Rottweiler Yavrusu Beslemek Çok Zor Değil

PAYLAŞ
Rottweiler Yavrusu Beslemek Çok Zor Değil

Açıklama:

Rottweiler nasıl beslenir sorusu merak edilen bir sorudur. Rottweiler cinsi köpekler büyük ve kaba olan yapıları sayesinde son derece gösterişli ve dikkat çekicidirler. Bu köpeklerin bakımı ve eğitimi diğer ırklara göre biraz daha zor olabiliyor. Türkiye’de en çok sevilen ve beslenen köpek cinslerinin başında gelen Rottweiler köpekler toplum arasında kabul görenin aksine, saldırgan bir ırktır. Yanlış bir şekilde eğitilmesinden dolayı saldırgan hale gelen bu köpekler kötülüğü ile popülerlik kazanan köpek ırkları arasında yer alıyor.
Elbette Rottweiler köpeklerin saldırganlık eğitimlerinden geçmeleri atletik, dikkat çekici fiziksel özellikleri sayesinde olabiliyor. Koruma içgüdüsü ve güvenilir hislere sahip olması da bu özelliklerine etki ediyor. Ancak güzel bir şekilde yetiştirilen daha sakin ve ılımlı bir köpek cinsine dönebiliyor. Köpeklerin beslenmeleri de özel ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Sağlıklı beslenen köpekler daha atik olabilirler.
Rottweiler Cinsi Köpeklerin Özellikleri

Rottweiler cinsi köpeklerin özellikleri her ne kadar yapılmış olan araştırmalarda belgelerde tescillenmiş olsa da ırkları Romanya’ ya kadar dayanıyor. Rottweiler nasıl beslenir genellikle mama ve et ağırlıklı olarak beslenirler. Rottweiler cinsi köpeklerin beslenme ve hastalıklar karşısında sahibinin hassasiyetine göre 10 -12 yıl kadar aile ile birlikte yaşayabiliyor.
Rottweiler köpeklerinin fiziksel özellikleri oldukça dikkat çekiyor. Erkek Rottweiler köpeklerin boyları 59 santim ile 69 santim arasında değişkenlik gösterirken, kiloları ise 43 kilo ve 60 kilo arasında değişkenlik gösterebiliyor. Dişi Rottweiler köpeklerde ise bu durum daha farklı olabiliyor. Boyları 56 santim ile 63 santim arasında değişkenlik gösterirken, kiloları ise 39 kilo ile 50 kilo arasında değişkenlik gösterebiliyor.
Günümüzde kurtarma ekipleri tarafından görevlendirilen bu köpekler koku hassasiyeti yüksek olan köpeklerdir. Sahibi ve onun ailesi için canını feda edebilecek kadar sadık olan köpeklerin eğitim süreçlerine dikkat edilmesi gerekiyor. Çabuk kavrayacak ve sosyal yaşama çabuk adapte olacak bir köpektir. Tehlikelere karşı sezgileri oldukça yüksek, hareketli ve dikkatli bir köpek ırkıdır.
Rottweiler Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Rottweiler nasıl beslenir sorusu bu köpekleri sahiplenmek isteyen kişiler tarafından sorulan bir sorudur. Elbette eğitim sürecinde başlandığında köpeklerin neye yönelimleri olduğunu fark etmeniz gerekiyor. Eğitim süreçlerinde yavrusu döneminde başlanması oldukça önemli bir katkı sağlar. Bu şekilde bulundukları ortamlara daha çabuk bir şekilde uyum sağlarlar. Mama kabı, su kabı, metal nesneler seçerken bunlara dikkat etmeniz gerekiyor.
Yavru dönemde oldukça hareketli olan bu köpeğin bakımına özen gösterirseniz, köpek çok daha sağlıklı ve çok daha zeki bir köpek haline gelir. Geniş bir perspektiften bakıldığı zaman başarılı bir eğitim süreci için disiplin patili dostlarınız için en önemli şarttır. Çoğunlukla bahçeli evlerde ve kendisine ait olan evlerin bahçesinde Rottweiler köpeklerin ihtiyaç duyulan eğitimleri karşılanır. Sosyalleşme eğitimleri farklı köpekler ile bir araya getirilerek yapılabilir. Alanında uzmanlaşan ve sevgiyle yaklaşan eğitmenler tarafından büyütülen Rottweiler cinsi köpekler saldırgan olmaktan çok ılımlı ve uyumlu bir köpek olabilirler.
Rottweiler Köpek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Köpek bakımı denildiği zaman akla ilk olarak onların beslenmesi, yeme ihtiyacının karşılanması, tuvalet ihtiyaçlarının karşılanması, muhtemelen hastalıklar karşısında verecekleri reaksiyonların ne olduğunu bilmek köpek cinslerinin bakımı arasında yer alır. Rottweiler nasıl beslenir sorusundaet ve mama ile beslenebilir. Köpeklerin bakım süreçlerinde onlara ılımlı yaklaşabilmeli, onlara özen göstermeli, gerekli besin ihtiyacını karşılamalısınız.
Rottweiler Köpekler Nasıl Beslenilmeli?

Rottweiler nasıl beslenir sorusu ile birlikte beslenme sürecinde ilk olarak belirlemeniz gereken köpeklerin gün içerisinde aynı saatte yemek yemelidir. Bunun nedeni köpeklerin genellikle beslenme ihtiyacını giderdikten sonra tuvalet ihtiyacını da ondan hemen sonra gidermeleridir. Belirli saatlerde yemek yedikten sonra belirli saatlerde tuvalet ihtiyaçlarını karşılarlar. Buna ek olarak köpeğin yaşı, kilosu boyu, cinsiyeti, gebelik durumunda beslenme programına etki eder. Bu köpekler genellikle küçük yaşlarda veya yavru ise mama ile, büyük olduktan sonra ise et kemik gibi protein ağırlıklı beslenmeleri gerekiyor. Firmamızda köpek eğitimi hizmetini alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir