rottweiler yavru köpek maması öte yandan, dengeli bir yemek, optimal sağlığı sağlamak için yeterli miktarda kalsiyum, fosfor, demir ve vitamin içerir. Aynı şekilde, her bireyin farklı olduğunu akılda tutmak önemlidir ve bu nedenle diyeti her duruma göre uyarlamanız önerilir. Örneğin; büyüyen hayvanlar veya hamile veya emziren dişiler daha yüksek protein gereksinimlerine sahiptir. Hastalıklı köpeklerin ise bazı ayarlamalara ihtiyacı olacaktır.
Yemeklerinin oluşturulması gereken besinleri ile ilgili olarak, evcilleştirme sonrası türlerin evrimi nedeniyle fakültatifomnivor bir hayvan olmalarına karşın, et ve balığın temel besin dayanak noktaları olmaya devam ettiğini vurgulamalıyız. Bu şekilde uzmanlar, diyetin %70-80’inin bu ürünlere ayrılmasını ve kalan %30-20’nin meyve, sebze, sebze ve tahıllar arasında paylaşılmasını önermektedir, çünkü bunlar başka bir anlamda hayvanın vücudunun ihtiyacı olan yiyeceklerdir.

Doğal Yavru Köpek Mamasının Faydaları
Rottweiler yavru köpek maması oluştururken göz önünde bulundurulması gereken genel hususları içerisinde barındırır. Ev yapımı mamaların köpekler için faydaları arasında menünün oluşturulacak olması ve mamaların seçme imkanının olması bir avantajdır. Ancak, tek avantaj bu değil ve işte geri kalanları;
Malzemeleri kendimiz seçerek, kaliteli mama kullandığımızdan ve her bir ürünün köpeğimize tam olarak uyarlanmış yüzdelerini oluşturduğumuzdan emin oluruz. Söylediğimiz gibi, köpekler için ev yapımı bir diyetle, sindirim sistemlerinin sentezleyemediği tüm temel amino asitlerin mevcut olduğunu garanti edebiliriz.
Hayvana, tamamen doğal ürünleri tüketerek genel sağlık durumunda bir iyileşmeye dönüşen, hiç işlenmemiş veya çok az işlenmiş içerik içeren bir besin sunarız. Bunun nedeni, gıda daha az işlendiğinden, besinlerin çok daha iyi muhafaza edilmesi, sindirilmelerinin daha kolay olması ve yapay kimyasalları neredeyse hiç içermemeleridir. Taze ve doğal et, balık, meyve veya sebzeleri içeren yemek, köpek için çok daha iştah açıcıdır.
Rottweiler Yavru Köpek Mamasının Özelliği
Rottweiler yavru köpek maması çok daha sindirilebilirdir. Çünkü köpeğin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, taze, kaliteli ve doğal ürünlerin kullanılması, vücudun onları sorunsuz bir şekilde özümsemesini sağlar. Değişken ve eksiksiz bir menü oluşturmamızı da sağlar. Böylece hayvan sürekli aynı şeyi yemekten sıkılmaz veya beslenme eksiklikleri oluşmaz.
Ev yapımı köpek mamasının içerdiği yüksek besin miktarının dışında, en yakın arkadaşımızı sevdiğini yemekten keyif aldığını görmek hem köpek hem de insan için en büyük faydalarından biridir. Köpekler insanların sadık dostları olarak bilinir. Bunun dışında güvenliğimizide sağlayabilirler ve dost canlısı olmalarından ötürüde çokça sevilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir