Rottweiler Yavrusu Nerden Alınır ve Nasıl Bakılır

PAYLAŞ
Rottweiler Yavrusu Nerden Alınır ve Nasıl Bakılır

Açıklama:

Rottweiler yavrusunun bakımı günümüzde oldukça fazla merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Rottweiler aktif bir köpektir ve Rottweiler sahibi bunu unutmamalıdır. Ataları bir çoban köpeği olmasına rağmen Rottweiler, gelişmiş zeka, eğitilebilirlik ve yetenekleri ile başarılı polis köpekleri, rehber köpekler, izci köpekler, arama köpekleri ve kurtarma köpekleridir.
Köpekler, koruma köpekleri, terapi köpekleri ve iyi bir aile köpeği olma konusunda kendilerini kabul ettirmişlerdir. Rottweiler yetiştirmek isteyen kişiler, köpeğin zekasını değerlendirmeli, itaat eğitimine mutlaka başvurmalı ve köpeğin zekasını kullanabilmesi ve geliştirebilmesi için aktivitelerle köpeği kontrol etmelidir.

Rottweiler Yavrusunun Bakımı Zor Mu?

Rottweiler yavrusunun bakımı konusunda köpeğin kendisini ailenin lideri olarak kabul etmemesi için eğitime küçük yaşlardan itibaren başlanmalı, köpeğin saldırgan bir içgüdüye sahip olmasını sağlayan oyunlara izin verilmemelidir. Rottweiler, mutlak efendinin emirlerine uymalı ve gereken itaati göstermelidir. Köpekler iyi bir şekilde sosyalleştirilmeli ve insanlarla özellikle çocuklarla tanıştırılmalı, insanlarla olumlu diyaloglar kurmalı ve özellikle aile hayatında köpek toplantılarına çok önem verilmelidir.
Rottweiler kuralları değiştirmeyen ve karakterinden ödün vermeyen bir köpektir, bu nedenle köpeğin uyması gereken kurallar dikkatli ve hassas bir eğitimle köpeğe aşılanmalıdır. Rottweiler cinsi köpekler havlamaktansa her şeyi sessizce ve dikkatlice gözlemlemeyi tercih ederler. Her durumda, kendilerinin veya ailesinin tehlikede olduğunu hissederlerse, genellikle saldırmadan veya uyarmadan doğrudan saldırırlar. Bu özellik Rottweiler’ın karakteristik bir özelliğidir.

Rottweiler Yavrusunun Bakım Aşaması

Rottweiler yavrusunun bakımı için uzun tüylü Collie veya uzun tüylü Alman Çoban köpeği gibi köpekler daha kapsamlı bir günlük tımar gerektirir. Günlük fırçalama ile başlayın, ardından düz bir fırça ile fırçalayın ve köpeği temiz ve düzenli tutmak için geniş aralıklı bir fırça ile fırçalama işlemini bitirin.Rottweiler hassas bir tüy dokusu ile sert, sıkı bir kaplamaya sahiptir. Bu ırklar günlük bakım ve fırçalama gerektirir. Yeni saçlara yer açmak için ölü saçlar elle taranmalı veya çıkarılmalıdır.

Rottweiler Yavrusunun Tüy Bakımı ve Kolaylıkları Nelerdir?

Rottweiler yavrusunun bakımı sırasında köpeğinizi fırçalamak ve banyo yapmak için sessiz veya rahatlatıcı zamanlar seçin. Yorgun olduğu bir alanda yürüyüş veya oyun oynadıktan sonra daha sakin olacaktır. Ona rahat kalmasını öğretmek için en sevdiği kurabiyeyi yanınızda getirin ve onu ödüllendirin. Köpeğinizi masanın üzerinde taramak daha kolay olacaktır. Masanın sabit olduğundan ve kaymadığından emin olun.
Köpeğiniz rahatsızsa veya onlara bakmakta zorlanıyorsanız yardım alın. Tüylerindeki pürüzler dışarı çekilmiyorsa yüzeyi fırçalamayın, önce elinizle dolaşan kısmı açmayı deneyin, ardından yukarıdan aşağı doğru tutun ve diğer elinizle tarağı aralıklı bir yapıda taramak için kullanın. Küçük parçalar da makasla kesilebilir. Dikkatli olun ve küçük parçalar halinde çalışın.

Rottweiler Yavru Beslenme Özellikleri

Rottweiler yavrusunun bakımı konusunda köpek sever kişiler sıkça araştırma yapıyor. Köpek bakımı sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Bu nedenle köpekler için yavruluk döneminde belli bir beslenme düzeni oluşturulması gerekir. Beslenme düzeni oluşturulurken belli saatlerde yavru Rottweiler cinsi köpeğin yemek yeme alışkanlığı kazanması sağlanmalıdır. Yavru Rottweiler cinsi köpekler için ilk birkaç ay anne sütü alması önerilir. Anne sütü temin edilemiyorsa veya annesinden ayrı bir şekilde köpek sahibi ile yaşıyorsa sahibinin dikkat etmesi gereken birtakım beslenme kuralları bulunur.
Beslenme özelliklerine dikkat edildiği zaman yavru Rottweiler güçlü ve sağlam bir vücut yapısına sahip olacaktır. Firmamız köpek eğitimi konusunda hizmetler veriyor. Köpek eğitimi ve temini konusunda firmamızdan kaliteli ve uzman bir hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir