Rottweiler Yavrusu Besleme Bilgileri

PAYLAŞ
Rottweiler Yavrusu Besleme Bilgileri

Açıklama:

Rottweiler yavrusu besleme için gerekli bilgiler olarak;Rottweiler ağır ve hareketli köpekler olduğu için günde en az bir kez dışarı çıkarılıp taranmaları gerekir. Evde bir Rottweiler beslemek istiyorsanız, köpeğinizin bazen çok fazla salya akıtabileceğini unutmamanız gerekir. Salya akması sizin için uğraşmak istemediğiniz büyük bir sorunsa, köpeğinizi evde beslememeniz gerekir. Ancak yerde halı veya gazete olmayan bir evde köpek arkadaşınız için bir oda oluşturduysanız, onu evde sağlıklı olarak beslemek muhtemelen iyi bir fikir olacaktır.
Rottweiler beslemek için gerekli bilgiler konusunda Rottweiler köpeklerine kalite mama verilmesi tavsiye edilir. Rottweiler beslenme çeşitleri; kuru mama, et, Kalsiyum, konserve mamalar, kemikler olarak sayılabilir.

Rottweiler Köpek Yavrusu Besleme

Rottweiler yavrusu besleme için gerekli bilgiler olarak köpeğinize çorba veya yulaf ezmesi verebilirsiniz. Ek olarak iki yemek kaşığı süt ekleyebilirsiniz. Veya bir kaşık kuru köpek mamasına bir bardak yarı seyreltilmiş süt ekleyebilirsiniz. Öğle yemeği için yarım kâse kuzu güveç, biraz sebze yiyebilirsiniz. Ya da yarım su bardağı ezilmiş yulaflı bisküviyi süt ve su ile karıştırabilirsiniz.
Rottweiler beslemek için gerekli bilgiler konusunda akşam yemeği için yarım bardak kuru köpek maması ve yanında biraz kıyılmış maydanoz bulunan derin yağda kızartılmış havuç yedirebilirsiniz. Ayrıca, küçük bir çiğneme kaburgasına sahip olabilir.
Rottweiler Beslenme Kuralları

• Köpeğin içme suyunun temiz ve taze olduğundan emin olun.
• Yiyecek ve içecek kaplarını daima temiz tutun.
• Zamanında yiyin ve oldukları yerde kalın.
• Köpekleri asla masada beslemeyin.
• Yemek planlarını asla aniden değiştirmeyin.
• Köpeğiniz 1 yaşına gelene kadar günde 1 öğün yemek bırakmayın.

Beslenme ve Egzersiz Gereksinimleri

Rottweiler, gözetimsiz bırakılırsa kilo alma eğilimindedir. Bu nedenle doğru seçilmiş ve dengeli kuru mama ile beslenmelidir. Rottweiler cinsi köpeklere özel mamalar kullanmak mümkündür. Bu mama, ırkın tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak formüle edildiğinden kilonun yanı sıra genel sağlığın korunmasına da yardımcı olur. Rottweiler beslemek için gerekli bilgiler konusunda sahibiyle birlikte koşmayı ve oynamayı seven bu köpeğin günlük düzenli egzersize ihtiyacı vardır. Orta derecede aktif olan bu cins için günde sadece 2-3 kez yürümek, her yürüyüş ortalama 10-20 dakika sürer.
Çalışan köpek grubuna ait olan bu ırkın öğrenemeyeceği aktivite yok denecek kadar azdır. Özellikle topla oynamayı sever. Bir tenis topunu attığınızda, geri almanız birkaç saniyeyi alır. Bu sayede size zaman ayıracak ve egzersiz yapma potansiyeli kazanacaktır. Ancak, bu egzersizi tasma olmadan yapacağınız için, yabancıların giremeyeceği bir bahçede egzersiz alıştırması yapmak iyi bir fikirdir. Ortak alanlarda her zaman tasmalı yürümeniz gerekir. Köpekler ihtiyaçları karşılandığı sürece apartmanda yaşayabilirler. Mizaç olarak kimisi daha hareketliyken kimisi fazla hareket etmek istemez. Ek olarak, dişi Rottweiler genellikle daha oyuncu ve sevecendir.

Rottweiler Eğitimi

Rottweiler köpekleri, yavruyken eğitilmelidir. Bu cins çok bilgili ve zeki bir köpek ırkı olarak bilinir. Eğitilmesi kolaydır ve çabuk öğrenir. Bu cins bir profesyonel tarafından itaat konusunda eğitilmelidir. Sahibi veya aile fertleri ile birlikte itaatli bir şekilde yetiştirilmesinde fayda vardır. Sahibi yetkin olmalı ve Rottweiler’a hâkim olmalıdır. Aksi takdirde, büyürken bu güçlü ve saldırgan köpekle başa çıkmak imkânsız olacaktır.
Eğitim, sevgi, sabır ve kararlı bir tavırla yapılmalıdır. Zorla, azarlayarak veya öfkeli bir yaklaşımla eğitmeye çalışmak, köpeğin inatçı, saldırgan ve kavgacı olmasına neden olur. Sahibine saygı duymalıdır. Bu nedenle sevgi dolu ama çok kesin ve tutarlı bir şekilde yetiştirilmeli ve sosyalleştirilmelidir. Köpek eğitiminin uzman ekipler doğrultusunda verilmesi gerekir. Bu alanda uzun yıllardır hizmet veren tecrübeli firmamızdan kaliteli hizmet alabilirsiniz. Ayrıca Rottweiler köpeğine sahip olmak istiyorsanız firmamızdan temin edebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir