Rottweiler Yavru

PAYLAŞ
Rottweiler Yavru

Açıklama:

Yavru rottweiler oldukça sevimlidirler. Rottweiler, ülkemizde ve dünya genelinde en popüler köpek cinsidir. Halkı ve bireyleri koruma görevi üstlenen rottweiler, günümüzde de polis, asker ve bekçi koruma köpeği olarak da sık sık karşımıza çıkmaktadır.
Rottweiler cinsi köpekler, oldukça güçlü ve sorumlulukları ağır olduğundan daha önce köpek bakımını üstlenmemiş kişilere önerilmemektedir. Rottweiler köpeklerin en önemli özellikleri ise yetiştirilme tarzlarıdır. Yetiştirilme tarzlarına göre karakteristik özellikleri de oluşur. Ne yazık ki ülkemizde kötü insanların eline düştüklerinde saldırgan ve agresif olabiliyorlar.
Rottweiler Bakımı Nasıl Yapılmalı?
Rottweiler yavruları bakımları oldukça kolay. Rottweiler köpek cinsine sahipseniz öncelikle sahip olmanız gereken ilk şey tasma olmalıdır. Köpeğin ihtiyaçlarını ya da enerjisini atmasına yönelik yapılacak olan aktiviteler içinde dışarıya, parka, yürüyüş alanlarında dolaştırmak mutlaka olacaktır. Topluma açık olan anlarda köpeğinizi dolaştırırken tasma kullanmaya mutlaka özen gösterin. Hatta, agresif ve saldırgan yapıdaysa dışarıya çıkarırken ağızlığını takmanızda da fayda vardır.
Herhangi bir saldırma girişiminde bulunması durumunda köpeğinizi durdurabileceksiniz. Olabildiğince köpeğinizi yalnız bırakmayın, bu durumda mutsuz olabilir. Mutsuz olması agresif, sinirli ve saldırgan olmasına neden olabilir. Haftada 3-4 kez tüylerini tarayın. Tüyleri çok kısa olduğundan sizleri de çok fazla yormayacaktır. Aşıları da oldukça önemlidir. Aşılarını olabildiğince zamanında yaptırmaya gayret gösterin. Ayrıca kaliteli mamalar kullanmaya ve veteriner kontrollerini aksatmamaya çalışın.
Rottweiler Eğitimi
Yavru rottweiler eğitimleri, 3 ila 6. ay içerisinde yapılmalıdır. Büyüdükçe eğitilmeleri zor olabiliyor. Bu yüzden yavruyken eğitilmeleri daha kolaydır. Rottweilerin sahipleri köpeklerine öncelikle tuvalet eğitimi vermeleri gerekir. İlerleyen zamanlarda ise temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi vermeleri gerekir. Bu eğitimler rottweiler köpek cinslerinin daha uzun ve mutlu bir yaşam sürdürmeleri için çok önemlidir.
Rottweiler Tuvalet Eğitimi
Yavru rottweiler, 4 haftalık olduklarında tuvalet eğitimlerine başlayabilirsiniz. Rottweiler köpeklerin ilk almaları gereken eğitim tuvalet eğitimidir. Eğitim sırasında köpek çoğu kez yanlış davranışlarda bulunabilir. Hele ki yavruluk dönemindeyse gelişmiş sindirimi yüzünden sık sık yanlış yerlere tuvalet yapabilirler. Bu tip durumlarda çok sabırlı olmanız gerekir.
Köpeğe karşı sinirli veya agresif tavırlar sergilerseniz köpekte size karşı agresif ve saldırgan olabilir. Sadece size karşı değil çevrenizdeki insanlara karşıda saldırgan ve agresif olabilir. Ev içerisinde yaptığı tuvaleti mutlaka ama mutlaka alkol bazlı temizleyicilerle temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde köpek daha önce tuvaletini yaptığı yerden koku alarak o bölgeye tekrar tuvaletini yapabilir.
Tuvalet eğitimi için öncelikle evinizin bir odasında küçük bir bölgeyi köpeğiniz için ayırın. Bu bölgede yemek tuvalet gibi ihtiyaçlarını karşılaması için kullanılacak. Tuvalet eğitimi verme sürecinde köpeğinizin diğer odalara girmesine izin vermeyin. rottweiler yavru genellikle tuvaletlerini yemekten, uykudan önce, gün içerisinde kısa kısa uykulardan ve uykudan önce gelmektedir. Köpeğiniz istediğiniz yere tuvaletini yaptığında ödül mamalarından verebilirsiniz. Ayrıca maması ve suyu da gün içerisinde 3-4 kez parça parça olacak şekilde verilmelidir. Mama verme saatlerine çok dikkat edilmeli, çünkü her gün aynı saatlerde mama verilmesi gerekiyor.
Rottweiler Temel İtaat Eğitimleri
Yavru rottweiler bakımları ve eğitimleri oldukça kolay ve zahmetsiz. Rottweiler köpek cinsleri görev köpekleri olduklarından eğitim konusunda oldukça başarılıdırlar. Eğitim süresi boyunca rottweilere sevgi hissettirilmesi gerekir.
Rottweiler, mutlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için en geç 3 ila 6. ay arasında eğitime başlanması gerekir. Rottweiler köpek cinsleri itaat eğitimlerinde oldukça iyidirler. İtaat eğitimlerinde birçok komut öğrenir. Bu komutlar sayesinde sahibinin köpek üzerinde kontrolleri de artar.

Satılık Yavru Rottweiler, Rottweiler Yavrusu, Rottweiler Yavruları, Satılık Rottweiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir