Rottweiler Yavrular Çiftliktemi Alınmalı.

PAYLAŞ
Rottweiler Yavrular Çiftliktemi Alınmalı.

Açıklama:

Rottweiler yavru sahibinden aranmasının nedeni ülkemizde de oldukça popüler bir ırk olduğu içindir.
Rottweiler en sevimli köpek ırklarından bir tanesidir. Ancak bu ırkın saldırgan ve tehlikeli olduğu ile ilgili yanlış bir inanış vardır. Aslında bu köpeklerin karakterleri tamamen almış oldukları eğitime bağlı olarak gelişmektedir.
Rottweiler Yavru Sahibinden Olan Köpeklerin Kökeni Nereden Gelmektedir?
Rottweiler yavru sahibinden ilanları sıklıkla aranmaktadır. Rottweilerlar bilinen en eski köpek ırklarından bir tanesidir. Kökeni Roma İmparatorluğuna kadar dayanmaktadır. Ancak kökeninin tam olarak nereden geldiği bilinmemektedir. Bu ırk Almanya’nın Rottweiler isimli kasabasından ismini almıştır.
Güçlü ve zeki olmaları, sürü gütme özelliklerinin olması nedeni ile Romalılar tarafından da sıklıkla bu ırktan faydalanılmıştır. Özellikle savaşlarda askerleri ve sürüleri koruması için görev almışlardır.
Sürü gütme kabiliyetlerinin olması ve çok güçlü olmaları nedeni ile bu ırk bir dönem “Alman Kasap Köpeği” olarak anılmıştır.
Rottweiler Yavru Sahibinden Alınan Köpeklere Eğitim Verilirken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?
Rottweiler yavru sahibinden ile bir Rottweiler sahiplenerek küçüklükten itibaren eğitim vermeniz mümkündür.Bu ırk oldukça güçlü ve aynı zamanda da inattır. Türkiye’de de çok popülerdir. Zeki olmaları sebebi ile verilen eğitimler hemen olumlu sonuçlar vermektedir. Profesyonel bir eğitim alınabileceği gibi sahipleri de bu köpeklere eğitim verebilir. Eğitim esnasında ödül mamalarının olumlu etkisi olmaktadır. Bunun dışında bağırma ya da şiddet ile kesinlikle eğitim verilmeye çalışılmamalıdır.
Bu köpeklerin küçüklükten itibaren sosyalleştirilmesi gerekmektedir.Böylece yetişkinlik döneminde yabancılara karşı agresif davranışlar göstermezler. Rottweiler köpekler çocuklara karşı son derece sevecenlerdir. Yalnız büyük bir ırk olması sebebi ile yine de çocuklar ile yalnız bırakılmaması gerekmektedir. Küçükken farklı hayvanlar ile bir arada yaşarlarsa ileride de bu hayvanlar ile iyi bir şekilde anlaşabilirler.
Rottweiler Yavru Sahibinden Alınan Köpeklerin Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Rottweiler yavru sahibindenedinmek isteyenlerin bilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bu hayvanların bakımı son derece kolaydır. Rottweilerların ömürleri yaklaşık 8-10 yıl kadardır. Ancak iyi bir bakım ile daha uzun süre yaşaması sağlanabilmektedir.
Bu hayvanların mama seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle veterinerlerin önerdiği mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu canlılar kilo almaya elverişlidir. Yanlış beslemeler ile hem kilo almalarına hem de sağlıklarının bozulmasına neden olabilirsiniz.
Rottweilerların egzersizlerine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli olarak dışarıya çıkıp enerjilerini atmaları gerekmektedir. Bu köpekler egzersiz yapmadıkları zaman son derece agresif olabilmektedirler.
Bu canlılar evde yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Sahiplerine çok düşkündürler. Uzun süreler evde yalnız kaldıklarında evdeki eşyalara zarar verebilirler. Tüyleri düşünüldüğü kadar çok fazla dökülmemektedir. Yine de haftada bir ya da iki defa tüylerinin taranması gerekmektedir. Böylece tüyleri daha parlak ve sağlıklı görünecektir.
Rottweiler Yavru Sahibinden Alınan Köpek Irkının Fiziksel Özellikleri Nelerdir?
Rottweiler yavru sahibinden ile Rottweiler yavrusu sahiplenebilirsiniz. Bu ırk orta büyüklükteki ırklar arasında yer almaktadır. Erkekleri dişilere göre çok daha iri olmaktadır.
Bu ırkın en önemli özellikleri kürklerinin siyah ve kahve renklerde olmasıdır. Burunları her zaman siyah olmaktadır. Bunun dışında ağızları ile diş etleri de siyah renktedir.
Kulakları sarkıktır. Bu nedenle sevimli bir görünümleri vardır. Yanakları da sarkık olduğu için salyaları sürekli akmaktadır. Gövdeleri iri ve kaslıdır. Yetişkinlerin kasları dışarıdan bakıldığında belli olmaktadır.
Bu köpekler itaatkar ve uysaldırlar. Güçlerinin farkındadır. Sahiplerine çok düşkün olmaları ile bilinirler. Sahiplerini tehlike anında canları pahasına korurlar.
Her gün dışarı çıkmaları gerekmektedir. Ancak diğer köpekler ile çok iyi anlaşamazlar. Bu sebeple de mutlaka tasma ile çıkmaları gerekmektedir. Bu köpekler içi en ideal tasma, vücut tasmalarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir