Rottweiler Yavrusu Nerden Bulabilirim

PAYLAŞ
Rottweiler Yavrusu Nerden Bulabilirim

Açıklama:

Köpek satın alma işlemlerini gerçekleştirmeden önce mutlaka rottweiler yavrusu alırken nelere dikkat edilmeli gibi ufak çaplı bir araştırma yapılmalıdır. Alınacak olan köpek türleri değişkenlik gösterebilir. Göze hitap eden ve özelikleri insanın hoşuna gitmesi sonucunda tercih edilmiş olur.
Yapılan araştırma sonucunda doğru köpek seçiminin yapıldığını ve bu sayede doğru kararların alındığını görebilmek mümkündür. Piyasada çeşitli köpek cinsleri ve orijinali olmayan türlere gelinmiş olur. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak ve piyasadaki iyi köpek seçimi için yeterli bilgi birikimine sahip olmakta fayda vardır.

Rottweiler Özellikleri
Rottweiler yavrusu alırken nelere dikkat edilmeli gibi konuların iyice araştırılması büyük önem taşır. Çocuklar için oyun arkadaşı, bekçi görevi, korumacılık gibi birçok durum için tercih edilebilen bir köpek cinsidir. Almış oldukları eğitimlere göre karakterist özelliklerini barındırmış olurlar. Eğitmen ne kadar uysal veya agresif olursa kendisi de o karakter gibi olmuş olur.
Normal şartlar altında uysal, güçlü, zeki, aldığı eğitime göre hemen ayak uydurabilen bir yapıya sahiptir. Fakat art niyetli insanların eline geçmesi sonucunda agresif ve saldırgan olacak şekilde eğitilebilir. Yavru rotlar erken dönemde eğitilirler. Bu yüzden aldıkları eğitime göre hayatlarını sürdürmüş olurlar. Kimse saldırgan, agresif ve ürkütücü bir rot yavruya sahip olmak istemez.

Yavru Rottweiler Nasıl Eğitilebilir?
Rottweiler yavrusu alırken nelere dikkat edilmeli adlı konuların dikkate alınması gerekir. Aksi durumlarda hırçın ve agresif yavrularla karşı kaşıya kalınabilir. Uyanık ve aynı zamanda sevgi dolu olan rottweilerın eğitiminde zorluk çekilmez. Çünkü almış oldukları eğitime hemen ayak uydurabilen özelliğe sahipler. Öğrenmeye eğilimli ve sosyaldirler. Mümkünse yavruyken eğitime başlanması daha uygun olarak görülür.
Bu süreçte hızlı eğitimin doğru şekilde gerçekleştirilmesinde büyük rol oynar. Oldukça sadık ve sahiplerine düşkündürler. Yavru döneminde sağlam eğitimin verilmesi için profesyonel yardım alınabilir. Yemek yediği sıralarda başını ya da gövdesini okşamaya özen gösterin. Kendi oyuncaklarına alıştırıp, sosyalleşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Rottweiler Türü Bakımı Nasıl Yapılır?
Rottweiler yavrusu alırken nelere dikkat edilmeli gibi konular ele alınmalıdır. Sahiplenme ve satın alma işlemlerini gerçekleştirmeden önce iyi bir araştırma yapmak, fena olmayacaktır. Piyasada çeşitli ve farklı türlere denk gelme durumu vardır. Art niyetli insanlar bu durumu kötüye kullanabiliyorlar. Yapılacak olan rottweiler bakımının düzenli yapılması gerekir. Özellikle tüylerin fırçalanması gerekir. Aksi durumlarda tüy dökme oranı yüksektir ve sizi rahatsız edebilir.
Dişleri için özellikle dikkatli olunması gerekir. Çünkü çene yapıları oldukça güçlüdür. Yetersiz beslenme sonucunda dişlerinde çürükler görülür. Tırnak bakımına önem vermeye özen gösterin. Çünkü yavru rottweiler 8-10 aylık sürece girdiklerinde sürekli tırmanma ve dişleme durumları olur. Dişleri kaşındıkları için bir şeylere tırmanarak, parçalayabilirler. Tırnaklardan aldıkları güç sonrasında bu durum sizi rahatsız edebilir.

Rottweiler Kökeni
Satın alma işlemlerini gerçekleştirmeden önce mutlaka Rottweiler yavrusu alırken nelere dikkat edilmeli hakkında detaylı araştırma yapılması büyük önem taşır. Bu sayede alınan önlemlerden dolayı daha doğru kararın verilmesi sağlanacaktır.
19.yüzyıldan itibaren Almanya’nın Rottweirler kasabasında ortaya çıkmıştır. Geçmişten günümüze kadar uzanan ve birçok ülkenin tüccarlarında aktif bir şekilde ticaret merkezi haline gelmiştir. Eski roma döneminde kullanılmaya başlanmış ve evcildir. Sahibine sadık olduğu için, bekçi köpeği olarak da tercih edilebilir. Romalıların savaşa gittiği dönemde koyunlarına bekçilik yapması için kullanılırdı.
Geçmişten günümüze kadar gelen ve soyları tükenecek duruma gelmişken tekrardan üretilmeye başlanmıştır. Aralarında rottweirler gibi gösterilip, aslında rottweirler ile alakası olmayan köpek türlerine rastlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir