Rottweiler Yavrularının Bilinmiyen Yönleri

PAYLAŞ
Rottweiler Yavrularının Bilinmiyen Yönleri

Açıklama:

Rottweiler Yavrularının Bilinmiyen Yönleri;

Rottweiler yavru konusunda Rottweiler, dünyanın en eski ve en çalışkan köpek ırklarından biridir. Rottweiler’ın kökenleri üzerine yapılan araştırmalar, onun Roma dönemine kadar uzandığını göstermektedir. Rottweiler çalışkanlığı ile bilinir; güçlü anatomisi nedeniyle bekçi köpeği, bekçi köpeği, kömür ocağı ve polis köpeği olarak kullanılmıştır.

Almanya’ya özgü olan bu asil köpek, adını Alman kasabası Rottweil’den almıştır. Kasap arabalarını çeken kasap köpeği olarak bilinen Rottweiler, zamanla orduda ve güç gerektiren işlerde bile tercih edilen bir tür haline geldi. En önemli özellikleri koruyucu olması ve mükemmel bir aile dostudur. İri ve güçlü, en yakışıklı köpek ırklarından biridir.

Karakterleri Nasıl?

Rottweiler yavru karakteri için Dünya’nın en zeki köpek ırklarından biri olan Rottweiler’ı eğitmek kolaydır. Öğrenmede ve çevreye uyum sağlamada iyidir. Rottweiler ırkı hakkında bilinmesi gereken en önemli şey ırkın doğru ellerde olmasıdır. Rottweiler, doğru şekilde eğitildiğinde sevecen bir yapıya sahiptir. Uygun sosyalleşme ile koruyucu, sevecen, ailesine bağlı, kararlı bir bekçi köpeği olur.

Boyutuna rağmen apartmanda beslenebilir, yavru olduğu sürece çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir. Soğukkanlı bir köpek gibi görünmesine neden olabilecek çok temkinli bir köpektir, ancak dikkatli olmaları, tarihleri boyunca sıkı çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Ayrıca sevilmeyi severler ve sahiplerine çok bağlıdırlar. Güçlü dış görünüşlerinin altında hassas bir kalpleri vardır. İstismarcı bir sahibi karşısında içine kapanık, yeterince sevgi ve ilgi görmediğinde saldırganlaşır.Rottweiler yavru çok iyi bir arkadaş ve yol arkadaşıdır, sahibini çok sever ve koruyucu içgüdüler geliştirmiştir. Sahibini veya ailesini korumak söz konusu olduğunda cesur ve korkusuzdur.

Ortalama Yaşam Süresi Ne Kadar?

Rottweiler yavru cinsi güçlü ve kaslıdır. Boyları ve ağırlıkları erkek veya dişiye göre değişir. Ergin bir dişi köpeğin ortalama boyu 56-63 cm arasında, erişkin bir erkek köpeğin boyu ise 61-69 cm aralığında olabilir. Dişi Rottweiler, erkeklerden daha küçük ve daha yumuşak vücutlara sahiptir. Rottweiler, erkeklerde 50-60 kg, kadınlarda 35-48 kg ağırlığındadır.

Bugüne kadar mevcut olan araştırmalar, Rottweiler’ın ortalama ömrünün 8 yıl olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, 13 yıla kadar yaşayabilen köpekler de bulunabilir. Araştırma verilerine göre, Rottweiler’ların diğer ırklara kıyasla köpek kanseri riski daha yüksektir.

Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Rottweiler orta yapılı ve iyi kaslıdır. Bacakları ne çok uzun ne de yerden çok alçaktır. Orantılı anatomiye sahip güzel bir köpektir. Yuvarlak burunları ve geniş burun delikleri vardır. Burunları her zaman siyahtır. Dudakları siyah, damakları siyahtır. Rottweiler 42 diş ile çok güçlü bir alt ve üst çeneye sahiptir. Badem gözleri koyu kahverengidir. Orta boy üçgen sarkık kulakları vardır.

Kürk, üst kürk ve alt kürk olmak üzere iki katmandan oluşur. Üst kat pürüzsüz, orta uzunlukta, yoğun ve parlaktır. Kürkün bakımı kolaydır. Kürk rengi siyahtır. Yüzde, göğüste ve bacaklarda pas lekeleri vardır.

Bilinmeyen Yönleri

Rottweiler yavru çok zeki bir özelliğe sahiptir. Bir olay karşısında harekete geçmeden önce, sorunu çözmeye inanırlar. Eğitime açıktırlar ve eğitmenleri karşısında öğrendiklerine ayak uydurmakta zorlanabilirler. Rottweiler yemek yemeyi sever. Ev sahiplerini daha fazla yemeye ikna etmekte iyidir. Rottweiler, sahiplerine çok bağlıdır.

Rottweiler ailesiyle geçirdiği süre boyunca mutlu bir cinstir. İster köpek ister yetişkin olsun, Rottweiler kendilerini köpek yavrusu olarak görür ve sahiplerinin kucağında vakit geçirmekten keyif alır. Rottweiler sessiz ve sakindir. Tereddüt etmeden göz teması kurarlar. İyi bir gözlemcidir, her şeyi izler. Firmamızdan köpek eğitimi ve temini hakkında detaylı hizmetler alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir