Rottweiler Yavrusu Kaç Aylıkken Eğitilir

PAYLAŞ
Rottweiler Yavrusu Kaç Aylıkken Eğitilir

Açıklama:

Ordu yavru Rottweiler fiyatları merak edilmektedir. Rottweilerlar çok eski zamanlardan beri ilgi ören bir köpek ırkıdır. Bu ırk oldukça güçlü olması ile bilinmektedir. Bu özelliklerine karşın son derece sevecen canlılardır. Ancak özellikle ülkemizde bu canlıların saldırgan olduğu ile ilgili yanlış bir inanış vardır. Yine de Türkiye’de de bu ırk çok ilgi görmektedir.
Ordu Yavru Rottweiler Kökeni Nereden Gelmektedir?
Ordu yavru Rottweiler fiyatları kadar köpeklerin kökeni de ilgi çekmektedir.Bu ırk köpeklerin kökeni çok eskiye kadar dayanmaktadır. İsimleri ise Almanya’da bulunan Rottweiler isimli kasabadan gelmektedir. Özellikle Roma İmparatorluğu döneminde bu köpekler çeşitli alanlarda kullanılmıştır. Sürü gütme, koruma, arama, kurtarma gibi işlerde bu köpeklerden faydalanılmıştır.
Çok iyi koruma ve sürü gütme yetenekleri nedeni ile bir dönem bu ırk “Alman kasap köpeği” ismi ile de anılmıştır. Endüstriyel gelişmelerden sonra bir ara türleri yok olma tehlikesi geçirse de günümüzde böyle bir sıkıntı bulunmamaktadır.
Ordu Yavru Rottweiler Köpeklerin Görünümü Nasıldır?
Ordu yavru Rottweiler fiyatları ile ilgili pek çok kişi araştırmalar yapmaktadır. Bu köpekler fiziksel olarak görünüşleri ile de dikkat çekmektedir. Son derece atik canlılardır. Kaslı bir vücutları vardır. Erkek olanları dişilerinden çok daha iri bir görünüşe sahiptir. Siyah bir burunları vardır. Bunun yanında ağız kısımları ile diş etleri de siyah renktedir.
Kulakları üçgen şeklindedir ve sarkıktır. Bu görünüm Rottweilerların daha sevimli görünmelerine neden olmaktadır. Yanak kısımları da sarkık olduğu için çok fazla salya akıtırlar. Bu ırkın ömrü 8 ile 10 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.
Ordu Yavru Rottweiler’in Eğitimleri
Ordu yavru rottweiler fiyatları oldukça uygundur. Bu nedenle hemen bir tane sahiplenerek eğitimlerine başlayabilirsiniz. Rottweiler sahiplenmeyi düşünen kişilerin en merak ettiği konulardan biri bu ırkın eğitiminin nasıl olduğudur. Rotweilerlar için eğitim son derece önemlidir. Bu nedenle mümkünse küçüklükten itibaren eğitimlere başlanması gerekmektedir.
Sosyal canlılardır. Küçük yaşlardan itibaren sosyalleşmeleri gerekir. Bu şekilde büyüdükleri zaman dainsanlarla ve diğer canlılarla daha kolay iletişim kurabilirler. Tanımadıkları insanlara karşı agresif davranmazlar. Öncelikle gözlem yaparlar. Çocuklar ile iyi anlaşırlar. Ancak yine de çocuklar ile yalnız bırakılmaları önerilmemektedir.
Ordu Yavru Rottweiler Hangi Ortamlarda Yaşayabilir?
Bu canlılar geniş alanlarda daha rahat ederler. Ancak ev ortamına da sıkıntısız bir şekilde uyum sağlayabilirler. Ev ortamına uyum sağlayabilmeleri için düzenli olarak dışarı çıkarılmalı ve egzersizleri ihmal edilmemelidir.
Çok fazla havlayan bir ırk değildir. Çok ses çıkarmamaları nedeni ile apartman ortamında da bakılabilmektedirler. Küçüklükten itibaren beraber büyüdükleri hayvanlar ile iyi anlaşırlar.
Çok aktif canlılar olmaları nedeni ile herhangi bir kaza yaşanmaması adına dışarı mutlaka tasma ile çıkarılmalıdır. Boyun tasmaları bu canlılar için tehlikeli olabilir. Çünkü boyun tasmalarını çekiştirerek soluk borularını zedeleyebilirler. Vücut tasmaları Rottweilerlar için çok daha uygun bir seçenek olacaktır.
Ordu Yavru Rottweiler’ın Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Ordu yavru Rottweiler fiyatları bu ırkı sahiplenmek isteyenler tarafından merak edilmektedir. Bu ırkın tüyleri kısadır. Çok fazla tüy dökmez. Kürkleriçift katmanlıdır. Bu nedenle çok fazla tüy bakımına ihtiyaç duymamaktadır. Ancak tüylerin daha parlak görünmesi için haftada en az bir kez taranması gerekmektedir. Bu canlıların düzenli taranması sık banyo ihtiyacını da önlemektedir.
Düzenli olarak veterinere gitmeleri ve kaliteli mamalar tüketmeleri uzun ömürlü olmaları açısından önemlidir. Bunun yanında obeziteye yatkın canlılardır: Çok fazla kilo almamaları için de kaliteli mamalar tüketmeleri gerekmektedir. Böylece hem sağlıklı hem de uzun bir ömürleri olacaktır. Egzersizlerinin ihmal edilmemesi de kilo kontrolü açısından son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir